Kúpa Jaguar XJ 98-01

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jaguar

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

no v cechach je situacia obdobna ako na slovensku... na par vynimiek teda. osobne by som zhanal nieco z germanie, mozno rakusko, svajciarsko... hlavne nech to je z poslednych rokov, tj. 2000 a novsie. najidealnejsie daimler, v longu :D ak si z ba, skus sa pozriet na ten bordovy daimler z race. je to long, da sa povedat, ze to je plna vybava a kedysi vyzeral vcelku slusne. za 6000 mi to pride ako ferovy deal.
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

nove diely su origo primerane cene noveho auta... druhovyroba v pohode

Tato veta ma zaujala tak som nakukol do elitu a mne to až take pohodove nepripada. A nie som znalec, ale ked dobre pamätam z jaguaru v tych rokoch mal väčšiu radost servis ako majitel auta.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

to mas z pocutia, alebo z vlastnej skusenosti???

a neviem co si pozeral v elite, ale... pre priklad, brzdove oblozenie od dakych 50 € bez dph... myslim, ze na akekolvek ine auto je cena priblizne obdobna, sviecky, filtre stoja asi tiez obdobe ako na kazde ine auto... a to sme nespomenuli este ceny za total zle nahrady z anglicka...
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

Marko, mam na teba otazku. Javis sa mi tu ako expert na tuto znacku. Mal si uz alebo servisoval si uz Jaguar?
Range Rover je ako nadherna zena...ale ked sa naserie tak sa nedoplatis.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

jedno aj druhe...
rangerover876
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 22.01.2009 15:50
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rangerover876 »

A prezradis aj kolko ti ich preslo rukami? Len ma to zaujima.
Range Rover je ako nadherna zena...ale ked sa naserie tak sa nedoplatis.
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

som nazoru, ze neni podstatne, kolko aut daneho druhu ti prejde rukami... kedze ich mozes striedat ako ponozky a vediet o nom velke gulove...

ale ubezpecim ta, ze mozem uplne kludne povedat, ze o tom aute viem hodne a nielen o prevadzke a servise...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

XJ mám v hľadáčiku aj ja. Pár mesiacov sa už infikujem.Tiež sa prikláňam k názoru, že Das Auto a pod. je absolútna nuda a tuctovka o ktorú človek zakopáva pri každom obrubníku. Okrem toho model X300 a v podstate aj XJ40 sú designovo dosť nadčasové. X300 je aj podľa anglických fór spoľahlivé auto, pretože je to len XJ40 v novom kabáte s odskúšanou technikou. Hlavne tie R6 motory sú TOP vrátane 3,2l. Len treba vymeniť vodnú pumpu, lebo pôvodná mala plastové lopatky a ti esa časom posrali. ND už má myslím kovové.
Ceny ND v GB sú za facku. Objednávam si na LandRovera a skutočne je to za facku. Čo som doteraz pozeral ND na Jaga, tak je to podobné. Spotrebný materiál ako diely náprav, brzdy, termostat, vodné čerpadlo... (a mnoho sa dá za rozumnú cenu kúpiť aj na SK napr. autokelly apod). Ja osobne sa prikláňam ku kusu, ktorý má zachovalý interiér a exteriér. Po tech stránke ma to neserie, všetko je za pár šušňov. Napr. automat je ZF a v GB stojí kompletný repas (zostáva obal, črevá nové) 750Ł, menič do 250Ł, doprava tam aj späť do 200€. A nie u nejakého servisáka, čo niekedy videl automat ako je to u nás, alebo v CZ, ale firma, čo má na to stolicu s testerom. A mám novú prevodovku.
Napr.diely na pred. nápravu (silenbloky, čapy...) celý set stojí 98Ł a t.ď. Takže ja osobne ak mám dať 8-10 000 za auto,ktoré aj tak bude potrebovať investície, dám radšej 3-4000,- a porobím čo treba. Pretože aj u jedného aj u druhého to bude potrebné tak či tak. Takto aspoň budem vedieť, čo je v suchu. Jediné, na čo si treba dať ozaj bacha, je tečúci diferák. Je tam nejaké tesnenie, ktoré je údajne nezohnateľné. Ale celý Jago v GB na ND stojí 500Ł takže zasa je to riešiteľné.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ešte ho nemám a zatial márne hľadám argumenty, prečo si to rozmyslieť. Nedarí sa. No dal som si na čas pokoj či nevychladnem. Nevychladol som ;-)
Máš SS

Návrat na "Jaguar fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní