Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Dobry deň,

Mam možnosť kúpiť od kolegu Hyundai i30 v motorizacii 1.5 DPi za cca 15. 0000 . Auto potrebujem na 80% mestskej jazdy teda 15 minút do prace a naspäť. Zvyšok okresné cesty cca 30km tam a naspäť/diaľnica.

Niečo som pozeral o aute je to auto v základnej výbave s nájazdom 30000 km v záruke bude ešte 2 roky. Charakteristiky auta po motorovej stránke cca poznám a teda viem co od toho čakať. Teda auto na kľudnú jazdu.

Teda skôr ma zaujíma aké máte skúsenosti s daným motorom a ci je to motor overený a spoľahlivý. A aké sú pripadne náklady servisu dlhodobo. Je niečo na co si pri danej značke respektíve pri modelovej rade i30 dávať pozor? Co viem tak už malo koroziu pri na zadných dverach a ta bola opravená v záruke. Ako je to s dostupnosťou náhradných dielov pri značke Hyundai? Je cenovo drahšia alebo respektíve porovnateľná s VW group? Alebo je servis finančné náročnejší?

Ďakujem za každú odpoveď
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa karool »

Myslím ze nejaké extra veľké nájazdy zatiaľ nikto nemá na tom motore,ale na Tvoje jazdenie úplne v pohode
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa tatkotom »

Budem sa opakovať no info o konkétnej značke, skúsenosti, problémy je najlepšie hľadať na "značkových" fórach.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
citroenc3v6
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 16.10.2013 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa citroenc3v6 »

.
Naposledy upravil/-a citroenc3v6 v 12.04.2024 08:11, upravené celkom 1 krát.
matusjuriga
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.02.2024 20:18
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa matusjuriga »

Jazdím prvýkrát na Hyundai i30 1,6 CRDI 85 kw, 2019 190 000 km a som naozaj prekvapený. Jazdné vlastnosti , tichý chod motora, spotreba nápravy ... všetko je minimálne porovnateľné z Octáviou . Je to síce mimo témy, ale píšem o značke, ktorá nemá ešte v SR až takú tradíciu a je pre mňa príjemným prekvapením.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Jedno sa nám dostalo do rodiny. Študoval som hlavne české fóra - ale rieši sa tam hlavne spotreba - mimochodom tá je od 5-8 podľa štýlu jazdy. Je to 6q čiže na diaľnici je prevodovka jemne dlhšia - 3500ot. je pri 128km/h. Za mňa je na tom aute vidieť že sa šetrilo, no ale aj cena je zase viac než priaznivá. Niektoré veci sú však horšie ako na O1 spred 25 rokov. Ak nie ste nejaký detailista tak budete spokojný - nie je to zlé auto (ale ani dobré :)) - veci ako napr. vŕzgajúca podlaha u vodiča a pod. drobnosti Vás nesmú hnevať. Motor ako taký fajn, pokiaľ ste zvyknutý na 2,0 TDI a pod. tak to bude slabé - ak ste zvyknutý na atmosférické motory je to ok. Rozvod riešený reťazou - len čas ukáže ako natom je - nie veľmi poznám nejaký motor z dnešnej doby ktorý by s s reťazami nemal problém, ak niekto vie nech napíše. Na Čr fórach boli spomínané nájazdy do cca 80 -100t km - všetko bez problému - u asi 2 sa prejavil nejaký záhadný problém že niekedy nechceli štartovať iba na viac x - vraj zlý benzín. Najväčší nájazd mal asi jeden z fleetu ktorý mal 150t bez problému - a potom auto predal, čiže ďalej info chýba. Niekoľko užívateľov hlásilo cukanie - tiež vraj zlý benzín. Motor je síce atmosféra ale 2 x vstrekovanie, variabilné časovanie výfuk/sanie, egr atď... čiže už to neni Felicia motormenežment.

1-2 ľudia riešili spojku - údajne zlý zotrvačník. Celkovo zlá zladenie pohýnania a preraďovania - spojka záber, a silenty motor/prevodovka - vyžaduje ozaj cit aby s autom netrhalo hore dole ako keď radí začiatočník. Ovšem treba brať do úvahy že tých áut sa predalo kvantum v r. 2022 na SR myslím najpredávanejšie auto. Pokiaľ v ňom nebol olej 1x menený po 28000 km a nie ste detailista, za tú cenu zánovné auto nie je zlé. Pozor na ceny ND - riešil som niekoľko doplnkov - za bežné diely pýtajú tak nezmyselné ceny až si človek myslí že žartujú - príklad stredové pukličky do orig. hlinníkových diskov - 1 malá puklička - 36€ ! Tak si potom skúste predstaviť napr. nárazník, svetlo, stĺpik riadenia a pod...
Ak je to úplne základná výbava tak máte kufor bez dvojitého dna - výhoda - tie šuflíky sú nepoužiteľné pre bežného užívateľa.

Za mňa hodnotenie :
+
-Nákupná cena
-Jednoduchší (možno aj spoľahlivejší ?) motor resp. serv. náklady
-V základe bez dotykových volovín
-Celkom pohodlný posed aj podvozok
-Sem tam nejaká praktická blbosť typu 12V zásuvka v kufri (2 vpredu) + 2 svetlá v kufri
-Relatívne jednoduchý ´´infotaiment´´ ktorý sa dá celý prejsť za pár minút
-Jednoducho resetovateľný servisný interval ( dá sa nastaviť vlastný hociaký - výhoda pre tých čo sa starajú auto a menia olej častejšie)
-dojazdové rezervné koleso v základe - aj bez dvojitého dna ešte dostatok miesta za rezervou pre povinnú výbavu a pod...

-
-Totálne zle využitý priestor v aute a kufri (šuflíky) - aj keď tam je dvojité dno - po sklopení sedačiek nevznikne rovná podlaha.
-Modré podsvietenie tlačidiel na prístrojovke - v noci ich vidno ako keby v hmle - aspoň budíky sú biele
-Trošku utrasené / uskackané jazdenie pokiaľ sa nejde ozaj s citom
-Nedotiahnuté detaily - vŕzgajúca podlaha, celkovo detaily všetkého - je to low cost a také to aj je aj keď fungovať to asi bude...
-totálne nadstrelené ceny ND
-základné rádio sa zvykne odpojiť od BT pripojenia (niekedy áno niekedy nie), Shuffle režim hrá na USB síce náhodne ale po vypnutí / zapnutí začne sem tam to isté ´´náhodné´´ poradie
-výhľad dozadu a využiteľnosť kufra zlá lebo ukotvenia pántov sú dosť do priestoru kufra, auto má tendenciu kľakať na zem a potom už ozaj nič nevidieť dozadu pri jazde resp. 50 m za auto.
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Dobrý deň prajem , áno písal som aj české fórum Hyundai kde mi odpísal jeden človek dvoma vetami inak ignor(asi sviatky).

K téme nehľadám nič luxusné , ani mi nevadí nejaké vŕzganie , jedine čo by ma sralo tak je klepajúca palubovka ale čo som sa bavil s kolegom ktorý kupuje len Hyundai(áno v práci máme až 3 kolegov kórejcov) od roku 2008 a aktuálne má i30 tak nič také nespomínal. Ide mi hlavne o spoľahlivosť motora , kedže už som sa raz popálil pri Focuse. Nič viac nechcem pravdupovediac aktuálne jazdím na Rapidke hrdzavej 1.2 TSI ktorá má natrepaných 250.000 a stačí mi. Avšak investície ktoré potrebuje to auto aktuálne prevyšujú kúpnu cenu 1900€ a to sa mi do hnijúceho auta nechce dávať.

Takže popravde dosť sa bojím čokoľvek kupovať ale myslím si že toto je výhodná ponuka z pohľadu toho že auto je stále v záruke. Skôr sa obávam toho čo bude po záruke preto zisťujem hore dolu. Auto chcem minimálne na 10r proste tankovať meniť olej a spotrebák. Nechcem počuť o Turbe , vstrekoch , dvojhmote , nafte , dízly , DPF atď ...normálne mi z tých výrazov naskakuje husia koža :3020:

Čo sa týka tej dialnice raz ročne na dovolenku mimo SK a 2x za rok návšteva stredného Slovenska by nemal byť problém prežiť vyššiu hlučnosť a otáčky. Ako som písal auto je v základe a pokiaľ sa bude odpájať bluetooth tak to napojím na jack a basta :42f7:

Ďakujem ale za rozsiahle poznatky , naozaj ste ich pekne popísal a zhodnotil. Asi do toho naozaj pôjdeme.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa jozoD. »

Pozerám narýchlo cenník nových i30 kombi...v základe idú od 16990€
Tak prečo potom kupovať ,,jazdenku" za 15k € ?
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Tak tak máte pravdu. Téma je v domácnosti reálna a aktuálne som si pozrel cenník :) takže ideme do novej nakoniec vo vyššej výbava Family teda za 19 900 :D snáď sa podarí ešte nejaká akcia vybaviť :)

Ďakujem všetkým za pomoc , snáď sme dobre vybrali
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Oco : celkom správny postreh nových áut - tiež očakávam najhoršie :D

rastislavgregor695:
Ak idete do nového, tak jednoznačne doporučujem urobiť hneď ako je nové ošetrenie proti korózii - ja som použil Dinitrol, celkovo je to auto nič moc ošetrené proti korózii, hrdzavieť to bude - hlavne by som vyfúkal dvere a dutiny - nejaké pokusy od výroby tam boli ale že by sa to dalo povedať že je to dostatočné to nie. Čo viem na fóre viac ľudí riešilo hrdzu zadného kufra. Takisto čo som si všimol ja že kotúče na brzdách hrdzavejú rýchlo - už pri preberaní auta boli hrdzavé... a to pritom nebola odležaná skladovka. Family aj play sú fajn výbavy ale za mňa maj veľa zbytočností - autoam. klíma, dotykový displej, keyless a ostatné - treba brať do úvahy že pri kvalite tých vecí asi nemôžete čakať zázrak - preto by som sa sústredil na čím menej výbavy.
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Zdravím , tak dnes som bol v Hyundai - nakoniec sme sa rozhodli pre verziu PLAY kedže s daným motorom 1,5DPi vraj skladom mali len tú Dark Teal. Čo sa týka antikoróznej ochrany je to možné robiť v záruke ? nemôže sa stať že mi povedia že záruka padla ? Troška sa toho bojím kedže sa auto musí "odstrojiť". Ďakujem za odpoveď.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

No výbava to už je na Vás, to z čoho je prvých pár mesiacov potešenie je po pár rokoch starosť a nervy...
Skladoviek je plno ale treba za nimi ísť aj do iného mesta...

Ošetrenie proti korózii síce nie je zásah do auta, ale prirodzene sa budú všetci vyviňovať ak by sa niečo stalo. Ošetriť poriadne sa to dá síce aj dodatočne ale už to vyžaduje umývanie a sušenie - čiže najlepšie cez leto a rátať tak 1 deň naviac na umývanie a týždeň na sušenie a v dutinách možno aj tak ostane voda resp. kondenz. Ak sa ošetrí napr. 2-3 ročné auto kde už začína jemná povrchová korózia tak sa už len spomaľuje. Na sviatky bolo na servis auto - Š.Fabia 2 - jedna z posledných ( teraz má 10 rokov ) - robil som ju ako prvú - komplet ošetrenie tak ako som písal ešte na prevozných značkách - vyfúkané dutiny komplet, + komplet podvozok. Doteraz na karosérii ani ň, kde tu už opadáva na podbehoch Resistin CAR ktorý som vtedy používal. Jediná drobná hrdza je na nápravnici vpredu a zadná náprava, ale to sú len také začiatky - celkovo podvozok je v stave cca. 1ročného auta - momentálne má nájazd smiešnych 84t km - práve preto sa aj ošetrovalo - vedeli sme že bude jazdiť málo, tak aby jazdilo aj dlho.

V rodine sa so zárukou veľmi nepočíta, berie sa to kus fatalisticky - ak sa stane tak sa stane. Servis robím ja - preto sa vyberajú jednoduchšie motory resp. autá. A tam sa dá dnes ušetriť viac než sa zdá. Už len pravidelné servisné prehliadky - olej filtre ... stoja toľko že sa vlastne tá záruka preplatí - a nehovoric o tom že ani nevieme čo a ako sa spraví. Pokiaľ chcete atmosférický benzín nepriamy vstrek tak v danej triede asi ani nevyberiete už ? (resp. kto vie nech napíše)...

Takže je to na rozhodnutí každého kto to ako riskne. Ak ho chcete mať 10 rokov tak toľko isto vydrží aj bez ošetrenia, ovšem zostatková hodnota bude dosť zle natom - kamarátovi som prezúval teraz 1,5 ročnú Kiu Ceed a nápravnice tehlice už pekne začínajú chytať hrdzu, strmene zaoxidované...
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Rozumiem tomu aj z vašej strany že si viete auto sám servisovať no ja to nedokážem a ani nemám mechanika "kamaráta" ktorému by som veril. Mám XY skúsenosti v servise kde áno vymenili sme sviečky a následne sa ulkáže že sviečky vybrali z iného auta ...ruky som im mal chuť odrezať ten moment. Ak sa nemýlim tak ten Hyundai 1.5 DPi má nepriamy vstrek takže by malo byť jednoduché na údržbu a pozáručny servis.. Takže uvidím ako to s tým ošetrením ale asi to dám spraviť mám cenovú ponuku na 560€ v Košiciach.

No auto je v Senici , a dovezú nám ho do Košíc. Ja som mal nejaké vytipované ktoré som chcel ale pán v Hyundai v KE mi vravel že to čo je na stránke nemusí už byť v daný moment dostupné. Takže sme sa zhodli na výbave Family vo farbe Dark Teal veľmi pekná modro-oceľová. Aj keď chápem že viac elektroniky viac kazítok.

Mám troch kolegov a všetci majú i30 1.5 DPi a okrem hrdze na kurfi(jeden kolega) neriešili nič.
Naozaj dúfam a pevne verím že som vybral správne :) Držte palce :42f7:

Auto by sme mali mať cca o 2. týždne ...keďže idem služobne do BA .

Skúsim potom zreferovať prvé dojmy. :cau:
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai I30 CW , 2020 ,1.5 DPI

Príspevok od používateľa tatkotom »

Držíme :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 42 neregistrovaných