Hyundai i30 2019/20 / Mazda 3 2016/17

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mcdavid
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:37
Zdieľať na Facebook

Hyundai i30 2019/20 / Mazda 3 2016/17

Príspevok od používateľa mcdavid »

Zdravím,
chcel by som sa opýtať na názor ohľadom týchto dvoch aut, obidve 88kW verzie, benzínove motory, ( obidve auta sa pohybuju v +- rovnakých cenách. Hyundai i30 2020 viem zohnať za cenu Mazdy 3 2017).
Auto budem využívať na cestu do práce a víkendové výlety takže je predpoklad že najazdím ročne cca 25 000km, čo sa týka jazdných vlastností, tak predpokladám, že Mazda jednoznačne vyhraje, skôr ma zaujímaju veci typu: servis, kaziteľnosť auta, ceny servisu/ súčiastok, na SVK je väčšina mechanikov VW group, či není problém nájsť automechanika na východe s opravami týchto vozidiel (v tomto prípade najmä mazdy). Nie som žiadny autíčkar, auto sa mi musí hlavne páčiť dizajnovo a nemalo by byť poruchové.

Bude to moje prvé vozidlo a viac som chcel Mazdu, avšak Hyundai vyzerá tiež veľmi pekne a za cenu Mazdy 3 2017 viem zohnať Hyundai i30 2020, predpokladám, že v novšom aute môžu byť aj lepšie veci i keď mi je jasné, že z jazdného zážitku vyhraje Mazda.

Budem rád ak sa niekto podelí so skúsenosťami a odporuči jednu alebo druhu značku, vdaka.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 2019/20 / Mazda 3 2016/17

Príspevok od používateľa Moonshine »

Keď sa pozrieš len na motor, 1.0 tgdi priamovstrekový turbo trojvalec, síce spolahlivosťou asi najlepší z trojvalcov na trhu ale vs 2.0 štvorval určite s menšou spotrebou ako ten jednoliter, ktorý sa za pár korún vie dať na továrenský výkon 121kw.
Vyberal som minulý rok medzi novým i30sw a jazdenkou mazda 6 2.0/2.5 (ktorá ale nebola nikde dlho dostupná), som si sadol do tej i30 a poviem ti, že nič moc. Darmo to malo konektivitu iphone a blbosti.
Proste posadím sa a viem, že toto denne nebudem za tie prachy sedlať.
Radšej som zobral o 5 rokov staršiu jazdenku o triedu hore a totálne lepším komfortom.
Po roku nelutujem.
Škoda ale že to nebola mazda. Je ich máličko.
mcdavid
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01.01.2024 10:37
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 2019/20 / Mazda 3 2016/17

Príspevok od používateľa mcdavid »

Moonshine napísal: 01.01.2024 11:55 Keď sa pozrieš len na motor, 1.0 tgdi priamovstrekový turbo trojvalec, síce spolahlivosťou asi najlepší z trojvalcov na trhu ale vs 2.0 štvorval určite s menšou spotrebou ako ten jednoliter, ktorý sa za pár korún vie dať na továrenský výkon 121kw.
Vyberal som minulý rok medzi novým i30sw a jazdenkou mazda 6 2.0/2.5 (ktorá ale nebola nikde dlho dostupná), som si sadol do tej i30 a poviem ti, že nič moc. Darmo to malo konektivitu iphone a blbosti.
Proste posadím sa a viem, že toto denne nebudem za tie prachy sedlať.
Radšej som zobral o 5 rokov staršiu jazdenku o triedu hore a totálne lepším komfortom.
Po roku nelutujem.
Škoda ale že to nebola mazda. Je ich máličko.
suhlasim s motorom aj s tým, že ťažko zohnať tie mazdy s porovnaním s inými autami. Do akej značky si nakoniec šiel?
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 2019/20 / Mazda 3 2016/17

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si aj megana. 1.3 tce 140 alebo 160 ide vyborne, s filtrom pevnych castic nie su ziadne problemy. Ja mam na firme dokkerov, dustera, mastery a teraz som si kupil 2 rocneho qashqaia 1.3 160 koni - co je zase renault motor. Totalne bezproblemove auta, len zakladny servis - auta sluzia v polnohospodarstve, takze maju pomerne tazku sluzbu.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai i30 2019/20 / Mazda 3 2016/17

Príspevok od používateľa Moonshine »

Sx 4 scross nový som zavrhol kvoli velkosti bagážnika a rozpočtu

I30 kvôli sedeniu za sebou, lebo som nemal priestor -184cm výška- na nohy a hlavu niečo ako vo svojom malom mestskom autíčku, ďalšie mínus bolo, že výduchy vzadu má len najvyšsia výbava. A rozpočet.
Potom som sa dozvedel, že kia robí ne mildhybrid 1.5tgdi s ne inteligentnou prevodovkou. Čo už

Jazdená mazda6 benzín manuál, tam som nenašiel v okolí dlho nič a SK firma by to mala tak na 4-6 mesiace.

Tuto pán L.Z. má skvelú 508, ktoru som mal teda ako jediný diesel v oku, keďže som sa presťahoval ďalej od BA a všetkého, nuž žena mi udusila rozpočet som zistil, že Ford má do 2019 ich motory a hlavne bez adblue
Tak som vyhladal dovozy z nemecka ktorú robí firma 60km odomňa a v -5 som teda išiel tam, pozdával sa mi štart a beh motora, bez hrdze, domáca diagnostika a odporúčanie auta od kolegu ktorý čo to pojazdil.
+bolo, že bazár mi dal prevozky a kým sa vybavil SK techničák som si spravil základný servis na dvore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných