Hyundai Tucson 1.6 tgdi , 130 kw - divný zvuk motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jakubs19
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.05.2023 11:33
Zdieľať na Facebook

Hyundai Tucson 1.6 tgdi , 130 kw - divný zvuk motora

Príspevok od používateľa jakubs19 »

Ahojte, nedávno som sem dával príspevok ohľadom škrípania v motore, to som už vyriešil ale stále mi tu ostal ešte 1 problém. Na voľnobeh ten motor nejde pekne, sú tam nepravidelné vibrácie a vibračné buchotanie aj keď napr. vypnem klímu. Neviem či to môže byť problém alebo nie lebo keď je klíma zapnutá tak na voľnobeh otáčky kolíšu. Pripájam aj video, je to počuť a vidieť hneď na začiatku a konci videa. https://www.youtube.com/shorts/BGyT4fIs5yQ tu je link na yt video. Auto je čerstvo po výmene reťazových rozvodov + napínaky. po výmene vonkajšieho remeňa, napínacej kladky, vodnej pumpy, sviečok, oleja v prevodovke, taktiež bol dekarbonizovaný motor. Boli použité originál diely. Robilo to aj pred výmenou a robí to aj po výmene a netuším čo to môže robiť a chcel by som to vyriešiť keďže plánujem auto predať . Jedná sa o Tucson 2016 1.6 tgdi 130kw 4x4 automat. Za každú pomoc budem vďačný.
italo80
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 05.09.2008 11:35
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai Tucson 1.6 tgdi , 130 kw - divný zvuk motora

Príspevok od používateľa italo80 »

pravdepodobne vynecháva zapalovanie,ten cvakavý zvuk je normálny
tuninka
Príspevky: 898
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai Tucson 1.6 tgdi , 130 kw - divný zvuk motora

Príspevok od používateľa tuninka »

podľa mňa niektorá zo zapalovacích cievok štrajkuje, ale keď pozerám, že aký máš zaprášený motor, tak sa mi moc ani nechce veriť, že to všetko čo si napísal bolo vymenené nedávno
jakubs19
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.05.2023 11:33
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai Tucson 1.6 tgdi , 130 kw - divný zvuk motora

Príspevok od používateľa jakubs19 »

Tak je hlavne zaprášený tam kde sa nič nerobilo. Auto je mojej mamy, takže vyzerá tak ako vyzerá no. Všetky tieto veci boli menené pred cca mesiacom. Ono to hlavne robí problémy keď je motor zohriatý na prevádzkovú teplotu. Teraz som skúšal odpájať cievky pri studenom behu motora a vtedy išli všetky v poriadku. Keď je studený tak ide pekne ale ako náhle sa zohreje a ide na voľnobeh tak robí tie veci čo sú zobrazené na videu, taktiež to trasenie je tiež len pri zohriatom motore. Zajtra ho zohrejem a vyskúšam ich poodpájať pri zohriatom motore či tam bude nejaký rozdiel.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Hyundai Tucson 1.6 tgdi , 130 kw - divný zvuk motora

Príspevok od používateľa seven549 »

podla tej spiny to vyzera ze to auto robil pinzetovy mechanik.mal v ruke pinzetu a nicoho co je spinave sa nedotkol.nieje mozne ze po mesiaci je aj ten vrchny dekel taky spinavy.jedine zeby to auto slo pred tyzdnom odjazdit dakar.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných