SUV v cene od cca 20-26 000 eur, benzín /hybrid

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

SUV v cene od cca 20-26 000 eur, benzín /hybrid

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zdravím borci, nastal čas predaja môjho benzinoveho Tucsona 2017 s 1.6tgdi, 130kw ,4x4 v manuale... auto pôjde do mesiaca cca z garáže, hľadám taktiež SUV,aspoň 2018tka tok výroby v benzíne, 4x4 nie je podmienkou, AT môže nemusí byť, jazdy mesto/mimo mesta/diaľnica v pomere 45%:45%:10%,rocny nájazd cca 18-25 000km, isofix pre dve detské autosedacky dozadu. Favoritov co pozerám je Toyota Rav 4 s 2.5hybridom ročník 2018, Mazda cx5 s 2.0 alebo 2.5L benzínom, Outlander s 2.0L benzínom, Subaru XV II gen od roku 2018 s 2.0 L benzínom ale ten zacina na 28000eur,na SVK žiaden jazdený nie je,... taktiež nevylučujem predchádzajúci model Tucson a terajší model Kia Sportage... čo by som v aute chcel z výbavy full led svetlá alebo xenóny, aspoň tých pôvodných 130kw ak to bude 110kw nič sa nedeje, prevodovka manuál alebo automat ak automat aký ideálny na mestské jazdy? Budem to kupovať na firmu takže s odpočtom a pozerať aj dovoz alebo kašlať na to.. Skúste poradiť aj iné SUV ktoré Vás napadne... Ideálne nejaké auto so zárukou, samozrejme to budem servisovat v origo servise... Pôvodne ten Tucson okrem toho ze to zralo 10-12 L po meste žiadny problém...takze uživiť 2.5 benzín urcite nebude problém.. Ďakujem za rady borci :28b7:
Naposledy upravil/-a cobo77 v 03.01.2021 23:48, upravené celkom 4 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved akurat tu takato ista tema bola - vysledok je uplne kludne Tojota 2.5i hajbrid, k desine spotrebe to nedotlacis hadam ani hore kopcom s dvojtonovym privesom.

Odpocet dph kedykolvek (ja som uz vela vela rokov nekupil ziadne ojazdene auto ktore by NEMALO odpocet dph, z rovnakeho dovodu ako ty), zaruka kedykolvek a navyse na poziadanie v Tojote predlzitelna nad ramec standartnej zaruky ktoru davaju.

Subaru je tiez velmi dobra volba, ale bral by som Tojotu. Neexistuje spolahlivejsia technika v tejto galaxii a na dovolenke mi vravel chlap ze s tym dokaze jazdit aj pod 5 litrov, co je prakticky nemozne pre 2.5i objem - holt hybrid je hybrid.

Ehm a keby sa niekomu zdalo 5-6 litrov prilis velka spotreba na ten objem, moze si to KLUDNE prerobit na LPG :)
Ak nemas problem s designom Rav4, prave si si vybral. Uz len najst farbu & vybavu ktora ti sadne a odpocet DPH.

CX5 je tiez vynikajuci kandidat, vynikajuci 2.5i motor, nepriestrelny, neužraný, len sa mi to auto zda vnutri vyrazne mensie nez Rav4.


poznamka : na odpocte DPH zase az tak zurivo nemusis lipnúť, lebo ked si teraz (do mesiaca, do troch) neodpises DPHcku, prakticky tie iste prachy odpises z dani z prijmov. Pre mna osobne nie je DPH absolutne najzavaznejsi argument na aute i ked je pravda ze potesi... Druha, neprilis prihliadana strana mince, je ze ked budes auto predavat o 4-5 rokov kedze ani terajsi GDI nema prilis viac, tak potom zase musis DPHcku pripocitat k hospodarskemu vysledku firmy, cize "v celkovom vlastnictve NEUSETRIS zdaleka tak vela, ako sa na prvy pohlad zda".

Chapes, dnes kupis auto za 24k vratane dph = 20k bez dph cize mas 4k eur na vstupe DPH. Zuctujes, radost velika. O 4 roky auto budes predavat za povedzme 12k vratane dph cize 10k bez dph (=2k DPH samotna) lebo taka bude jeho cena v danom momente (DARMO TO UCTOVNE ODPISES NA NULU !!!!) a potom si budes musiet tie dva tisice priratat. Na zaciatku si stvorku usetril, na konci si dvojku musel zaplatit, celkovy rozdiel teda je len dva tisice. Nie stvorka ako na zaciatku vidis.

Ale to uz odbieham zbytocne.


Toyota Rav4 aj CX5 su vynikajuci kandidati. Subaru takisto ale osobne ich nepoznam - mas fenomenalny, ukrutne fenomenalny vyber. Spicka. Radost !!
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Išiel by som do mazdy 2.5 ,v porovnaní s ravkou mi príde o level vyššie , korejcom by som sa vyhol
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je uplne idealna rada - Hjundaj ma 5 rokov nelimitovanu zaruku bez obmedzenia kilometrov (poznas nejaku inu automobilku ktora tuto moznost ponuka - nieze ju ma v standartnej cene zahrnutu, ale ponuka za akykolvek priplatok ?) a Kia ma tych svojich 7 rokov/150k km co je tiez absolutne suverenne spickova zaruka ktoru nesplna 90% konkurentov bez ohladu na krajinu povodu.

Obidve zaruky su prenosne na dalsich majitelov pri predaji vozu, nie su obmedzene len na prveho vlastnika. Uplne bez mihnutia oka si kupim 2rocny Hjundaj keby som ho chcel, pretoze je v zaruke este dalsie 3 roky...

Navyse, vyhnut sa tomu alebo hentomu je zbytocne : Cobo bude kupovat UPLNE NOVY voz, zaruku ma vsade a na vsetko. Ked sa mu pokazi Yugo alebo Zastava, tak mu to musia opravit.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

:40bd: posledné čo by som pozeral pri výbere je tá ich "záruka"-je to len smiešny vtip ,keď sa na ňu pozrieš detailnejšie tak je poriadne okresana a takisto musíš spĺňať podmienky aby platila....

A nakoniec nie je lepšie mať záruku 2-3roky a neriešiť žiadnu reklamáciu a ako mať záruku aj 10rokov ale každú chvíľu riešiť nejaký problém a doťahovať sa a strácať čas a nervy ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to urcite je.

Pripomina mi to mojho kamarata s BMW3 ktory bol v servise asi na siestich zvolavackach v priebehu dvoch rokov, to si myslel konkretne ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Nemyslel som nič konkrétne ,ale zvolávacia je možno ten lepší prípad lebo výrobca má aspoň snahu riešiť problém ,horšie keď tu snahu nemá ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných