Svojvoľne kolísanie otáčok motora pri vyradenej rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Normálne
1
25%
Chybné
3
75%
 
Celkom hlasov: 4

mari077
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.07.2016 21:34
Zdieľať na Facebook

Svojvoľne kolísanie otáčok motora pri vyradenej rýchlosti

Príspevok od používateľa mari077 »

Zdravím vospolok,

Pred necelým mesiacom som kúpil nové auto Hyundai i30, motor 1.4i 73kw.

Od začiatku mám problém s brzdami ktoré je počuť ked brzdim od cca 10kmh až k nule, zvuk by som prirovnal k šúchaniu sa kov o kov. Bol som s tým v servise nikto sa na to ani nepozrel ževraj si to musí sadnúť. Robí mi to doteraz najazd auta je momentálne 720km a má mesiac.

Ale späť k téme, pred cca 3 dňami som išiel klasicky v Bratislave 55kmh videl som že mi skočila červená tak reku vyradim do neutrálu že tam už nejako doplachtim. Nato sa má priateľka pýta či si opieram nohu o plynový pedál že mi stúpajú otacky, na to som povedal že nie takéto zlozvyky nemám. Nedalo mi to že veď pokial to ja sám nevidím a neviem tak tomu neverím tak som to skúsil opäť 60kmh červená, rýchlosť vyradená do neutrálu a bum v tom zrazu otacky kolíšu svojvoľne medzi 1000 a 2000. Kontaktoval som servis kde má zavolali na rýchlu kontrolu auto napichli chyba žiadna, dostal som vynadane že na neutrali sa nejazdi a že je to konštrukčná vlastnosť vozidla. Nakoniec mi to aj tak nedalo objednal som sa do iného servisu v BA na jazdu ktorú mi dali 30.10 tak som zvedavý či tam už budú serióznejsi...

Jazdil som cca 2-3 nove auta a ani jedno nikdy nerobilo to čo robí hyundai kde zo mna ešte spravili blbca že neviem jazdiť.

Nejaká rada čo a ako ďalej? Pripadne ako to opraviť?

Video z auta :
https://streamable.com/dagep
mishka045
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 23.05.2011 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mishka045 »

Ahoj prosím ta vyriešil si túto vadu? Mam ten istý problém a hlava v smutku že kde je problém? :zga27:
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní