servis - Hyundai Terracan 2,9crdi - 120KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vladimrp
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2013 14:15
Zdieľať na Facebook

servis - Hyundai Terracan 2,9crdi - 120KW

Príspevok od používateľa vladimrp »

Poprosím o pomoc ! Môj Terracan je 2,9 crdi 120KW 4 AUTOMAT všetko šľapalo perfektne jeto model 2005 až do teraz . Zničoho nič auto počas jazdy prestalo isť - šlo len na voľnobeh ,v troch servisoch pozerali dali na PC a stále im ukazovalo nieč zo vzduchom ,vymenili filtre aj palivový a auto šľapalo ako nove - no po mesiaci sa to z opakovalo a odpjili aj vahu vzduchu a nepomohlo tak že sa zhodli že v tom to není auto nedymí ani nič podobné len nejde pridať a ak postojí znova naštartujem auto zas ide no zničoho nič zas prestane ísť a aj keť dám P,alebo N , tak auto ide len na voľnobeh a neide pridať .VrAJ JE TO ZáHADNE ALE NEVEDIA NATO PRIST A !Nechcem ho dať rozobrať do skrutky aby pomenili polovicu vecí a po týždni sa to z opakuje . PROSÍM VÁS O POMOC AK SA NIEKTO STAKÝM NIEČIM STRETOL NECH NÁPÍŠE ČO MÁM UROBIŤ ĎAKUJEM VOPRED !!! . :300f: [/b]
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Poprve riadna diagnostika,oscilloskop,rozne meracie pristroje a merat merat a merat.Vzdy treba zacinat u live datach a potom kracat dalej.Ked neide do otacok,netreba vymenit vzduchovy filter,cize ten servis okamzite vychnut velkym oblukom.ked si blizko tak prid,a kukneme s nato.
vladimrp
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.10.2013 14:15
Zdieľať na Facebook

odpovedám aj pre ostatných !

Príspevok od používateľa vladimrp »

Tak vás všetkých zdravím a ďakujem za snahu ! oča celého výkendu sa pracovalo a použilo skro všetko nonik nemohol na to prísť menil sa snimač za snimačom ako a vzduch na plynove a výfukove no všetko savymenilo a stale to nešlo ako náhle sa zohrial nešlo pridať - dvýhnuť otáčky len voľnobeh pedal n PC reagoval no všetko bolo v poriadku . A tak my odstranili prídavny tempomat od Hyundai no chvíľu to šlo ale ako náhle sa nahrial nič a dnes konečne pred zhruba hodinou na to prišli . a TERAZ POZORNE POČUVAJTE ---
KEĎ ŽE V NADRZK NA VODU CLADIACEHO SISTéMU BOLO VODY DOSť NIKOHO NENAPADLO KONTROLOVAť CI JE SKUTOCNE DOST VODY V CHLADIACEJ SUSTAVE . NA NEDOSTATOK VODY NIEJE CIDLO A MOTOR JE CHRáNENY ELEKTRICKY ABY SMEHO NEZADRELI TAK ZE NEIDE DO OTÁČOK .Tak že sa doljala vda do sústavý a auto šľape ako hodinky ,a na takú banalnu chybu nprišiel žiaden servis ani autorizovaný ale háda teras už budu pre budúcnosť múdrejši .Ešte ras ďakujem vám všetkým za snahu ,a do budúcnosťi ak a vám stane niečo podobné počkajte kým vychladne motor úplne a dolejte cez vyko vody do plna ,zatvorte pustite kúrenie namaximum a po 3minútachto vypnite počkaje až vycladnea zas sontrolujt vodu ale cez vyko ,lebo nádržka je len vyrovnávacia ale z nej sa vody do chladiča nedostane .mximalne akvám stupa vo vyrovnavacej nádrke voda to znamenáže máte naopa málo vody v chladeni - v sústave a keď je jej málo ona zane vrieťa stupa do nádžky.preo ak dolejete vody do sistémudo plna tak z adrýžky si odsajte vodu na minimum. :28b7: A čo sa týka auta nedám naň dopustiť má nabehane už dosť no nesklamalo . a aj taká blbosť znepríjemní život ako sa my stala teras ma neodradila od Terracanu je skutočne vynikajúci a verím že ani tie staršie modely neboli zlé .
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

ved to nie je banalna chyba,ale obrovska od servisakov.Mal by som otazku.Uz roky opravujem auta,a nieco sa mi nezda.ked si mal malo vody,a dokonca si aj pisal ze nemas snimac hladiny,ako je to mozne ze si nezbadal ze motor je "teplejsi"?Snimac teploty urcite snimal,lebo "odstavil" motor.Cize to co si tu napisal,to je len drobnost,zbytok si vynechal.
broker7974
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.03.2019 09:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa broker7974 »

Ahoj, mám problém s Hyundai terracan 120KW ROK 2006.
Auto mi ide na 3 valce. diagnostika píše ? Budenie vstrekovača ,3 valec - spaľovanie je príliš nízke prerušované -
a budenie vstrekovača č3 rozpojený obvod prerušovaný.
vstrekovače vyčistené a vstrekovač č3 repasovaný. kabeláž na vstrekovače vymenený nový. viete mi poradiť. som z RS.
Prípadne ma kontaktujte 0915863602.

Dakujem.
broker7974
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.03.2019 09:14
Zdieľať na Facebook

Hyundai terracan 120KW ROK 2006 ide na tri valce.

Príspevok od používateľa broker7974 »

Ahoj, mám problém s Hyundai terracan 120KW ROK 2006.
Auto mi ide na 3 valce. diagnostika píše ? Budenie vstrekovača ,3 valec - spaľovanie je príliš nízke prerušované -
a budenie vstrekovača č3 rozpojený obvod prerušovaný.
vstrekovače vyčistené a vstrekovač č3 repasovaný. kabeláž na vstrekovače vymenený nový. viete mi poradiť. som z RS.
Prípadne ma kontaktujte 0915863602.

Dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných