Honda Civic 1.6 dtec , 88 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Honda Civic 1.6 dtec , 88 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

marcopollo77 napísal:Prosím Vás, uvažujem o Honde Civic Touring s motorom 1.6 dtec 88kw. Je ich tu dosť veľa a nepredávajú sa, čo sa čudujem. Je to poruchový motor?
motory su ok ale ceny nie.ak chces predat japonca alebo sveda musis ist dost pod cenu koncernu.

kamos predava uz--- 2 roky ---accorda 2011 2.2 nafta 110kw 6 kvalt manual.v plnke s navigaciou vsetko co tam je je elektricke koza no skratka nabite vybavou mna max..10rokov 200000km a ani prd cerstva stk ek.cena 8500 euro a uz padol na 6500.auto posledne 4 roky v zime nejazdene neoskrabane ma len 2 male tukance na dverach inac bez zahlin.

problem je ze to treba prepisat na sk spz.dodnes nikto nezavolal.a dosnes sa ho pytam ci to este predava alebo chce predat.auto kupil ako 5 rocne 90 000km za rovnych 10 000ecok.co bolo na ten rok a km lacne preto to kupil.a sam chce teraz na tom zarobit.

dodnes nikto nezavolal.a ponuku od okolia dostal max 5000.lebo vek a km.

dalsi kolega predaval acoorda 2.4i automate ale rok 2006 270 000km v plnke s navi.starane zdnu z vonku lestenka povodny lak bez skrabancov a korozie.auto v stave takom ze ho mohol odlozit do garaze a nechat si to ako veterana az dozrie na to cas.znizena na sportovom podvozku s certifikatom a zapisane v TP 225 r18 kolesa za 4500 ecok.za tri mesiace nic.sekol tam rovno cenu 1500 ecok a zbavil sa toho do 3 dni.

inac vela aut sa teraz predava draho.ja nekupujem nic a cakam az toto blaznosvtvo s kovidusom zmizne.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Si myslím, že trochu dosť prestrelil za 10 ročné s 200000 si pýtal o 1500 menej ako kúpil??? To fakt?? Za 6 rokov vlastníctva a 110 000 povozených. Zase odtád potád. Nech je rád že by tých 5000 dostal.

Accordy pôjdu najlepšie 2.4 automat v kombi a samozrejme čo najnižší nájazd. A len S type ešte prihodí dvojku trojku.
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Motory i-dtec sú výborne motory či už 1,6 alebo 2,2.
Japončíkovia na nich slušne zamakali. Nagulaju státisíce pri štandardnej údržbe, len ich netrápiť po meste, majú dlhé sprevodovanie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Hlavne treba zistiť cenu dpf a vstrekovačov.., voľakedy aj vyše 3.000€
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto sa nič nezisťuje a človek si rovno kúpi benzín a nemusí riešiť cocotiny
lubos zimovcak
Príspevky: 3425
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Radšej D O B R Y diesel s FAP-om, než neodskušany v Honde.
Veľmi veľa sa sťažovalo na DPF a vyrezávali ho.
No , radšej turbo diesel, než turbo benzín + DPF.
Diesel sa vždy oplatí,teda, keď sa s ním jazdí.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Ten benzin s DPF by som si pozrel. A ani s GPF nie je ziaden problem, vypaluje sa priebezne. A diesel v Honde je odskusany az-az.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ani s GPF nie je ziaden problem,
Problém určite nebude jedine s tým čo v aute - nie je. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odjakživa plieskal bič na konci.Na chvilkové bláznenie je dobré kadečo.ale na veľa rokov a ešte viac km to už jedno nie je.Dôležité je to,koľko ma stál 1 prejazdený km počas vlastníctva.Zbytočné je trúbiť do bitky či diesel či benzin.Na konci dňa spočítané a počiarknuté je jediné dôležité.Treba prestať tláchať nezmysli,zobrať si ceruzu a počítať.Z toho by mohol vzniknúť nejaký reálny obraz.Ale...to by ľudia nesmeli trepať ako trepú,klamať ako klamú,diskutovať kultivovane a o veci.A to je už doslova útopia.Nateraz platí...každý nech má pravdu,veď tú svoju si aj sám platí,takže ak je tak hlúpy že klame ešte aj sám seba,pokojne mu to treba dopriať nech si to užije.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

presne :40bd: a preto jak kedysi mali taxikári mercedesy dnes majú priusy a vedia prečo.... lebo celkové náklady :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - tu dolu na juhu v menších mestách vidím masívne Dacie na LPG. Pre Nitru to už nie je dosť nobl, ale NZ, Šurany, Šturovo, Komárno, Levice - tam je ich väčšina
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

ivko1 napísal:Preto sa nič nezisťuje a človek si rovno kúpi benzín a nemusí riešiť cocotiny
Aby som to uviedol na správnu mieru, bolo to myslené samozrejme na auto k ktorom je reč v benzínovej verzii. Jednoduchá rokmi overaná 1.8i žiadne DPF, žiadne turbo, žiadne drahé vstrekovače
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Civic je v pohode,obrovsky kufor a ten motor 1.6d je spolahlivy Civic snim dobre jazdi(vaha a vlastnosti) auto zere velmi malo. Dpf ma normalnu cenu myslim cca 600e
Ak jazdi len kratke trasy ber benzin ,alebo to musis raz za tyzden vyvencit na dlhu trasu...alebo aj by som zvazoval predhrev motora...
Tie hondy sa velmi vela ludom nepacia a vnutri su plastove...oproti VAG tak preto su neni az tak oblubene...

Optimal sa prihlas do Honda klub.cz a pocitaj si fora alebo poradia

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných