Honda Accord 2,0tdi 1997 - Kontrolka ABS - *Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

flyp
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 25.03.2006 18:47
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2,0tdi 1997 - Kontrolka ABS - *Vyriešené*

Príspevok od používateľa flyp »

čaute, prosím o radu. Včera mi začala svietiť kontrolka abs, vypol som kľučik prestala tak som pokračoval v ceste po asi 50km začala znovu, tak som kontroloval kolesa a zistil som že okolo jedného holendera kvapka brzdova kvapalina tak som to dotiahol a potom už nesvietila. Má to spojitosť?? v nadržke ostala kvapalina nad minimom takže nedostatok kvapaliny to určite nebol. Ide o accord t2,0tdi 1997. ďakujem za rady
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24987
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Že je hladina nad minimom,nie je záruka že snímač hladiny už neurobil prvú hlášku,ale to je hypoteticky vzané a možné,nie isté.Či to tak bolo sa ukáže časom.Rozhodne ak po otočení kľúča zhasne kontrolka,svedčí to z istotiu o tom,že všetky základné testy prebehli v poriadku a v statickom stave je systém garantovane OK.Ak až počas pohybu nabehne chyba,treba z tejto logiky vychádzať,tj že sa jedná o chybu komunikácie,prenosu signálu,kontaktové chyby a pod.
flyp
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 25.03.2006 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyp »

ďakujem za odpoveď dnes som šiel natankovať a kontrolka opäť zasvietila, po vypnutí a zapnutí prebehne diag. všetko o.k. kontrolka zhasne a ide to normálne. abs brzdí normálne, skušal som na štrku, aj keď moje micheliny zaplakali a ja s nimi:( napadá ma už len jediný problém obul som na hlinikové disky a tie idú vzadu tesne okolo čidla može to byť tým že sa na ne nachytá bordel lebo ta medzera medzi čidlom a diskom je docela malá tak 3-4mm???každá rada vítaná
flyp
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 25.03.2006 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyp »

Riešenie:


problém som už našiel únik kvapaliny zo strmeňa okolo ručnej brzdy, rok starý repas ktorý ma stál 140eur...veci s týmto označením už nikdy nekupujem.....
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Repas za 140€? Vsak cely strmen viem zohnat za 70€ cisto novy, nepouzity. Repas max tak za 20€.
flyp
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 25.03.2006 18:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyp »

no to že to je repasovaný diel mi majster opravar nezdelil, zistil som to az ked som daval dole koleso a videl som na strmeni znacku repas..., ja som ho dnes objednal novy lucas za 100e :(
skoda ze si sa neozval skor
thomas.varga
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.10.2010 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomas.varga »

zdravím vás všetkých potrebujem poradiť s mojou hondou accord 97 2,0 SE 96kw mám problém s alarmom auto bez príčiny začne húkať na dvore a blikať ako vianočný stromček tak som poodpájal klaksóny ale stále som sa nezbavil toho blikania viete mi poradiť? diky za odpovď
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných