Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robomac27
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2018 13:55
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa robomac27 »

Čaute,

poprosil by som info ohľadom poloosi na fiestu 2009.
Po výmene a prejdený cca 1000km zase pri plnom vytočení praskajú.
Je to nejaká slabá stránka tohto auta?.
Ďakujem za odpovede.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 poloosy riadenia

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Pri zábere a vytočení kolesa to robí homokinetický kĺb.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 poloosy riadenia

Príspevok od používateľa zsvatos »

"Poloosy riadenia" je tak trochu nezmyselny nazov. Takze bud sa jedna o poloos, alebo sa jedna o spojovaciu tyc riadenia.
Ak sa jedna o pukotavy zvuk pri vytocenych kolesach v zabere, kolega vyssie to zhodnotil spravne. Jedna sa o klb poloosi, ten co je pri kolese, homokineticky - po slovensky stejnobezny. Ak sa kupila nejaka šuntová poloos, je kludne mozne ze po 1000km isla sr.ť halušky znova...
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa Renova »

......po slovensky homogynekologický :40bd:
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa fzubaty »

Klb pre homosexualov??
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa Renova »

....to že znova začne praskať homokinetický klb nie je slabá stránka auta.A nevie už aký lunt by ten klb musel byť aby nevydržal ani tisíc kilometrov.Vidím to ako jednoznačnu chybu babráka ktorý ho montoval no a s tým su spojené aj samozrejme momentálne klimatické pomery.Je plný vody... :3c90:
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ak ti tam dali v servise napr. šunt od GSP (samozrejme za cenu Spidanu) tak si pogratuluj, že ti vydržali až 1000km. Poznám prípad, kedy vydržal 10km.
To nie je slabá stránka auta....
Kvalitná poloos niečo koštuje :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa oco13 »

Renova, Dreeevo - prosím vysvetlite mi ak sú teda poloosy a klby "lepšie" a "horšie" prečo tento chudák stále drží ???
Obrázok ten klb bol zváraný, nemá riadne mazivo, má mažetu skladanú z dvoch kusov, je zaťažený najmenej 4x väčším momentom ako v aute, a je vyosený cca 5mm.
A on blbec nevie že už sa mal dávno rozpadnúť a ťahá stále ako somár. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa Renova »

....čo je to za mláťačku ? je to na kolese ktoré sa vytáča ?....je to vystavené všetkej vode ktorá sa nachádza na vozovke ?....aké to má otáčky ? :28b7:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobre si to nazval - mláťačka - kým som neodbrúsil z rámu tak to búchalo do rámu. Ano vytáča sa to lebo som to nezavaril súosovo, ano stojí to vonku na daždi a vode , v lese je to utopené v bahne. Otáčky to má ako koleso z auta - je to na rovnakom výstupe prevodovky ako v aute. :300f:
Ale z čoho to je netuším, ležalo to v kovošrote a šepkalo mi to : ber ma domov. lol
Porovnávam dva výrobky ktoré majú rovnakú funkciu. Ten prvý našiel po rokoch slúženia v aute kutil, ktorý do neho išiel karbinou a cočkom, použil ho na celkom nezmyselnú vec na ktorú ten výrobok nikto nenavrhol. A ten druhý je nový diel s originalnym mazivom ktorý je presne na tom mieste kam patrí.
Tak ma zaujíma dôvod?
Prečo v jednom motore rozvody držia 30 rokov a v inom sa musia meniť po 50t km (cca 2 roky) - remeň v oleji PSA.
Prečo jedna prevodovka sa bez výmeny oleja rozsype a v inej pláva struska zo zvárania a ona stále ide.
ani ujo gúgl mi to nevedel povedať. lol

malá ukážka v akých podmienkach dokáže fungovať automatická prevodovka MB
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa wilz »

dreeevo napísal: 20.01.2023 20:06 Ak ti tam dali v servise napr. šunt od GSP ....
Kvalitná poloos niečo koštuje

No mám s tým osobnú skúsenosť.
Pred viac ako rokom mi na aute vymenili jednu poloos, za „kvalitnú“ zn. SKF, servis si účtoval len za material 250 Euro, vraj kupujú v Elite, kvôli prípadnej reklamácii, takže drahšie ako inde, aj keď som im núkal že viem takú SKF kúpiť za polovicu.
Hneď po výmene som zaregistroval silnú rezonanciu v pohone pri zábere v úzkom rozmedzí otáčok ( napr. 2800 - 3000 pri zaradenej päťke a rýchlosti mierne nad 100 ), pri vyradení do neutrálu sa to neprejavovalo. V servise na zdviháku sa nič nezistilo ani pri opakovanom skúšaní, aj stetoskopom a všeličím možným.
Mal som obavu o prevodovku a diferencial, tak som kúpil obidve poloosi GSP, obidve spolu za 100 euro, v servise mi ich namontovali, tú pôvodnú vibračnú dali na reklamáciu, neskôr mi oznámili že vraj neuznanú.
Odvtedy som s týmito poloosami GSP najazdil práve cez 25 tis.kilometrov, žiadne vibrácie sa nevyskytujú, aj pri plnom vytočení a zábere to zatiaľ vyzerá bezproblémovo (trikrát som zaklepal na drevo), dúfam že ešte voľačo vydržia.
Takže aj tak to môže byť s tými kvalitnými a drahými náhradnými dielmi.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa dreeevo »

No u mňa to bolo celkom sranda. Prvú skúsenosť s GSP som mal cca 10 rokov dozadu, keď som mal ešte Fabku I 1.4 Mpi. Menil som pravú poloos a kamarát vlastniaci autodiely mi ju odporučil, že je to nejaká nová značka na trhu a samozrejme vysoká kvalita za malý peniaz (50€).
Nahodil som to na auto a pri rýchlosti nad 80km/hod auto začalo celé drnčať, proste rezonancia ako prasa. Kontrola všetkých spojov ale všetko bolo správne namontované. Takže poloos som zahodil za psom a odvtedy som si o tej značke myslel svoje. Potom po čase to namontovali ocovi v jednom autoservise do jeho Thalie a znova to isté, vibrácie a trasenie pri vyššej rýchlosti. Vtedy som to vyreklamoval.
Samozrejme sa stane, že poloos od GSP netrasie ale dalšia slabina sú tam manžety, neviem, z čoho ich robia ale dakedy neprežijú ani rok jazdenia, prederavia sa a kĺb je zasa v prdeli.
Alebo prehrdzavie spona na manžete.
SKF som použil 2x na ženinom aute, tam sú už cez 100 000km a je klud. Viac som už túto značku čo sa týka poloosí nepoužil.
Ale pokiaľ je možnosť idem do značiek Spidan, Cifam alebo Lobro. Tam som nikdy nemal žiaden problém s kvalitou len občas je problém s ich dostupnosťou na autá mimo VW group.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2009 - poloosy riadenia

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Neviem ako kto jazdí, mám vodičák 22 rokov , najazdených kvantum km vystriedanych veľa áut , niektoré aj za pekné za pol mega km ale doteraz som nemenil ani jednu poloos , nikdy . Vonkajší kĺb som menil raz a to len na formane čo jazdil BA ako sluzobak a mal najazdených cez 600 tisíc . Doma mám 4 kove Mondeo čo atakuje 600 tisíc, poloosi a ako 99% auta pôvodných jazdené diaľnice . 9 rokov som jazdil týždenne DE . Predtym 8 rokov EU kvôli praci. ročne dám 70-90tisic km zasa už vyše roka jazdím týždenne DE. za 2022 som mal na svojom osobaku 79000km a tým chcem povedať že som poloosi na žiadnom inom aute len na Tom formane nemenil. Tak isto keď mi niekto povie že mení po 70 tisíc brzdy na manuále tak len čumim či som dobre počul mne bežne brzdy držia aj viac ako 200tisic . Väčšinou brzdim motorom som zvyknutý z kamiónu a busu
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných