Ford Focus titanium 1,5 ecoblue + powershift

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kazimír - to je pre takého čo ide stavať, alebo má malý hatchbag a narodia sa mu trojičky.
Len je to CZ - kolko bežných ludí sa dá na tortúru prepisovať auto z iného štátu? ak nevedia od ktorých dverí kam ísť? Ak by som nemal pickupa tak tam behnem a napíšem ho na tetu v Brne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked neriesime CZ... Mr.Hlavaty to svoje kupil uplne normalne na inzerat, verejny, tak ako mohol uplne kazdy jeden z nas. Uplne kazdy. Cenu nepoviem lebo to nie je moja vec, bolo to strasidelne lacno a to este vratane nahradnych pneu.

Inak uprimne aj mne šilhajú očičká lebo tie auta stoja uplne hovienko, zasadny problem je

a) najst krasny zachovaly kus. Takto rozhodne nevyzera 90% z vozov ktore su v inzeratoch (ani nase lebo maju ukrutne viac km nez Mr.Hlavaty)

b) fakt nepotrebujem dalsi, co dofrasa budem robit so styrmi :) dva stare 2004,2005 nepredavame, to sa automaticky posuva v rodine lebo predaj nema najmensi zmysel (peniaze) a hlavne v rodine sa vedia pouzit ; novsi je 2014ka a planujem si ju chvilku nechat tak 7-10 rokov podla toho ako sa bude srat a kolko penazi za opravy bude treba.

Pekna dielnicka inak, velka pochvala. To stalo nemalo namahy, potu aj sprostych slov :) Oco : na stavanie je Tranzit und company.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten Voy nie je môj.Je to ten ktorému som robil prvotný servis (+STK a EK) a ktorý ma vlastne zoznámil s touto neskutočnou motorizáciou.Na základe nadšenia som potom hľadal svoj a naštastie som ho našiel v ešte lepšom stave z menej km a za menej,to je už ale trocha o náhode.Ja som zdravých krasavcov za čas čo Voya mám videl ozaj veľa,akurát neboli v predaji.Ale kúpiť znova pekný zdravýby problém ozaj nebol.Ja som nastupujúcu radu 2,8 CRdi nehľadal hlavne preto lebo je iba v alternatíve z automatom a to ja nemusím ani sekundu.Plus pribudla hlavne elektronika menežmentu motora a to je druhá vec za ktorú raz treba zaplatiť ale v reálnom živote netreba.Proste aj keď tvrdím že blbyvzdornejšie než 1,9 PD neexistuje,toto je na tom ešte o kus lepšie aj napriek tomu že je to už Commonrail architektúra.Nepotrebuje dvojhmotu,žiadne turbo variability,žiadne problémy z pilinkami vo vstrekoch,obyčajná spojka,jednoduché nápravy,brzdy.Ručná na páku,štart klúčikom,šúpačky elektrické,sedačky královské,svetlo vonku cca za 10 sec,riť vyhrievaná,Webasto tú opachu vykúri akoby bola len psia búdka,klíma ju presne tak vychladí.A priestor na rozdávanie,sedačky za 3 sekundy vonku aj vnútry.Čo viac si želať ? Niet čo závidieť nikomu,lepšie sa nevezie,len za viac.Prečo platiť za km euro ak sa dá pár centov bez ujmy na kvalite.Spočiatku som uvažoval na zadok guľu,ale čas ukázal nepotrebnosť.OSB doska vôjde ležmo na podlahu,tak načo.Minulý pondelok som vynieso 1200 kg železa kedže výkup išiel historicky hore a tak mám na palivo do konca roka.A to sa mi páči,hlúpostami ako výrobný rok sa nezaťažujem,susedia majú onakvejšie a drahšie,na názore okolia na moje auto mi záleží pramálo,presnejšie vôbec.Dôležitejšie je že posledný úsmev je môj.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

nevyrabali sa tie voyageri v rakusku? Tak krasny spodok auta nemaju ani dvojrocne grupove auta lebo tamuz maju lisku vsetky diely naprav... ap o fordoch sa nema cenu bavit pri 18.roku zivota budu na tom asi ako lancia v 70. rokoch v UK. :) :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano, v Rakusku. Vo fabrike Magna-Steyr. Graz.
Linz ? Graz. Tusim Graz. Neeeee, Linz. Dofrasa neviem, urcite Magna-Steyr.

to mesto cez ktore sa nejde do Nemecka :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tej bezkorozívnosti je ťažko porozumieť lebo žiadny extra ošetrený povrch tam nie,všetko sivá farba bez plastizolu,ten je iba na prahoch.Už som mal dole aj vnútorné plastové podblatníky a to je všetko akoby malo auto rok.Všetky dvojkové Octávky majú oblasť nádrže a nad zad.nápravou líšku.Nie je to vážna hrdza ale vábne to vyzerá.Podobné väčšie auto typu Sharan je tiež korozívne problematické a väčšina už niektoré nosné časti vlastne nemá,prípadne vypenené penou a zapatlané.Japonce a kórejce sú des v 18 rokoch,žabožrúti sú rozličný typovo,niečo sa rozpadá,iné je parádne a bez zrnka hrdze.Kto kedysi kúpil Peugeota 309 v zinku,ten má aj dnes auto bez hrdze.Kto kúpil Megana či prvého Scenika tak ho už dal zošrotiť.Samozrejme jedna lastovička nerobí leto...aj gazda do veci veľa hovorí.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

odovzdal som 19 ročného nisana do šrotu a des to vôbec nebol, dokonca neodhnilo na ňom nič, žiadna diera,povrchová korozia bola samozrejme na spodku ale nič sa nemuselo riešiť, karoseria bola na to výborne. Je to individuálne, nepchal by som nič do žiadneho spoločného vreca. Rovnako korejec. 16 rokov a hrdza tam je ale žiadna diera...
Samozrejme nové autá idú na nástrek ale sme na Slovensku nechce to nikto robiť - okrem dinitrol dielní.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dacia 1310 mala ako 4 ročná bežne deravé prahy.Moja ani po 20 tich. Takže...lastovička leto nerobí.Preto tieto vyjadrenia prosím brať realisticky a pre výnimky z pravidla si neskákať do vlasov.Dohodnime sa aspoň tak...čo platí väčšinovo budeme posudzovať ako charakter tej motorizácie.Ak je 80% Sharanov daného ročníka prehnitá,pokojne to môžeme označiť za slabý bod modelu.Aj keby niekto zrovna dal zošrotiť 50 ročný a zdravý
Keby túto jednu vlastnosť nemali,tak by takmer neboli jazdenky toho typu.Len výnimočne to niekto predáva pre inú príčinu.O kvalite auta ale svedčí to,že sa stále urputne hľadajú zdravé kusy a pokiaľ sa vyskytne ide okamžite k novému majiteľovi.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nikto do vlasov neskáče len netreba zovšeobecňovať na " japoncov a korejcov" bo to je fest veľké vrece.... predpokladám vy nemáte rád ak niekto dehonestuje tdi-pd - a že nešťastníkov ktorí to vlastnili je rovnako požehnane.... inak vaša dacia to je tá čo ste ju striekli zospodu? Ak áno potom túto konkrétnu do vreca s ostatnými hádzať nemôžeme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To patrí do kontextu že --majiteľ vie mnohé zmeniť a teda aj pre príslovečné ho.no môže existovať výnimka z pravidla.
pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus titanium 1,5 ecoblue + powershift

Príspevok od používateľa pelewi »

Ahojte, tak sa po takmer dva a pol roku hlásim.

Možno bude niekoho zaujímať cena výmeny prevodového oleja v Powershifte tak som sa prišiel podeliť (ja som nikde nevedel poriadne nájsť orientačné sumy predtým) : 270€ olej + filter vyšiel a 70€ práca.

Inak všeobecne som s autom spokojný. Spravil som na ňom 50 tisíc kilometrov (aktuálne mám 186000km), servisujem len spotrebný materiál, tankujem v štýle že každá tretia až štvrtá nádrž je prémiovka od OMV.

Raz čo som tak nečakane menil bol akurát termostat a pretrhnutý káblik do ľavého zadného ABS čidla.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 15 neregistrovaných