Ford C-max 1.8 TDCI - hvizdavy zvuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Ford C-max 1.8 TDCI - hvizdavy zvuk

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahojte vlastnim c-max 2007 rocnik, najazdene 270 000km.

Meneny olej, filtre, klatky, napinak klinoveho remena a bezna udrzba.

Problem:
Piskavy zvuk sa zacal objavovat pri brzdeni motorom. Idem dole kopcom hodim trojku v kabine pocujem 'piskat remen'. Ak postupne prejdem zo spomalovania k zatazi tak zvuk sa meni a zmizne. Zmiznutie je sprevadzane trosku zmenou spravania motora. Subjektivne som to vnimal ako ked sa 'chyti uz klinovy remen ktory smykal'

Teraz sa to tak nejak postupne vyvinulo zo je to pocut aj ked sa auto vytoci na mieste. Problem trva uz nejaky mesiac.

Zvuk nema nic spolocne s klinovym remenom. Dal som ho dole a i tak zvuk bol pritomny. Zvuk vychadza zo zadnej strany motora (turbo, nasavania, egr, zvody). Mal som zaslepene egr. Zaslepku egr som odobral a bezozmeny. Vykonovo auto jazdi normalne.

Prikladam videjko tam je to dobre pocut https://youtu.be/uUdC3eRAe7E

Co pozriet?
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

dobrý večer počúval som video a generál-koval som ten istý motor a podla toho čo počujem bude nejaké tesnenia na výfuku zlé presakujúci vzduch. najskôr okolo EGR trubky
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
majco151
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08.03.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majco151 »

Riešil som podobný problém na inom aute. Šlo o tesnenie pod vyfukovymi zvodmi.je potrebné ich zhodiť dať zrovnať(pokiaľ sa bude dať)resp.vymeniť dať nové tesnenie a skontrolovať sroby a správne ich zatiahnuť.ak sa to nespraví nové zvody opäť vykrúti alebo môžu prasknúť a problém bude pretrvávať
pudis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.01.2010 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pudis »

Tiež sa prikláňam k tesneniu pod vyfukovymi zvodnú, skús si to dobre nasvietiť a pozrieť cez zrkadielko, v mieste prefuku by to malo byť začiernené sadzami. Tiež som mal taký problém, meno však ohnuté potrubie vytrhlo aj 3 stifty z hlavy.
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Dakujem vsetkym za rady. Tak nastastastie to je tesnenie pod EGR. Skusil som to tam prebrusit plochy i tesnenie 400kou smirglom, zvuk sa zmenil, po 5-10 sekund turovania motora sa skoro stratil.

Avsak potreboval by som radu, neviem najst tesnenie co tam patri. Original teraz je tam plechove asi nerez, avsak by to chcelo asi nieco trosku hrubsie co dokaze vytesnit aj vyzrati material. Co si myslite o paste na vyfuky? Alebo vie niekto najst odkaz na original tesnenie? Mne sa to zatial nepodarilo.

Obrázok Obrázok
pudis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.01.2010 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pudis »

Čo tak nejaký klingerit, robí sa v rôznych hrúbkach, znáša teploty a vyrežeš si to podľa starého tesnenia.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

musí isť hole plech a hore klingelit

opracujete to poriadne do čista
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných