Ford Focus mk2 - aký olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Ford Focus mk2 - aký olej

Príspevok od používateľa elektromusic »

Zdravím,

chcem sa opýtať aký olej mám naliať do benzínového focusu s motorom 1.6 ti-vct r.v 2006, ak neviem čo bolo liaté doposiaľ ? Podľa výrobcu by mal ísť Ford Formula F 5W-30. Ale nie je to príliš riedky olej pre benzínový motor? Vždy som pri plnej syntetike lial 5W-40. Poraďte mi prosím, či mám naozaj objednať tú "formulu" alebo nejaký iný konkrétny tip. A zároveň sa chcem opýtať na druh chladiacej kvapaliny, aký sa do toho dolieva, pretože je oranžová a s takou farbou som sa ešte nestretol a trošku by mi trebalo doliať.

Focus mám dva týždne a preto sa tak laicky pýtam.Ďakujem za každú radu.
janota
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15.10.2005 06:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janota »

Pozdravujem, olej tam daj Ford 5w-30, je dobré si aj preštudovať návod na obsluhu a servisnú knihu, máš tam jednoznačne uvedené aký olej tam treba dať... A tú nemrznúcu máš s najväčšou pravdepodobnosťou G12 ružovú. Ak treba doliať len máličko, zmeraj resp. daj si zmerať bod tuhnutia chladiacej kvapaliny, ak je dostatočný, dolej demineralizovanú vodu.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ja by som dal pri splnení špecifikácie oleja 5w40. Chladiacu oranžovú som tiež ešte nevidel, nebude to ružová zmiešaná z inou farbou?
tomasendo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasendo »

Mám ten motor , jednoznačne Formulu 5w30, chladiaca by mala byt ružová G12, ale zrejme to máš už zmiešané
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Skoro kazda olejarska firma ma v ponuke 5w-30 so specifikaciou pre Fordy, obvykle maju oleje na konci pismeno F FE a pod.
Uplne kludne ale mozes pouzit olej 5w-30 so specifikaciou pre Volkswagen 507.00 tento olej drzia v kazdom servise a je stavany na vyssie zatazenie ako original Ford olej.
Vyber si znacku oleja aku chces dat a najdi si mazaci plan a v nom svoje auto. Odpovbed najdes rychlo.
hjundai
Príspevky: 2712
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vždy som pri plnej syntetike lial 5W-40.

- určite nie, skôr bude plná syntetika 5W30 ako 5W40 ale je to beztak jedno, motoru to nepovieš a on to nezistí....
ak chceš mať úplný kľud a motor olej neberie pohľadaj 5W30 a ACEA A3, plus to čo máš v knižke ako špecifikáciu... ak dáš viskoznejší olej - napr. 5W40....50...60 a zvyšok splníš nič sa nestane, ostáva ti rezerva mazania...
elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elektromusic »

ďakujem Vám za rady, ale zistil som ešte jeden menší problém pri objednávaní filtrov a to konkretne vzduchového...na tento motor vyhadzuje aj valcovitý aj klasickú obdlžnikovu vložku..TOMASENDO aký tam ide?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ked mojej zene poviem aby otvorila kapotu a pozrela sa na obal vzduchoveho filtra (velka cierna krabica do ktorej ide hadica) a zitila aky to ma tvar a ona to zvladne, tak verim ze to zvladnes aj ty. Ak je kruhovy tak to pri pohlade zboku (od laveho kolesa) jasne vidiet.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ludia ked si neviete zistiť tieto úplne banality, tak si to dajte urobiť do prvého servisu
elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elektromusic »

diki...za taketo mudrlantske komenty...viem si to zistit, len som zbytočne nechcel rozoberať..chcel som rychlu informaciu
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A keby boli dve varianty a niekto ti tu napíše zrovna tú ktorú ty nemáš tak čo?
Čia to bude chyba? Toho čo poradil, alebo toho čo bol darebný sa pozrieť pod kapotu?
elektromusic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 24.11.2008 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elektromusic »

Moja otazka smerovala konkretnemu človeku ktorý má rovnaky motor vo focuse ako ja...ale ten mi bohužial neposkytol odpoved..to je všetko..vaše komentare boli zbytočne
kanovskym
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.03.2024 19:32
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk2 - aký olej

Príspevok od používateľa kanovskym »

Ahojte,

aktualne pre FORD plati norma Ford WSS-M2C913-D.
Viskozita 5w-30 pre benzin z 2005+ by mala byt OK. Cize mozes tam v podstate liat vsetko s tou normou a o znacku az tak nejde (castrol, shell, mobil, atd).

M.
tatkotom
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk2 - aký olej

Príspevok od používateľa tatkotom »

Možno už to auto ani nemá - 7 rokov starý posledný príspevok :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných