Ford Mondeo Combi Futura 2.0i automat (rocnik 1999)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MinoMurin
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.04.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo Combi Futura 2.0i automat (rocnik 1999)

Príspevok od používateľa MinoMurin »

Zdravim.
Mam ponuku na taketo mondeo, ako je napisane v nazve temy. Ma najazdeny 160 tisic km original. Auto je vo Svajciarsku a predava ho rodinna znama, ziadny bazar a ani stocene km. Cena je okolo 1000 Eur, co mi vyhovuje.
Chcel by som sa Vas opytat na spolahlivost tohto motora, ale este viac ma zaujima ta automaticka prevodovka. Nie je velmi nachylna na poruchy? Ake ma chyby? Zivotnost? ....hocijake informacie ma potesia, lebo na internete som toho vela nenasiel.
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Pohodlné vozenie, mal som kedysi 2,0i combi, r.v. 1999. Motor je dosť dobre sprevodovaný, pri 130 na diaľnici točil len čosi vyše 3000 otáčok. Ani spotreba nebola nijak hrozná. Za tú cenu by som do toho možno aj šiel, k automatu sa Ti vyjadriť neviem. Futura bola akčná výbava, u nás sa tuším ani nepredávala. Je to taká polo-Ghia. Pri tomto aute by som si skôr dával pozor na hrdzu, hlavne zadné lemy zvyknú kvalitne hniť.
Inak jazdné vlastnosti super, podvozok je vynikajúci. Kufor obrovský, bol som s tým autom mimoriadne spokojný a predal som ho iba kvôli hrdzi, nechcel som to dávať opravovať.
MinoMurin
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.04.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MinoMurin »

Mne sa jedna hlavne o zivotnost toho automatu, lebo ako som sa docital, tak oprava automatov, nieje lacna zalezitost.
Na aute nieje ani kusok hrdze, je cely cas garazovane :2f93:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Olej bol v tom automate menený aspoň raz?
MinoMurin
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.04.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MinoMurin »

Neviem ci tam bol meneny olej, na to sa este musim opytat. Ak nebol meneny, tak by som ho asi nemal brat, vsak?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, tak lepšie ak by bol, ale zasa tých 160 tis. km nie je až tak veľa...
tza
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.09.2008 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tza »

čo sa týka automatu, tak je to celkom jednoduché. ak bolo o prevodovku starané - výmena oleja v automate aspoň raz, tak to nie je problém. zase tie automaty niečo vydržia. ja mám tiež forda - scorpio 95 (klaun) 2.0L 16V automat a je to paráda. tiež to bol dovoz zo Švajčiarska. tam sú iní ľudia, ak tomu nenakladal nejaký fagan, tak nie je problém. čo sa týka opravy automatu, tak to je drahé všade. rátaj takých 1500-2000 eur podľa poruchy. ale ak máš možnosť sa na tom prejsť, tak to radšej sprav. ak nešklbe pri preraďovaní, tak je super. druhá vec je tá, že automat ročník 99 nie je až taká stará rachotina, material iný, koncepcia iná, takže to záleží len na tom, že kto ako na tom jazdil. čo sa týka motora, tak 100% spokojnosť. tie fordy vydržia aj nemožné po motorickej stránke. ale za predpokladu, ak o to auto bolo starané. tie lemy vzdadu hnijú, ale to je chyba fordov. ak aj o to bolo starané- že to nenechali zhniť na komplet, tak oprava je lacná a rýchla. jazdné vlastnosti super, spotreba v pohode. ja mam v meste okolo 8,5L a to mám ročník 1995. takže na spotrebu sa vykašli :-) ak bolo garážované, tak si myslím, že aj o auto bolo postarané a tak ten automat by mohol byť v pohode. tých 160tis kilometrov to zvládne aj na spiatočke :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných