Ford Puma 1.7 - prehrievanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Ford Puma 1.7 - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa ici7 »

Zdravim vsetkych,
mam takyto problem: motor sa prehrieva ak bezi na volnobech. Ak ma otacky cca 2000 tak nie....asi preto ze vodna pumpa rychlejsie toci a tym padom viac chladi motor.
Myslel som si, ze to moze byt prasknute tesnenie. Ale za jazdy sa neprehrieva, vodu netlaci a ani nemizne, hadice niesu natlakovane, ziadna emulzia....
termostat som vymenil...
co to moze byt? jedine co ma napadlo bola nalomena lopatka na vodnej pumpe...mozno hlupost...nie som mechanik :)

p.s: neviem ci to moze mat nieco s tym spolocne, ale za 2 mesiace som 2krat menil cidlo vacky....vzdy ked som kupil nove...fungovalo bez problemov mesiac....a potom zacalo vypadavat sem tam a nakoniec len sem tam islo...vzdy ked vypnem a zapnem motor(je uplne jedno ci je teply, alebo studeny) naskoci na nejakych 30sekund a potom uz ide na nahradne hodnoty a auto ma tah ako favoritka...stretol sa uz niekto s niecim takym?

dakujem za kazdu rozumnu odpoved
peterka85
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 19.05.2009 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterka85 »

co to znamena ze sa prehrieva ked bezi na volnobeh ??
ze ti zapne ventilator ?? a ostane na 90 alebo vybehne az na cervene pole?

a 2000 otacok za jazdy alebo ked stojis ?
ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ici7 »

to peterka85:
znamena to, ze pokial auto bezi na volnobeh teplota mi rychlo stupne(nezavisle na teplote vonku)..tzn...ze pojde do cerveneho pola...no tam som ho nikdy nepustil (zvysil som otacky) lebo sa bojim, ze prehrejem motor...nepomaha ani zapnuty ventilator...ako keby nemal na to ziadny vplyv...nejako extremne nespomaluje stupanie teploty...

to erikfrog:
rozmyslal som aj nad nim, ale topenie sa sprava tak ako ma...
ale neviem ci tento ventil moze fungovat co sa tyka topenia tak ako ma a zaroven robit taku neplechu...
no ale asi si dam vymenit rozvody predcasne aj s pumpou a pozriem ci nieco nebrani toku chladiacej elektromagnetickom ventile

inac v poslednej dobe som si vsimol ze motor bezi na volnobeh ale nepravidelne s nim zatrasie...citit to aj v interieri....pravdaze kazdy motor vybruje, ale toto je prilis silne....kable sviecky vymene...bez zmeny...ja len ci to nema tiez suvis :)

este spomeniem, ze prehrievanie som si prvykrat vsimol ked som roztahoval na rovnej ceste chrysler voyager, aby naskocil ...zabudol som uviest v prvom prispevku
ici7
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 14.03.2008 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ici7 »

no tak to by bol najlepsi problem....no asi zacnem tam kedze je to aj najlacnejsia moznost...dakujem :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných