Ford Focus - 1.6 / 74 kW je nieco spolahlivejsie?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cotus
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 16.03.2011 09:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - 1.6 / 74 kW je nieco spolahlivejsie?

Príspevok od používateľa cotus »

Zdravim
Pozeram, ze teraz ford focus 1,6 stoji 12 000€. existuje nejaka lepsia (spolahlivejsia) volba za takyto peniaz (benzin)?
Auto nabeha cca 10 000km/rocne prevazne mesto medziokres
3clenna rodina.

Prosim o radu hlavne aku motorizaciu vybrat... napr. pri vw polo je tam vyber neskutocny: 5G, tsi ... kto sa ma v tom vyznat?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked kupis hocico nove a jazdis 10k rocne, ten autiak prezije tvoje deti.

do dvestotisic ziadne zavaznejsie problemy mat nebudes a to mas 20 rokov. Dovtedy to auto mat nebudes atd, atd.

proste... pri novom aute s desiatimi papiermi rocne neries spolahlivost. Cakaju ta seplety typu po siestich rokoch odfajceny starter alebo alternator, po dvoch rokoch mozno bude klepkat naprava (nejake stabilizatory za dvadsat eur) a podobne - nic velke by sa pototo nemalo.

mimochodom, nechapem preco chces na takyto zurivy kilometrovy priebeh nove auto ale to uz je zase moja uchylka a touto stranou nech sa diskusia nerozvija :)

PS: focusy su mimoriadne spolahlive auta.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak ako pise turbo , kup si napriklad 2 rocny samozrejme nie dozvarany donatahovany z vonku ale pokukaj tu u nas (pripadne aj vonku ale u seriozneho predajcu) a isto najdes niekoho kto predava take auto preto ze kupuje vacsie alebo inaksie. Pri tvojich km je zbytocne kupovat nove koli zaruke lebo ju nevyuzijes a take 2 rocne sa so stastim da kupit s velkou usporou penazi a za ostatne zober rodinku na dovolenku alebo si daj postavit bazen od zahrady
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Focus 1.6i je jedno z najlepsich moznych rieseni

Ceed ma tusim mensi kufor (nezabite ma litrami) ale tak sa mi vidi

osobne by som za 12.000 kupil Avensis po facelifte ak by som chcel luxusnu vybavu, komfort a bezpecie + trochu vykonu naviac :-)
ale ak vela mesta + zena = Focus the Best, kludne do toho

neviem ci za 12 litrov bude mat nejaku vybavu v motorizacii 1.6i, ale ...
inak ten motor sa podaril aj koli Yamahe :-)
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

mp3turbo napísal:PS: focusy su mimoriadne spolahlive auta.
Presne tak. Pisu ti tu aby si kupil ojazdenku, to uz je na tebe ako sa rozhodnes, ale dneska tazko povedat co lepsie, nevies aky podvod alebo neviem co mohlo byt spachane na tvojom ojazdenom aute. Ked mas tych 12 000e, tak v pohodicke kup Focusa, je to dobre auto, dobre sedi na ceste, mne napriklad konkurenti ako ceed, i30, moc nevonaju. Skor by som kukal po golfe, ale tam su vyssie ceny, a s motorom TSi. Je to turbo motor, neviem ako je nakladny na pripadne opravy. Fordy maju dobre benzinove motory, pekny zvuk, tato 1,6 100k dobry motor, takyto sa montoval aj do Fusiona, 150Nm, si myslim ze uplne staci tak pre rodinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných