Ford Mondeo 06, 85Kw - turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

podla kodu motora a vykonu, kedze motor sa robi viac rokov rovnaky. Ale moze pasovat aj ked kod bude iny.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravne.

a daj nam informacie, prosim, ako to turbo odislo - castokrat sa pokaka len taka elektronicka hovadina ale turbo je fyzicky v poriadku. Neviem ci to maju aj 85kW verzie, alebo ci to plati len pre 96kW/114kW lebo nie som fordak...
thomas194
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.06.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomas194 »

Lubo mne odislo turbo na renaulte ked som sa nahanal s favoritom :D na dialnici s este troma autami ktore tiez hnevalo ze ich trhol favorit ale podstata zacalo svietit zavenie a pak auto stracalo tah a ako bonus vyrazilo olej cez vyfuk dymova clona cez styri pruhy nevedel si ci je den a ci noc nasalo aj olej takze sa nedalo auto zhasnut 7000otacok a domov sa islo na odtahovke.Posedkal som si na cerveniku na pumpe tri hodiny a bol som vysmiaty..... :D
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Najskor zisti či je zlá regulácia,alebo celé turbo,ak je zlá regulácia motor nejde do výkonu,ak je celé turbo zlé,žere to olej a dymí na bledomodro,ale nič Ti to nepomože,ak máš elektronickú reguláciu musíš vymeniť celé turbo tak či tak,turbo zhánaj podľa čísla,bud OE číslo,alebo katalogové číslo turba,mal by si tam mať GARRETT .
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

jasne, prerazene turbo co zerie olej atd je cista smrt na vymenu.

co sa tyka tej elektronickej regulacie : PRAVE PRETO SOM SA PYTAL, LEBO NA FORDKLUBE SOM VIDEL OBRAZKOVY MANUAL AKO OPRAVIT [!!!] TUTO PRIMITIVNU ELEKTRONIKU.

cize ked turbo nie je fyzicky mrtve, polamane vrtulne, znicene loziska, zerie olej, dymova clona atd, ked len autiaku pada vykon, je to zrejme tato elektronicka regulacia.

a za tu usporu to urcite stoji.
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Ty tam máš pravdepodobne turbo 728 680 a potom to je 96kW motor,85kW motory myslím nemajú elektronickú reguláciu,opravy tejto regulácie ponúkajú v Polsku,ale neriskoval by som.
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

Na Forde odišlo turbo...šak tu všetci pišu,že len na Lagune odchadzaju turba !!!!!
premaw
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 16.01.2006 19:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa premaw »

Presne tak .. Máš motor s kodom HJBB a turbo je klasicke , nie je elektronicky ovladane .. Takze by ti to malo ist aj s turbom z roku 2004 atd...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných