Ford Explorer - kolisanie otacok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:53
Zdieľať na Facebook

Ford Explorer - kolisanie otacok

Príspevok od používateľa bis »

zdravim vsetkych a prosim o radu.mam ford explorer 4.0l,152kw sohc motor model 1998.po zohriati mi na volnobehu kolisu otacky a nasledne motor zhasne.vymenil som sviecky,vahu vzduchu,olej a filter,vzduchovy filter,termostat,snimac teploty.precistil som klapku a egr ventil.resetol som motor odpojenim baterky cca 4 hodiny.nepomohlo.rozmislam o zaslepeni egr ventilu,ale neviem ci sa to da a co to urobi z autom.mam dojem ze dostava bohatsiu zmes,lebo za studena dost dymi a smrdi.inak starty ok a vykon tiez.iba obcas ho pridusi pri akceleracii.prosim pomozte,ja som uz v koncoch.diagnostika nic neukazala.nerobi to totiz stale.ale ked zacnu otacky kolisat nema to konca.dakujem za kazdu radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tlak paliva na lište ?
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....niektorý zblbnutý snímač kľukovky, či vačkovky, váha vzduchu....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

garde napísal:....niektorý zblbnutý snímač kľukovky, či vačkovky, váha vzduchu....
čítaš,ale nerozumieš čo si prečítal.Píše jasne,vymenil som už....váhu vzduchu atd.
Snímač polohy zblnutý ,to asi sotva,veď nevieš čo píšeš
bis
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.03.2009 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bis »

tlak paliva ok.podtlakove hadicky ok.jeden mechanik mi povedal ze to moze robit spatna lamdasonda.skusim este to.inak je to super auto.
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

pises ze sviecky si menil pozeral si aj kable? mozu by popukane a hadzu iskru inde ako na konci elektrody...pozri aj sviecku ci nie je popukana keramika a stopy po iskreni inde ako na konci...este ma napadlo ze moze byt nieco aj s lambdami ktore riadia "bohatost zmesi" posielaju blbe signaly
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

mhlavaty napísal:
garde napísal:....niektorý zblbnutý snímač kľukovky, či vačkovky, váha vzduchu....
čítaš,ale nerozumieš čo si prečítal.Píše jasne,vymenil som už....váhu vzduchu atd.
Snímač polohy zblnutý ,to asi sotva,veď nevieš čo píšeš
....je pravda že to auto poznám len zvonka, a napísal som to rámcovo....nemal som písať vôbec....má to auto palivový filter???....
2fycke2
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 30.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2fycke2 »

Osobne to auto nepoznam. Ale moze este byt aj snimac klepania motora...Mozno..
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných