Ford Focus 1,8 tdci - studeny start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin77777
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.03.2010 21:23
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1,8 tdci - studeny start

Príspevok od používateľa martin77777 »

Zdravim vsetkych,mam nasledovny problem s Focusom 1,8 tdci 74 kW r.2003 120 000 km. jedna sa o studene starty pod cca 5 st. a samozrejme mrazy.V lete vsetko OK.Takze ten problem-po zhasnuti zhavenia a otoceni kluca do polohy start motor naskakuje s problemom a postupne.Ako nahle sa trosku zohreje je to uz bez problemov.Nova baterka,filtre,olej,zhavice ok,palivo Shell V-Power diesel,v zime aj aditivum Castrol diesel.Vstreky testovane,su OK.Diagnostika nic neukazuje.Napada ma palivove cerpadlo.Rozvody boli menene 2007 neviem nemoze byt,ze su posunute?Alebo pada nafta?Ale to by blblo asi aj v lete.Cidlo teploty motora?Starter repasovany,je ok.Baterka ma 2 tyzde 74 Ah Varta silver dynamic.Km su podla mna stocene.Dovoz Taliansko.Zavada trva odkedy som ho kupil zima 2007.Historia sa opakuje kazdu zimu.Mal som to uz uz asi u 5 mechanikov a nic.Vymenil som tam uz hadam polovicu suciastok.Inak jazdi Super.LEN TEN START. Poradte javascript:emoticon(':suicide:')prosim, som v koncoch.DAKUJEM.[/b]
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

na tvojom mieste by som vycistil nadrz filtre a potom zbytok aspon toto si nespomenul
Naposledy upravil/-a VOLVO42 v 20.12.2010 22:02, upravené celkom 1 krát.
miroslav640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav640 »

Pozdravujem Ta.Ja som sa s podobným problemom trapil na mojom 4kovom Golfe Tdi.akurat som mal zrejme zrucnejsieho mechanika...hned ako auto po nocnom mraze nastartoval (este s tazkostami).,povedal ze chyba je v jednej z dvoch vecí a to v cerpadle alebo v zle nastavenych rozvodoch.U mna bol problem v rozvodoch..nanovo ich nastavyl a odvtedy nadhera,chyta na brnk nech je vonku akokolvek.Ale!!!!mne zle startovalo aj v lete!!!Takze skus uplne najprv to cidlo teploty a ak to nepomoze,tak potom skus dat nastyvat rozvody..ak by ani to nepomohlo,treba vyskusat ie cerpadlo.Cidlo a nastavenie rozvod.je otazka pár eciek,preto zacni radsej tym.cerpadlo az nakoniec,to uz bude krutejsia palka...Zelam vela zdaru
kirken155
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22.11.2010 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirken155 »

Máme doma ford C-MAX 1,8 tdci. Tiež v lete štartoval bez problémov len teraz ako sa ochladilo štartovanie sa radikálne zhoršilo. Jednoducho keď som ráno naštartoval, motor síce chytil hneď ale kolísali otáčky a išiel modrý dym. Ale trvalo to iba pár sekúnd. Vyriešil som to tak že žhavím dvakrát a je to neporovnateľne lepšie. Ale aj tak ma to štartovanie sklamalo. Auto má iba 100 000km a bolo oň dobre starané. Dokonca parkujem v garáži kde teplota pod 0°neklesne.
alfapo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 09.10.2007 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alfapo »

mam taky focus doma a robi to iste aky tvoj,ked je trocha zima startuje slabo a ak je silny mraz tak loteria ci naskoci alebo nie,zhavice a baterka nove...r.v.2003
rasond
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22.11.2005 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasond »

Ja by som vyskúšal pretesniť celú palivovú sústavu od nádrže po čerpadlo (možno padá nafta). Mal som dávnejšie podobný problém na Fiat Croma 2,5 TD - dlho mu trvalo kým naštartoval v zime. Keď sa motor zohrial ( v zime ) potom to bolo lepšie, ale aj tak dlhšie točilo kým naskočil. V lete bez problémov štartoval na prvý šup. Bol som u 5 mechanikov a každý mi poradil niečo iné ( čerpadlo, vstrekovače ... ). Posledný mi dal jednu radu, aby som napojil hadicou obyčajnú fľašu naplnenú naftou priamo na čerpadlo a naštartoval vozidlo a hneď vypol. Potom som chvíľu počkal a naštartoval znova. Čuduj sa svete na druhý štart chytil na prvú obrátku motora. Tretí tak isto. Pretesnil som komplet palivovú sústavu a od vtedy Croma roky štartovala na prvú obrátku motora.
Ford Focus som mal tiež, síce 1,8 Tddi, kde mi odišlo čerpadlo ale tým spôsobom, že auto štartovalo v zime v lete na prvý šup, ale nemalo výkon. Po troch mesiacoch zisťovania príčin som vymenil čerpadlo a auto išlo bez problémov.
martin77777
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.03.2010 21:23
Zdieľať na Facebook

FORD FOCUS 1,8 tdci studeny start

Príspevok od používateľa martin77777 »

Nazdar chlapi,na zaciatok dakujem za rady.Dnes som bol u mechanika,auto tam bolo cez noc.Povedal mi,ze diagnostika ukazala chybu poloha klukovky.Vraj tam bola vacsia vzdialenost ako je povolene,tak to napravil.Zajtra rano to vyskusam natocit a uvidim.Palivova sustava bola cistena pripravkom co predavaju vo forde na precistenie palivoveho systemu,ochrana palivoveho cerpadla a pod.Pouziva sa to kazdych 5000 km.Zhavice menene leto 2007.Tak neviem.Pri teste fungovali vsetky.Mechanik mi povedal,ze ak to nezaberie,tak mozme pozriet regulator tlaku paliva na cerpadle.Vraj zle zalozene rozvody by ukazala diagnostika.Nafta nepada,mam tam doinstalovany taky zlepsovak(rucna pumpa so spatnym ventilom),takze v systeme je stale natlakovane palivo.Dam vediet ako dopadlo startovanie po tejto oprave.
martin77777
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 26.03.2010 21:23
Zdieľať na Facebook

FORD FOCUS 1,8 tdci studeny start

Príspevok od používateľa martin77777 »

Chlapi,pisem ako dopadol test startovania na mojom Focuse 1,8 tdci po oprave u mechanika(chyba bola v polohe klukovky-vacsia vzdialenost ako ma byt)-ukazala to diagnostika,takze auto stalo celu noc a teraz uz chyta okamzite.Som zvedavy,ked pridu silnejsie mrazy ako bude startovat potom.Dufam,ze to bude "rovnako".Dam vediet ako to dopadlo.Prajem prijemne sviatky a vsetko dobre do noveho roku.javascript:emoticon(':rouler:')
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných