Ford Mondeo 2006 Tdci - zdochinanie motora raz za mesiac

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Luboss888
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.10.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo 2006 Tdci - zdochinanie motora raz za mesiac

Príspevok od používateľa Luboss888 »

Zdravím všetkých.....mám menší problémik s mondeom,ročík 2006, 2.0L . Zdochne mi motor priemerne raz za mesiac z ničoho nič. Skúsim hneď nato naštartovať,otáčky kolísajú,počkám cca 5-15 minut a potom naštartujem a auto mi ide ďalej bez problemov....mal niekto s takymto niecím skusenosť ???? vie mi niekto poradiť ??
erik7078
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 22.07.2007 16:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik7078 »

mohlo by to byt vadne cidlo polohy vackoveho hriadela,ale urcite treba ist na diagnostiku
Luboss888
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.10.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luboss888 »

Bol som na 6 roznych diagnostikach.....aj v madarsku,vo forde v NR,NZ a roznych dobrych servisoch.....nic im to na diagnostike neukazuje. Na druhy den ide auto v pohode na 100%....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ak by to bol ten snimac tak jedine osciloskopom, taketo nahodne chyby, zblbnute signaly atd diagnostika resp. riadiaca jednotka nechyti.
PENZES
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 07.01.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PENZES »

Nazdar chlapec. No to ti to trvalo, ze si sa aj odhodlal... Gratulujem :28b7:
Nechaj si poradit od mp3turbo, ako ho tak dlhsie sledujem, tak vyzera, ze vie co hovori.
erik7078
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 22.07.2007 16:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik7078 »

tu chybu cidla polohy vackoveho hriadela by RJ zaznamenala. skus zavolat do icare, www.icare.sk ,specializuju sa na diagnostiku fordov.
Luboss888
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.10.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luboss888 »

Diky moc,tak skusim teda icare kontaktovat....lebo ja uz neviem o nikom, kto by vedel nieco s fordami riesit....kazdy to len napichne na diagnostiku a povie : " NIC TOMU NENI "
Luboss888
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.10.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luboss888 »

No chalan z ICARE mi hovoril vela moznosti preco to moze robit,ale nakoniec dospel k zaveru ze sa mi to musi zase stat a on to musi dat na diagnostiku aby nieco zistil lebo takto to je ako hladat ihlu v kope sena....tak som natom tak ako som aj bol....
kwix
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kwix »

Tak túto situáciu ti asi nezávidi nikto.Takáto chyba ktorá sa prejavuje raz za mesiac,tak to je problém aj pre origo daignostiku.Existuje rieěnie ale je veľmi komplikované a zdlhavé a musíš sa v diagnostlike tak trochu vyznať.Ak v radiacej jednotke neexistuje ziaden zápis o chybe,tak jediná možnosť ako prísť na chybu je jazdiť s diagnostikov,ktorá dokáže zapisovať live data a ukladať.Ide o to aby bola zapojená v momente keď problém nastane,vtedy sa pomenia namerané hodnoty a skusený mechanik vie zo zmien hodnot konkrétnych snímačov vyčitať kde je problém.V tom práve tkvie výhoda osciloskopa pred konvenčnou diagnostikov cez OBD2.Poznán príklad,u nemenováného koncernu, kde bola odhalovaná závada velmi podobná s tvojim problémom.Ver mi auto bolo v nejednom autorizovanom servise s origo diagnostikou,ale technik to nedokázal analyzovať.Pri tom to bola jednoduchá chyba.Elektronické palivove čerpado sa nedalo zosynchronizovať s riadiacov jednotkov motora.Závada vznikla už vo výrobe,proste nepodarená séria.Majitel prišiel o 4 roky života.Pritom nejde o vybavení dielni,ale o človeku ktorý vie s nameraných hodnôt čítať.
Luboss888
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.10.2010 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Luboss888 »

No tak to nebolo prijemne asi ani pre toho majitela toho auta :(( no ale poviem vam ze uz sa mi to davno nestalo....mesiac presiel a nic....nechapem...
Dufam ze nato pridem rychlejsie ako za 4 roky :(((
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja dufam, ze sa ti to uz nikdy nestane a nebudes musiet na nic prichadzat.

Seriozne uprimne. Kazdy z nas ma ine blbosti v zivote na krku, skoda ze sa este aj tie auta seru :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných