Ford Mondeo - trasenie volantu a auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Evird
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 18.01.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo - trasenie volantu a auta

Príspevok od používateľa Evird »

Zdravím Vás majstri áut. Trápi ma určitá vec.Ide o auto Ford Mondeo 2.0 sedan, benzín, r.v.2002. Jedná sa o trasenie volantu a auta,ktoré je niekedy tak intenzívne,že by som ho najradšej nechal ísť samé a vyskočil za jazdy z auta... :342a: Najprv sme si mysleli,aj s mechanikom že sú ohnuté kotúče.Tak som si dal vymeniť komplet predné brzdy,ale nepomohlo... Brzdy som kupoval kvalitné v domnení,že to bude ok,ale nie...Ide o to,že to nie je stále rovnaké trasenie(aspoň podľa mňa),ale raz je to menej citeľné,niekedy až tak,že tí čo sedia vzadu sa boja ísť,lebo to trase až voňavkami na palubnej doske... Nemám šajnu čo to môže byť a je do divné aj mechanikovi,s ktorým som to preberal len po telefóne... A som málo doma,zväčša som len v práci.Jazdím zväčša len po diaľnici.Jazdím tak,aby som celú cestu z Kysúc až po Trnavu nebrzdil brzdami,ale len rýchlosťami... Chcel som to skúsiť hodiť aj do Fordu do Trnavy,len neviem či len tak ho prehliadnu a povedia čo je zlé a čo by som mal vymeniť,pokiaľ to nebudem meniť u nich a nevypýtajú si 200 eur. Ďakujem :cau:
MarekX
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.11.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarekX »

Žiaľ, toto je záležitosť, ktorú ti takto od PC nikto nepomôže vyriešiť. Nutná je kompletná prehliadka podvozku, od kolies, nábojov kolies, ložísk, jednotlivých bodov uloženia, tlmičov, poloosí, riadenia a takisto uloženia motora.
praded
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa praded »

Nevynechal by som aj ABS, nakolko sa to takto správa pri brzdení.
Normálne ísť s tým na valce(diagnostika podvozku) do servisu a ten problem vyriešiť.
Evird
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 18.01.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Evird »

Hop. Lakinooo veľmi sa ospravedlňujem,ale ako sa dívam,nevysvetlil som to dosť presne... Robí to len pri brzdení. A ďakujem pekne za odpovede,zas niečo na otravovanie nejakého mechanika :)
winnim
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 28.03.2005 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa winnim »

pozor na pneumatiky - vajcia, staci aby bola pneu trosku vyduta na jenom mieste a robi to divy, najprv by som prehodil cele dobre kolesa a isiel sa previest, ak je to ok tak to budu pneumatiky, ak nie hladaj dalej ...

EDIT: takze je to neaktualne kedze to robi len pri brzdeni
Evird
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 18.01.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Evird »

komplet predné brzdy... Lebo celé to trasenie je cítiť,že ide od predu,aspoň dúfam... Zadné kotúče som dával sťahovať niekedy začiatkom roka a kupoval dom aj platničky.
winnim...robí to už dlho a pneumatiky som menil dva týždne dozadu :)
praded
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa praded »

Lakinooo zas ti nieco nevyslo; poucuj u vas doma(ak ti to strpia) a netrep somariny a nehraj sa na vsemohuceho alias Vsevedko; tvoje rady nikomu zrejme este nepomohli; chod sa radsej ucit a potom poucaj.
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Zdravim diskutujucich. Ked som kupoval focusa som ich vyskusal ale 10 a zo 5 mondeii. S tychto 15 triaslo 11 pri roznych rychlostiach ale len pri akceleracii,ked sa pustil plyn tak nie. Mechanik co somnou chodil hovoril zeto je choroba fordou a suto poloosi a naboje kolies. Ja som kupil focusa co netriasol a po 20tkm mi zacalo,hned sme vymenili poloosi a gufera v prevodovke a je pokoj.
prounited
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14.08.2007 12:47
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prounited »

Mne presne toto robilo moje ex-Mondeo 2005 2.0TDCi. Vymenil som komplet vsetky styri kotuce , nepomohlo. Nakoniec bol problem v pneu - Pirelli P6000. Ked som ich vymenil za zimne , trasenie prestalo. Na jar, ked som dal Continentaly Conti-contact, tak uz sa auto netriaslo. Je to v pneu, v nicom inom...Akonahle je Mondeu III. generacie markantnejsie ojazdeny dezen na pneumatikach, auto zacina triast pri akceleracii a aj pri brzdeni.
Evird
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 18.01.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Evird »

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.Musím to dajako konečne urobiť.Ešteže na ňom tak moc nejazdím,akurát po tej diaľnici. Akurát keď chodím po Žiline,tak to je brrr. Ešte nájsť solídneho človeka :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných