Ford Mondeo 1.8 92kw DURATEC HE - trhanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter1964
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1964 »

tak prečo neexistuje takáto súčiastka pre benzínový motor (Ford) ? ak sa odvolávaš na ten príspevok č.25, tak ktovie čo ten človek na tom mondeu (1,8 B) zaslepil.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak mu napíš... :41c2:

Mne je to jedno, ja som pôvodne odpovedal na benzínové motory všeobecne. Ale nevidím dôvod, prečo by Ford mal byť výnimkou. Ako inak dosahuje znižovanie NOx a prečo to aj ostatní nerobia podobne?
peter1964
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1964 »

a ja zase naopak, som na základe mojej vedomosti o neexistencii EGR ventilu u benzínových Fordoch,predpokladal, že je to tak všeobecne u všetkých benzínových motoroch. zistil som však že tento ventil môže byť u koncernových vw, aj u oplov.
pojednáva sa o tom aj tu na nissan clube: http://www.nissanclub.cz/forum-tema/kde ... 6kw-135718
v t.č. predposledom príspevku (sjaro, 2010-02-09) sa píše citujem:"Napr.ked ma auto EGR tak nema na vahe vzduchu teplomer a naopak.Rozdiely su v RJ"
na renault clube http://www.renaultclub.cz/navod_na_vyci ... ne_ii.html sa hovorí o tom že EGR ventil bol len na starších benzínových motoroch.
na fordclube ktorý mám ako majitel fordu prelúskaný takmer od A po Z, som info o EGR u benz. fordov nikde nenašiel.
pýtaš sa prečo by mal byt ford výnimkou. možno plnenie EU normy 4, možno vyriešili iným spôsobom ako recirkuláciou výfukových plynov (vyššie je riešenie napr. od nissanu), mám info, síce nepotvrdené,jedná sa len o jeden názor že to bolo riešené práve senzorom (porucha v mojom prípade) na škrtiacej klapke. našou debatou sme sa už ale silne dostali OT od toho čo chcel vediet petosumi snažil som sa mu poradit. čo by si mu poradil ty?
Naposledy upravil/-a peter1964 v 30.10.2010 16:45, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

peter1964 napísal:čo by si mu poradil ty?
dodávka paliva, zapaľovanie... (a samozrejme všetko okolo toho - filter, sviečky, cievka...)
peter1964
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter1964 »

uznávam máš pravdu. teraz už si ma presvedčil. :300f: zase som o niečo múdrejší. a asi aj petosumi.
aj ked mám silný pocit že v tomto prípade http://moto.allegro.pl/ford-fusion-1-6- ... 47405.html sa jedná o škrtiacu klapku
praded
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 20.06.2009 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa praded »

Tiež mam podobny problem s Mondeom 1.8 Duratec ako Petosumi.
Rad by som sa dozvedel či problem už vyriesil , nakolko aj mne robili vo Forde diagnostiku a nič nezistili.
"Symptomy" to ma take iste a nepomohol ano "reset" s bateriou...
petosumi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.11.2008 09:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petosumi »

Zdravím všetkých,
v prvom rade sa chcem poďakovať za všetky Vaše rady a skúsenosti.
Auto už mám v poriadku, nič netrhá.

TO TRHANIE SPôSOBOVALA PRASKNUTÁ INDUKČNÁ CIEVKA - / väčšina určite vie čo to je - pre laikov je to taká kocka do ktorej idú všetky káble od sviečok - origo FORD 150€/.

Výmena ale začala EGR ventilom a ked zistili že to asi nebude chyba tak hladali dalej a našli prasknutú cievku.
Auto už ide konečne ako má, bez trhania!!!!!!!!!

Prajem všetkým veľa šťastných kilometrov.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných