Dodge Journey 2.0 crd - Je to PD alebo CR?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavolh
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Dodge Journey 2.0 crd - Je to PD alebo CR?

Príspevok od používateľa pavolh »

caute, otec planuje kupit toto auto a ako iste viete motor je vw 2.0 tdi a preto sa chcem spytat ci je to cr - ako vyplyva z oznacenia, alebo pd.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pali, nech pan otec zbehne k predajcovi a kukne do technicaku - ak je tam 4pismenkovy kod napriklad CBBA alebo nieco podobne, je to urcite CommonRail. Ak je tam trojpismenkovy, je to PD.

podla mna su to ale CR. Len zdoraznujem podla mna... mozem sa mylit, Dodge nepoznam. Z tej istej stajne vychadzali v roku 2001 CR motory 2.5d (Voyager 2.5CRD, 2.8CRD atd a to je naozaj CR, proste to ma railik a odtial idu vsetky vstreky atd), takze predpokladam ze by sa v roku 2007 "nevratili" do PD technologie kedze PD nesplna a nikdy nebude [!!!] limity euro6 co je buducnost.

navyse ked aj samotny VW prestal pouzivat PD motory len kvoli emisiam - proste sa nevedia zmestit do rozsahu a preto museli prejst na CR. Vies ako tam vela ludi bohovalo ked toto zistili? To su stovky milionov v prdeli. Vela vela stoviek.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som ti nic nemazal ; a nehovorim ze ma rovnaky kod. Len podla mna tie styri pismenka im zostali - ine ako ma passat, ine ako ma octavia, ale styri.
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Cosi vyse rok dozadu moj otec mal moznost kupit Journey jazdeny, ale inak novy /cca 2000 km/.Kazdopadne ako som zistoval, aj u predajcu, neslo o Common Rail...bol to r.v. 2008.
dodgezmail
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 03.06.2008 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodgezmail »

Dodge Journey je 100% PD .
Tento motor ale uz konci neplni (euro 5) a Journey sa bude dalej predavat ako Fiat ale uz s JTD motorom
dodgezmail
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 03.06.2008 14:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodgezmail »

Tak prečo komentujes Dodge? Uži si zbožňovanie škodovky, nikdy nevieš kedy ti ju ukradnu, tak radšej užívaj :4090:
Zvláštne, ako ide vývoj dopredu, pred troma rokmi tu všetci škodovkari zbožňovali 2.0PD a dnes je to pre nich predpotopný motor. :-\
Napísať odpoveď

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní