Dacia Sandero 3

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Zdravim. Rad by som sa opytal nieco ohladom najnovsieho sandera. Zvazujem jeho kupu. A chcel sa opytat ci motor ktory je v ponuke tce90 je motor z predoslej generecaie 0,9 tce? Alebo su tam nejake konstrukcne zmeny. Lebo na povodny trojvalec som pocul chvaly co sa tyka zivotnosti . Rozvod tam je bezudrzbova retaz ? Haldam auto nie limuzinu za rozumnu crno do 20000km za rok. Do buducna mozno montaz lpg pokial by to bol nepriamovstrek.Ďakujem.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Sandero 3

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to nepriamy strek. Rozdiel za lpg mas 600eur, len debil by si nevzal verziu bez lpg pri dnesnych cenach paliv.
3dfxman
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 23.01.2017 09:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa 3dfxman »

TCe 100 ECO-G je verzia LPG nepriamo vstrek, TCe 110 je priamo vstrek. TCe 90 by mal byť nepriamo vstrek (musíš pozrieť kW u motorov, priamo vstrek pri to istom objeme má vyššie kW a krútiaci moment). Osobne by som bral len nepriamo vstrek hoc aj bez LPG, lebo problém nie je už ani tak cena, ale dostupnosť. Na sandero bol do odvolania nebrať objednávky na LPG (benzín neviem), len Jogger bol ešte na objednávku a to až o 9 mesiacov (čiže najlepšie si vybrať zo skladových zásob, ak treba hneď auto). Predajca mi hovoril že 6-7 z 10 dácií sú LPG a aj za to nestíhajú vyrábať zo systémom LPG. Taktiež môžu byť problémy z príplatkovou výbavou, že ti povedia napr. vyhrievanie sedadiel nebude, alebo farba bude iná ako chceš... inak Choď sa opýtať do svojej najbližšej Dacií a daj si jazdu... popočúvaš si zaujímavé informácie.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa pidizvi »

sandero 110 sa nerobi. A typ vstreku ma priamo v cenniku v tech. informaciach.

Ta cakacia doba mna odradila uz v marci ci aprili 2022, cakanie bolo do augusta (v lepsom pripade, samozrejme negarantovane). Az to este predlzili, tak koniec.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa pidizvi »

to neviem, ziadnu inu znacku na nove auto som nepozeral.
LPGmaniak
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 02.10.2011 22:22
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa LPGmaniak »

pidizvi napísal: 08.08.2022 12:23 sandero 110 sa nerobi. A typ vstreku ma priamo v cenniku v tech. informaciach.

Ta cakacia doba mna odradila uz v marci ci aprili 2022, cakanie bolo do augusta (v lepsom pripade, samozrejme negarantovane). Az to este predlzili, tak koniec.
velmi, velmi dobra doba dodania na dnesnu dobu, 4 mesiace je nic, tolko trvali dodavky aut aj pred cipovou krizou. Na Skodu, Seat, VW, Toyotu a ine znacky sa bezne caka rok, niekedy aj dva

keby si v aprili objednal, uz by si ho pomaly mozno aj mal. Ak objednas teraz, uz medzitym urcite zdrazelo, a budes ho mat najlepsie na vianoce, skor az po novom roku.
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Ďakujem za info :). Popravde mam dilemu ci nove sanderko do 12000e alebo 2 rocny fiat tipo combi 1,4 70kw. Na tipe ma zas laka to ze je to priestranne auto. A tiez je nepriamo vstrek vhodny na lpg. Lpg nechcem fabricke ale chcem si ho dat namontovst tu v okoli.Z hladiska servisu a pripadnych poruch mi to pride lepsie ako kupit uz auto z lpg .
maros000
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa maros000 »

Nedavno vaculik recezoval Jogger, su to tie iste motory.

https://www.youtube.com/watch?v=NEHGXrlhgJ4

Videl som pred rokom Logan na Lpg a montaz je tam fakt pekna. Pekne drziaky vztrekovacov, vedenie hadic a pod. Ked sa clovek pozrel na motor nemal pocit ze je to 'dorobene'. Za dalsie mas aj palubny pocitac ktory ukazuje spotrebuj aj na Lpg. Integracia Lpg je tam proste na vyssej urovny. Nedava zmysel ho montovat 'potom'. Len si mozes narobit problemy. Za dalsie niekedy fabricke montaze Lpg v Dustery mali neobmedzenu zivotnost nadrzi. Co pri dorabke je standardne 10 rokov. Ako je to dnes neviem.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa martincichy »

O neobmedzenej zivotnosti nadrze neviem.

Dacia, ak premyslas o LPG, priplatok 600 eur je maly a oplati sa. Ani za dvojnasobok tejtonsumy uz novy splynovac nenamontujes. Tato nova generacia lpg systemu je lepsia ako starsia. Viem o com hovorim. Mal som prveho dustera s fabrickym plynom a teraz mam noveho dustera s plynom (ten novy ma prave tri roky a cez 150 tis km) a len jazdim a jazdim.

Tipo nie je zla volba. Jogger sa nepaci?
jsturbo1994
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 10.10.2015 11:26
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa jsturbo1994 »

Aha. no Musim porozmyslat este. Duster a Jogger uz je cez rozpocet. A jogger by mi nevosiel do garaze kedze tam mam nizky strop.
Zatial sa mi najviac asi pozdava to tipo. 2 rocne sa da kupit do 12 000 e do 50000km. A zas je to jedna z poslednych aut bez zbytocnych technologii. Sice na ukor spotreby ale to by zas ten plyn spravil. Skoda ze dacie isli skokovo cenivo hore. Ak by bol logan predoslej generacie funglovka do 10000 s lpg tak by som nevahal. Ale teraz je to cenovy boj.
maros000
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa maros000 »

Tu je videjko kde hovori o nebmedzenej zivotnosti nadrze. Mozno je to len v Cechach.

https://www.youtube.com/watch?v=cIg398hPVcM
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa autolaik »

tu "neobmedzenu zivotnost" lpg nadrze reklamovali aj u nas.

Nie len dacie ale Tipo slo hore... resp.majitelia co ich kupili pred dvoma,troma rokmi maju teraz sancu ich po 50.000km predat za sumu kolko ich stalo ako nove
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

Môj pohlad na plynáky Tipo verzus Dacia
Dacia + fabrická montáž, záruka, neoprdené sedačky, asi aj tá životnosť nadrže je +
Tipo + nevidím žiadne, ale - je bez záruky a druhé - je never nikdy predošlému majitelovi, ak by bol spokojný tak to nepredáva
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cenamcic napísal: 08.08.2022 12:56 Ktoré značky stíhajú dodávať rýchlejšie?
Kia dodava asi najrychlejsie z vyroby. Navyse maju celkom slusny vyber skladoviek.
Podobne na tom bude aj Hyundai.

Ostatni - velka bieda. Uz aj na TOyotu sa caka rok lol
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa martincichy »

Vcera som bol v Renaulte, premyslam, ze Dustera nahradim Arkanou. 5-6 mesiacov cakacka. Na niektore renaulty len 3 mesiace. Na Mastera som teraz cakal cca 3 mesiace.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní