Dacia Dokker - prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Dacia Dokker - prevodovka

Príspevok od používateľa marek.x »

Ahojte,začalo ma trápiť kovové cinknutie asi v prevodovke na dacii dokker 1,6sce. Pri rozbehu na 1,2 a 3 prevodovom stupni je počuť kovové cinknutie pri vyšlapnutí spojky, alebo pri radení smerom na dol. Tiež je to počuť keď sa chcem rozbehnúť pri zatiahnutej ručnej brzde, také húpanie s autom ako keď skúšate či brzdí ručna brzda.Začalo to robiť v decembri 2018 keď malo auto pol roka asi 10 000km. Hneď v januári som bol v dacii v ZA,kde technik povedal, ze je asi poškodene planetové ložisko zo spolujazdcovej stany poloosi a budeme to sledovať. Teraz na jar pri garančnej prehliadke som opäť na to upozornil ale zrazu nevedia čo je s tým a to aj po konzultácii s technikom, ktorý prišiel z BA.Tak mi zase vrátili cinkajúce auto a že keby niečo, auto je v záruke a odťah mám zdarma.. Poslal som im reklamáciu na vozidlo a čakám ,čo bude ďalej. Viete mi poradiť ako ďalej s reklamáciou nového auta alebo aj opravou prevodovky? Ďakujem za akékoľvek rady.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Reklamovať dovtedy, dokiaľ to nevyriešia. Podľa mňa nič nevyriešiš a budeš sa s tým musieť zmieriť. Za kvalitu sa platí a u Dacie ( aj u iných) už ide len o kvantitu. Pevné nervy.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja som svoju daciu reklamoval bez problemov, ale riesil som splynovac. Zmen servis. Alebo posli reklamaciu pisomne. A najma, nech Ti stanovisko daju pisomne. Ked sa riesia veci cez papiere, je to ine.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Reklamovat pri kazdej navsteve spisat protokol o reklamovanej chybe... skusit zmenit servis... je to v zaruke nech to riešia... Drzim prsty nech to opraviš k tvojej spokojnosti :28b7:
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Kolega si minuli týžden taku DáCIU priviezol z predajne ma 100 km a nemu zasa vibruje radiaca páka ale iba na 4.
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Odkaz kolegovi nech s tym ide do servisu.Mne to robilo tiez a boli to lanovodi ktore sa opierali o akysik plech odvtedy to umi spravit tak raz za tyzden ale nic strasneho.Je haluz ze len na 4 prevodovom stupni.
12771
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 21.02.2009 23:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 12771 »

Zdravím. Ja prevodovky opravujem. Je to chyba v prevodovke a nie lanovody alebo držiak. Kontakt na mňa 0905982875
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

A co konkretne myslite ze je v ni spatne ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní