Vozidlá značky Dacia - skúsenosti, spoľahlivosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

intro napísal:
heh...neviem ci to dobre zratali, ale ked sa prejdem po rôzdnych nakupnych centrach (nie len v Bratislave) tak aby som sa drzal hore uvedenej teorie museli by ich majitelia zarabat mesacne aspon 5 tis euro slovenskych :)))

...jedine ze by slovač este nedospela a stale je u nas vozidlo symbolom majetku, tak ako to bolo za sociku. Prejazdil som mnoho krajin, ale nikde som nevidel taku koncentraciu novych a hlavne velkych aut....
Presne to isté napadá vždy aj mňa, už keď prekračujem nemecko-české hranice smer Slovakia :)

Slováci musia byť neskutočne zadĺžení. Všetko vyriešia pôžičky, aby si človek dokázal kúpiť to, čo chce, avšak keď stratia prácu, len vtedy začne sranda.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

gnagy presne si mi to zobral s jazyka.nikto nevie ci to je na požicku alebo hotovost...ale jedno je iste.hocijake super auto s teba lepsieho a stastnejsieho cloveka neurobi.je to len vec.su v zivote aj doležitejsie veci ako super kara.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

intro napísal: ...jedine ze by slovač este nedospela a stale je u nas vozidlo symbolom majetku, tak ako to bolo za sociku. Prejazdil som mnoho krajin, ale nikde som nevidel taku koncentraciu novych a hlavne velkych aut....
No neviem, nemám ten názor.
Nemôžem si pomôcť, ale čo sa týka porovnania vozidlového parku bežnej populácie medzi Slovenskom a napr. Rakúskom, nevidím zásadné rozdiely, čo teda považujem za pozitívnu skutočnosť pre Slovensko.
Jedine že na Slovensku je viacej starších áut a zároveň sa tu ani zďaleka nevyskytuje také množstvo naozaj drahých áut ako v Rakúsku, ale to má svoju logiku, predsa len tu nie je taká kúpna sila.
Takže nepovažujem za primerané nadávať na slovákov kvôli tomu že sa chovajú viac menej prirodzene, keď využívajú možnosti, ktoré im predajcovia áut poskytujú.
Či je to správne to je na dlhú diskusiu, ale je to tak.

A čo sa týka auta ako symbolu prezentácie svojho statusu, tak mám dojem že rovnako to je aj hocikde inde, nie len na Slovensku, možnože ešte takí Francúzi si na auto potrpia menej ako ostatní.
Ale nezávisle od toho, v každom spoločenstve sú takí ktorým to je jedno v čom si vozia zadok a onakí ktorí sa potrebujú ukázať.
Ale v každom prípade pre väčšinu ľudí je drahé auto akýmsi ukazovateľom že jeho majiteľ nie je hocikto.
Mám príbuzného v Nemecku, bol projektant mostov, aj slušne zarábal. Keď vymenil staršie BMW za Renault, tak spôsobil „pozdvižení“ v okolí kde ho poznali, v obchode, na pumpe, sa ho všetci s účasťou pýtali, že čo ho postihlo, či už nepracuje tam kde pracoval, skrátka zrejme si pohoršil, keď už si nemohol dopriať BMW.

A konečne neklamme sa sami seba.
Keď si idem pokojne po okreske a priženie sa zozadu napr. Bentley, zrejme mu trocha uhnem aby som toho významného človeka nezdržoval v jeho ušľachtilom poslaní. Ale keď zozadu dofrčí nejaká Dacia, pravdepodobne neurobím nič aby som mu uľahčil situáciu, keď sa mu podarí nech ma predbehne.
Nehovorte že väčšina z vás sa nezachová nejako podobne, jednoducho sú to všeobecné vzorce chovania, keď rešpektujeme symboly vyjadrujúce moc alebo majetok.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

musím len súhlasiť,až na posledný odstavec a to sa neklamem.
treba si v prvom rade pozerať pod vlastné nohy aby sa nestalo že sa (hlavne tu pár členov) podkne a rozbije si držku len aby videl či ten sused si to auto kúpil za hotové či na úver, prípadne či lamentuje a.t.ď.
skôr si myslím že tá sprostá mentalita začína bohužiaľ zrovna od takých.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

"Nehovorte že väčšina z vás sa nezachová nejako podobne, jednoducho sú to všeobecné vzorce chovania, keď rešpektujeme symboly vyjadrujúce moc alebo majetok."

- Ja v drvivej väčšine prípadov takéto symboly dešpektujem. Vtedy, keď bulo za volantom svojím správaním dehonestuje auto, ktoré šoféruje.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ak sa doslova priženie tak uhnem hneď ako je to možné....nech je čím skôr čo najďalej odo mňa, a je jedno v akej káre sedí
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

gnagy-na tvoju hlavnú otázku Ti odpoviem zo svojich skúseností s Daciou-Sanderom.Je spoľahlivé a využiješ ju ako do práce tak aj na rôzne výlety s rodinou.Ja som si však kupoval Sandero aj aby malo trochu silu tak som si kúpil 1,6-ku v benzíne,neskôr som ju ešte trochu načipoval/u odborníkov/ a teraz som spokojný už 9 rokov. Nabehané 164 tisíc.Jednoduchosť výmeny nových dielov,väčšinu zvládneš aj doma na dvore,alebo Ti to urobí hocijaký mechanik na počkanie za chvíľu za drobné.Proste som rád,že som sa tak rozhodol.
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mirostar zial to bolo, teraz ma sandero smutny vyber motorov
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

to "za drobne" by som si pozrel v BA. Dobry mechanik vymeni rovnaky diel za rovnake peniaze, ci sa jedna o daciu za 8 tisic alebo o iny voz za 60. Samozrejme ked mu to zaberie rovnako casu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacné či drahé,velké či obyčajné krpaté......mali sme autá kde bolo ešte drevo ako stavebný prvok,iný nemali ani bicykel,a čo z toho vyplýva ? Absolutne nič,kto si pamätá na čom sme jazdili pred desiatkami rokov ? kašle na to celá galaxia,a presne tak aj na to,na čom jazdíme dnes.Kto má velké a drahé,musí mesiace a roky pracovať a by to nadobudol a ešte stále do toho pchať peniaze.Komu to dáva zmysluplnú náplň života,nech si kúpy hoci Bentley a domov z roboty ani nechodí,je to jeho volba a iba jedna strana mince.Nebavme sa halzlíkoch čo na to majú a neurobili v živote osohu za halier.Problém nie je v autách,je v hlavách.Takže si radšej hovorme veci ako sú,aj keď sa zle počúvajú.Historicky má všetko svoj vývoj,sme tam kde si zaslúžime,po malých pokojne podupeme a velkým sa strkáme do riti.To nás charakterizuje a preto sa správame ako sa správame.Kto s tým nevie žiť,zmizol v slušnejšej spoločnosti a zbytok je nasratý že sa nerozhýbal včas a už je neskoro

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní