Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radovan22509
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.12.2022 13:48
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa radovan22509 »

Čaute, mám taký problém, zateká mi do kufra v zadu, zistil som, že voda sa drží za zadnými svetlami. Po daždi alebo po umyvarke je tam aj pol litra vody na obidvoch stranách, vedel by mi niekto poradiť? Je tam nejaký odtok ktorý by mohol by upchatý alebo kde by mohla byť chyba? Ďakujem
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa seven549 »

ved daj dole svetla a popozeraj ci tam nieco neni alebo kadial to tecie.az take stare auto to neni zeby trebalo nieco lepit a robit diery odspodu svetiel
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa tuninka »

keby bolo teplo, tak sa dá zobrať záhradná hadica, niekto strieka na auto a ty zvnútra sleduješ kade to tečie.... obyčajne je to niečo upchaté, špinavé, alebo zle nasadené tesnenie, alebo poškodené tesnenie, alebo priškrípnutý kábel pod tesnenie, keď sa menili žiarovky a podobne.... volakedy som mal nedoliehajúci kufor, voda tiekla do miesta kde je rezerva.... ale tam bol od výroby odtok, tak asi vedeli, ako super kvalitne to vyrobili :D
radovan22509
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.12.2022 13:48
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa radovan22509 »

Veď toto že je zima, keby to bolo trocha vody tak to nechám na leto ale tam sa nazbiera fakt že veľa vody a bojím sa hlavne aby nezačali korodovania plechy z vnútra, nie je tam žiadne tesnenie len otvor, tesnenie je len na svetle.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

tuninka napísal: 12.12.2022 11:49 keby bolo teplo, tak sa dá zobrať záhradná hadica, niekto strieka na auto a ty zvnútra sleduješ kade to tečie.... obyčajne je to niečo upchaté, špinavé, alebo zle nasadené tesnenie, alebo poškodené tesnenie, alebo priškrípnutý kábel pod tesnenie, keď sa menili žiarovky a podobne.... volakedy som mal nedoliehajúci kufor, voda tiekla do miesta kde je rezerva.... ale tam bol od výroby odtok, tak asi vedeli, ako super kvalitne to vyrobili :D
Da sa to aj teraz odsledovat ked uz nie je teplo. Behnem na wapku kamosa posadim do auta nech sleduje kadial tecie a ja striekam na svetla. :hero: :hero: :pa: :pa:
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

radovan22509 napísal: 12.12.2022 13:26 Veď toto že je zima, keby to bolo trocha vody tak to nechám na leto ale tam sa nazbiera fakt že veľa vody a bojím sa hlavne aby nezačali korodovania plechy z vnútra, nie je tam žiadne tesnenie len otvor, tesnenie je len na svetle.
Mas rozpadnute tesnenie na svetlach alebo vytiahnutu prechodku na kabelaz k svetlam, nedotiahnute svetla, :41c2: :41c2: :41c2: Poskodene tesnenie na zadnych dverach.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa seven549 »

radovan22509 napísal: 12.12.2022 13:26 Veď toto že je zima, keby to bolo trocha vody tak to nechám na leto
odmontuj svetlo a doma v kupelni je aj voda a aj teplo :2f93:

minulu zimu ked som si repasoval xenon svetla cistil dal nove parabolky vybojky kamos sa ma pyta ako to ze sa mi nic nerosi.no lebo som svetlo umyl a rozoberenie a skladanie bolo doma v suchu a teple.
radovan22509
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.12.2022 13:48
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo b9 - voda za zadnými svetlami

Príspevok od používateľa radovan22509 »

Problém nie je vo svetle, svetlo je ok, problém je že mi tečie voda “za svetlo” do karosérie, je tam dutina v ktorej je po daždi veľa vody ta dutina je priamo za svetlom a vedie ňou kábel do svetla, pozrieť sa tam nedá lebo je tam malý otvor, ani mobil tam nevojde aby som si to pozrel čo tam vlastne je, píšem tu kvôli tomu či s tym náhodou niekto už nemá skúsenosti, napríklad že je upchatý odtok v tej dutine alebo že tam voda nemá čo robiť a bude niekde zle tesnenie, lebo na karosérii nieje žiadne tesnenie len penová guma nalepená na svetle ktoré sa celé odoberá od karosérie a je celé uzavreté so svojim vlastný tesnením.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných