Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa patotn »

dobry den,motor 1,8 85kW,auto za studena trochu zadymi,spotreba oleja zatial ok.chcem sa opytat viete niekoho poradit na vymenu gufier na ventiloch bez demontaze hlavy?idealne zapadne slovensko,ale moze byt aj inde.je to takto dobre vymienat?ci treba radsej zhodit hlavu?kolko stoji praca odhadom?kolko to asi trva?dakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso vymenia gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa martincichy »

Mozne to je, ale ak sa zhodi hlava, tak sa prebehnu aj sedla ventilov.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa peterson999 »

mas potvrdene ze to je simeringami ?
polovica mechanikov ich meni zbytocne, problem je inde
ak prejde EK a neubuda ja by som to na starom aute neriesil a nastudoval by som si predtym ci dany motor trpel tymto problemom
nepises aky rok atd ale ta oprava nie je za drobne...
ak neubuda olej, neries, nemusi to ani pomoct
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa martincichy »

simeringy na xsare zrovna pružné nebudú, majú už nejaký ten vek a krátke zadymenie hneď po naštartovaní je toho dôkazom - netesnia okolo drieku a par kvapiek oleja jednoducho stečie.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa patotn »

tento motor na to trpi tak kvoli tomu sa pytam na vymenu
neviete o niekom?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa pacok »

Guma straca svoje vlastnosti asi po 5 rokoch.A ak je tepelne a mechanicky namahana tak vyrazne skor.Vsetky tieto semeringy su tvrde ako kamen uz davno takze takto jazdis uz davno.Ich vymenou pomozes motoru tak o 8%.Zvysok je na ostatnych hadicciach a tesneniach.
Ak si chces nechat auto dlhodobo daj dole hlavu a prekruzkuj ho a vymen vsetky tesnenia a hadiceca vycistis vannu a hned zistis ako na tom je tvoj motor.Mozno ta ti vyjde na 1000 a viac eur no budes vediet ze mas normalnu spotrebu paliva a oleja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podstata problému- trochu zadymi,spotreba oleja zatial ok

Auto z hodnotou ktorá podlieza opravu.Oprava nemá jasný dôvod,toto je asi kľúčové.To auto sme mali sme z benzinovou 1,8 celkom dosť rokov kedže plnilo funkciu rodinného auta kým podrástli vnuci.Vcelku bezproblémové treba povedať,ale čo si pamätám malo tzv sekundárny vzduch.To je akýsi ventilátor ktorý ženie vzduch do výfuku pre špecifické potreby.Dostával v ďaždoch zrejme oblevy lebo fatálne skorodoval a teda nefúkal.Počuť ho hlavne pri studených štartoch keď vetrá,pre srandu nebude.Niečo a skoro identické mal BMW 750 akurát ich mal dva pre každú stranu.Určite by som sa po tom pozrel.A išiel na neprotokolovanú emisku,pretože aj zadymenie pochádza od oleja tak to v protokole vyskočí.Zadymenie po štarte má aj iné možné príčiny a tam sa nič presne nezistovalo.Ale rozhodne nie nejaké simeringy.Viac škody ako užitku,by som nazval.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa patotn »

to cerpadlo sekundarneho vzduchu ci ako to nazvat moze sposobovat zadymenie?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa xentry »

Cerpadlo sekundarneho vzduchu je kvoli emisiam tlaci vzduchu do vyfuku ked je studeny aby podporilo zhorenie este nespaleneho paliva ktore ide prec a tak v podstate dohori vo vyfuku. Ide to chvilku po starte. Mal som to na starom MB a islo to za studena ale za studena nie v zime ani v lete ale v jarne a jesenne dni cize malo svoje podmienky kedy sa spusta presne resp. teploty. Ci sa to spustilo alebo nie nemalo vplyv na dymenie aj v pripade, ze bol studeny start v zime a vacsia davka paliva. Cisto emisna zalezitost.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso - vymena gufier na ventiloch

Príspevok od používateľa patotn »

na gufera som sa pytal kvoli tomu co som nasiel na forach
rovnaky problem
tak ak by to moc nestalo skusil by som to vymenit

netesné guferá ventilov sa prejavujú výrazným dymením po studenom štarte. Po odstavení auta na pár hodín oleje stečie do valcov a po naštartovaní výrazne dymí, kým ho spáli. Potom je dymenie podstatne slabšie. Cez zimu sa to zle testuje, lebo za studena sa do toho mieša biela para. Naopak dymenie závislé od otáčok spôsobujú krúžky

ak ma spotrebu oleja cez guferá ventilov, tak po dlhšom odstavení a naštartovaní zadymí motor silne na bielo alebo na modro
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní