Citroen C4 II - zapach spojky v interieri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nad vymenou neuvazujem, jedine ze by zacala smykat alebo bol iny problem, zhorenisko smrdi aj po poziari - to mas pravdu, uvidime ci tomu nepomoze trosku zvysena vzdusna vlhkost teraz, ide mi aj o to ci nahodou to nemoze byt aj daco ine, zenin opis situacie bol dost strohy... a len ona vie co sa tam dialo a ci mi nahodou nieco "nezabudla" spomenut...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Spálená spojka má charakteristický smrad, tak tipujem na 90% to bude ono. Možno sem tam ešte aj o mesiac trocha zacítiš, ale stále to bude menej a menej. Ak sa žena vyvaruje podobným zážitkom tak 2-3 roky ešte vydrží.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

jaster-83 napísal: ide mi aj o to ci nahodou to nemoze byt aj daco ine, zenin opis situacie bol dost strohy... a len ona vie co sa tam dialo a ci mi nahodou nieco "nezabudla" spomenut...

Podľa toho čo si napísal by to ťažko bolo niečo iné ako spojka, keď cúvala do kopca, určite aj cez spojku lebo sa bála aby nešla moc rýchlo.
Konečne takmer každému čo jazdí dlhšie sa už určite podarilo niekedy aspoň trocha popáliť spojkové obloženie a u laika sa to stane duplom.
Ale čo tu bolo poradené že vymeniť kabínový filter, to zrejme stojí za zváženie, prípadne ho zatiaľ len vybrať a pojazdiť chvíľu bez neho, že čo to urobí.
A keď to už prestane smrdieť, skús ho znova založiť, keď ešte nie je starý, či znova zasmrdí. Aj keď ani jeho výmena nikoho finančne nezruinuje, ale zase načo meniť ak ešte nie je treba.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja som mal podobny zažitok,ked som pred dvomi rokmi zapadol v zime a kamarat ma vyťahoval na lane ,tak som tam zakvaltoval II.stupeň aby nebol taký preklz na kolesach a chviĺu to trvalo kym ma vytiahol a ja som striedavo vypínal a povoĺoval spojku a tiež bolo citiť zapach spaleneho obloženia aj na druhý deň a odvtedy som najazdil viac ako 50 000 km a spojka funguje..Auto ma okolo 243 000 km a spojka je povodna.. :4012:
Takže určite netreba meniť spojku.
A čo sa týka kabínoveho filtra može byť tip-top neviem aký,aj s aktívnymi striebornymi vlaknami,stale nejaké zanedbateĺné množstvo vzduchu do kabíny prenikne bez toho aby sa prefiltrovalo cez filter.
Je to dané uložením kabinoveho filtra,ktoré nie je na 100% vzduchotesné.
Ja tomu pomaham omotanim filtra po obvode bandažovou páskou ,aby tam išiel na tesno,ale aj tak citim dym v kabine,ked prechadzam cez dediny,kde hlavne teraz v jeseni palia listie.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Smrad zo spojky je normálna vec, ak niekto cúval do kopca a proste nejak nevedome mal na pol vytlačenú spojku alebo stále sa pokúšal nejak rozbiehať, proste spojková lamela je prepalena a za chvíľu odíde je vysoko pravdepodobná vec, momentálne pokiaľ auto normálne jazdi by som to neriešil smrad po čase zmizne a spojka sa začne ozývať sama, neodide z večera do rana
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mohol by si uviesť bližšie príznaky,ako "sa ozýva" končiaca spojka ?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

kaslat na spojku, je velmi lacna cela sada, inak vynikajuce auto s tymto motorom, pohodlne, minimalna spotreba, lacne suciastky, len s eolysom byvaju problemy, trosku aj elektrika a capy na dverach, spolahlive...netrap sa spojkou...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

funkcnost spojky ma az tak netrapi, ked zacne smykat tak vymenim, to nieje problem, vadi mi ten smrad ale uz sa to zlepsilo takze posrupne to snad presrane smrdiet uplne, dakujem za postrehy a ze tema sa nezvrhla na daco ine
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných