Citroen AX 1.4 d 1996 - vypne motor pocas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kristian1122
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.01.2013 00:28
Zdieľať na Facebook

Citroen AX 1.4 d 1996 - vypne motor pocas jazdy

Príspevok od používateľa kristian1122 »

zdravim chcel bi som sa opitat o radu mam mali citron uz 1 rok a asi 3 mesiace strajkuje sem tam aa neviem preco za jazdy mi zdochne a ked chcem nastartovat tak mi nezhavi motor a az po chvili nazhavi a... natoci. robi mi to sem tam vymenil som zhavice relatko na zhavenie nova baterka uz neviem co mu je a stale to robi ma na to vpliv to ze mi trosku ttecie nafta z cerpadla?dakujem za kazdu radu.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Mne to na Une robila spinacia skrinka, stacilo zavadit kolenom o privesok na klucoch a motor stichol, idealne v krizovatke, na kolajniciach alebo za inej "vhodnej" situacie. lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

.....uz 1 rok a asi 3 mesiace strajkuje......

dosť dlho si to vydržal.Čerpadlo potrebuje mať tlak v palive...preto je únik vždy problém. Z nula použitelných informácií sa nedá vedieť kde únik je,preto je možná kombinácia že aj tečie a aj naberie vzduch. Žhavenie a prúd na cievku čerpadla sú na jednej vetve napájania,tak aj tieto veci môžu mať súvis,ale zase len,z nula informácií sa nič presnejšie nedá ani len odhadnúť
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Ako písal p. Hlavatý, treba skontrolovať aj elektromagnetickú cievku, či zopína a drží, príp. ju vymeniť.

Ale toto až po kontrole tesnosti systému, či Ti neťahá falošný vzduch.

Ďakujem za doplnenie,čo sa cievky týka oplatí sa ju vybrať (pozor vypadne z nej jadierko) a pozrieť gumičku na jadierku či sa nerozpadá,a po vložení nazad či pri pripojení 12 V vždy spolahlivo klopne to jadierko vnútry
..dopísal mh
kristian1122
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.01.2013 00:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristian1122 »

taze ked chapem moze byt cievka na cerpadle? nemalo bi vadit ze z cerpadla kvapka nafta lebo tak jazdim uz dllllllho.pokial logicky mislim ked bi zavdusnilo cerpadlo uz bi nenatahalo naftu ne?takze bi mi neslo potom len ta cievka alebo nejaki kontakt alebo kabel_?vopred dakujem za radi nesom odbornik ale sa o to zaujmam som max spokojny s autickom len v takom veku chybicka je normalna
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to iba jedna z možností,a to tečenie nafty by som tiež riešil a nevyčkával.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Zasa môžem len súhlasiť.... a čo sa týka netesnosti čerpadla, to by som riešil urýchlene, byť Tebou, pod ním je totiž alternátor a nafta s elektrikou veľmi dokopy nejdú..;-)

Keď sa nám to tu už takto rozbehlo, čo sa týka AX 1.4 diesel, neviete náhodou uťahovacie momenty matiek na ojniciach pri výmene ojničných ložísk? Nikde som ich nenašiel, ani v citroene mi ich nevedeli vyhľadať...otázka pre mhlavateho.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24983
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Voľakde to nájdem a hodím sem
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Ako vidím, už aj zo mňa sa stáva grobian, zabudol som poďakovať....

Ďakujem! :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných