Xsara picasso 2,0Hdi 66kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

4006
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 13.08.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4006 »

pirky napísal:nehovorim ze je zle. ale urcite si vyber nieco ine. a nehovorim ze na pretekanie ale ak auto nalozis tak sa ti to prejavy. a je to bezne ze 1.9 ma 110 koni. a su to najlepsie motory. HDI 2.0 nie.
a ty si skade chlapec moj asi si sa neviezol na inšom ako pasate ta tvoj 1,9 je storočný motor zvuk jeho pripomína traktor a o spolalivosti je dobrý ale na hdi nema a pasat oproti citroenu je pohodlím ako ked porovnavaš dodávku s os.autom proste ide ta vitriast :3c90: :3c90:
nikeee
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.09.2008 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikeee »

Citroena vrelo odporúčam,je to pohodlie na nezaplatenie.Ja síce nemam Picasso,ale mám Xantiu a to pohodlie a priestor to je jednoducho super!!! Velká spokojnost!!! :2f93: :zg282:
firestorm2006
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.03.2008 19:26
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa firestorm2006 »

4006 napísal:
pirky napísal:nehovorim ze je zle. ale urcite si vyber nieco ine. a nehovorim ze na pretekanie ale ak auto nalozis tak sa ti to prejavy. a je to bezne ze 1.9 ma 110 koni. a su to najlepsie motory. HDI 2.0 nie.
a ty si skade chlapec moj asi si sa neviezol na inšom ako pasate ta tvoj 1,9 je storočný motor zvuk jeho pripomína traktor a o spolalivosti je dobrý ale na hdi nema a pasat oproti citroenu je pohodlím ako ked porovnavaš dodávku s os.autom proste ide ta vitriast :3c90: :3c90:
Radšej sa nechám vytriasť, ako sa v zákrute rukou držať vedlajšieho sedadla a mať pocit, že z neho vypadnem. Mal som na kšeft C5-ku kombi 1.6 HDi, rok 2005, P-307 2.0 HDi rok 2004 a Xsaru 1.4i rok 98 a už by som do francúza nešiel. Asi pred rokom som chcel podobné auto pre ženu a bol som takúto xsaru picasso 2.0 HDi vyskúšať. Slabý výkon, zlý výhlad a ovládanie na ktoré sa ťažko a hlavne dlho zvyká. To radšej skús to TINO, hoci oproti picassu je to priestorovo malé auto.
marosko33
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko33 »

mjato napísal:Mam xaru hdi66kw.Nejdem ti pisat vyhody a nevyhody,ale pred kupou sa skus previest
na autach rovnakej kategorie,ale inej znacky a sam uvidis co ti naozaj sadne.
diky skus mi napisat niecio o tom aute na mkubanyi@gmail.com
urcite ma zle aj dobre znamky ako kazde auto
dakujem
LUBOGEZ
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05.12.2008 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUBOGEZ »

Sharan alebo Alhambra sú údajne dosť poruchové autá, môžeš si to prečítať na internete. Stačí ti zadať do vyhľadávača poruchovosť áut.
O Xsaru som sa informoval priamo u mechanika z Citroena.
Hodnotil ho ako slušné auto, až na kúrenie. Každá Xsara má nezávislé kúrenie. Takže ostáva ti len vyskúšať a porovnať.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

Mam Picasso 2004 2.0Hdi a mozem len odporučať.Zvažujeme o kupe nového a opäť je kandidát picasso.Mam tri deti a jazdíme "veľa" po lekároch ap.Kočík veľa batožiny a hlavne pohodlie.Motor mne osobne vyhovuje a s kúrením nemám problém.Zatial bez poruchy./82500km/ Neviem na aký účel auto potrebuješ ale určite si to porovnaj aj s inými značkami .Napíš ako si sa rozhodol . Veľa šťastia. :2f93:
marosko33
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosko33 »

Zdar vážený ,tak auto (xara picasso 2,0Hdi) mam už 1rok najazdených niečo vyše 17tis. km. a som sním spokojný môžem vrelo doporučiť :cau:
stando76
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 19.09.2009 15:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stando76 »

ivko1 napísal:Picasso 2.0HDi prvé ročnílky sú na tom dosť biedne problémi zo stratou výkonu, nie tak že by signalizovalo poruchu alebo šlo na núdzový režim ale malo slabý ťah, od 2001 by to malo byť lepšie... A najvačší problém Picassa je že slabo kúri, , niekto tu písal predtým že z benzinovou verziou s tým problém nemal ale u HDi to problém je... Za silnejších mrazov sa to vykúriť ani nedá - fúka z toho taký vlažný vzduch...
..

a aká je v tom problém??...prekryješ prednú masku, myslím nejak šikovne za maskou a jeto...
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

pirky napísal:radsej nie. na 2 liter len 90 koni je to bieda. a Citroen nie. kup si nieco ine napr. Passat 1.9 TDI 110 koni nizka spotreba, dlha zivotnost atd
co to tu trepes prosimta? este mi povedz ze 1.9 TDI PD je lepsie ako HDi lol :D

2.0HDi je overeny spolahlivy motor s kultivovanym chodom a jednoduchou udrzbou, urcite do toho chod aj ked by som sa pozrel po motore RHZ 110k verzia :)

doma mame 3x HDi z toho 2x 2.0 HDI 110k
marosko33
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 02.12.2008 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: Xsara picasso 2,0Hdi 66kw

Príspevok od používateľa marosko33 »

Tak zdar som tu späť Xsaru picasso 2,0Hdi 66kw ,som už odstavil pri nábehu cez 320tis km ,za mna spokojnost autičko poslužilo vynikajúco ,nahradil som ho C4 Spacetourer 1,5 Hdi 96kw_A8 a dúfam že bude rovnako slúžiť ako Xsara :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Xsara picasso 2,0Hdi 66kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne ti to želám,ale ten vysoký litrový výkon v spojitosti z vysokou Euro triedou znamená prakticky automaticky že je to stroj nasypaný elektronikov a pracujúci v uzučkom parametrickom pásme. Treba to mať neustále v hlave,zabiehať z perfektným olejovým servisom,pozistovať si vlastnosti z hladiska ako jazdiť atd. Pochybujem že to bude mať na to tromfnúť tú Xsaru po stránke bezstarostnosti z technikou.Ja by som si tú Xsaru ponechal v zálohe,jedna spolahlivá technika v dome zachraňuje všetkému a všetkým zadok,to je dávno dokázané.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných