Citroen Xsara - svetlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DjPorky
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.10.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara - svetlá

Príspevok od používateľa DjPorky »

Zdravím Vás všetkých chcem sa opýtať lebo mam jeden problém zo svetlami. Mam Xsaru 97 na nej mam tie úzke svetla a strašne slabo svietia vraj je to tým že sa parabola na svetlách časom vypáli. neviem či je to pravda alebo ma len chcel predavač odrbať. kúpil som aj H4 so zvýšenou svietivosťou ale nepomohlo to. ak ma niekto s tým skúsenosti nech poradí lebo kupovať nove svetlá by vyšlo dosť draho. Auto som kupoval zo Slovinska a tam bolo celodenne svietenie už skôr ako u nás.
ďakujem :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niečo na tom je rovnako ako na tom, že niektoré autá svietia horšie ako iné a H4 (väčšinou) horšie ako H7...
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Pozri tému žiarovky s UV filtrom.
Sú drahšie, robia ich len značkové fabriky, ale paraboly po nich nesčernajú.
Tvoj problém sa vyrieši výmenou svetlometov, ale zasa ak si kúpiš nové DEPO, TYC a pod. repliky, si tam kde si bol na začiatku je v nich nanič optika a svietia kam chcú.

Aj keď sčernanie svetlometov je najviac spájané s plastovými sklami / a to je tvoj prípad / použitím nesprávnych žiaroviek a na toto manuál ku autu výslovne upozorňuje francúzi sú na toto obzvlášť pedantní - len si ho treba preštudovať, môže sa to stať netesnosťou zadného krytu žiaroviek a najmä potom u dízlov sa tam dostáva dym a následne očmudenie vnútra.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Slepú optiku nezlepší ani výmena žiarovky za atomovú nijako extra.Zo svietením na stretávačkách nič moc nenarobíš,snáď len tolko že budeš jazdiť primerane rýchlo tomu ako vidíš.Neublížiš si,v živote stratíš aj viac času ako práve pár minút čo by si šiel rýchlejšie.Pri dialkových sa dá urobiť aby svietili naraz obe vlákna,svetelný tok sa znatelne zvýši ak sa k dialkovým pridajú stretávacie.Kto to pozná mi dá za pravdu.Ale rieši to len dialkové.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných