Velka spotreba xantia break TD 66kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

enzo2222
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.06.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Velka spotreba xantia break TD 66kw

Príspevok od používateľa enzo2222 »

Zdravim mam velku spotrebu nafty a neviem co stym spotreba je minimalne 8 litrov a viac je to TD break rok vyroby 1997 ma aj riadiacu jednotku motor,ak sa stym niekto stretol tak poradte prosim co by trebalo. dakujem
goshen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.01.2009 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goshen »

Ak je to spotreba prevazne v meste a na studeno, je to ok. Tato xantia chodi v priemere za 6,5 - 7l kombinovane, ak chodis pianko, tak MIMO mesto sa da za cca 5 a viac. Ale skus pomenit v prvom rade filtre, prezri si hadicky okolo paliva, ci nemas dakde unik. Je to jednoduchy a velmi dobry motor. :2f93:
enzo2222
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.06.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa enzo2222 »

No takze v meste chodim malokedy ale tak to mi je jasne ze tam zoberie viacej, filtre su pomenene aj olej a vsetko co treba.tak myslim si ze 8 litrov je dost alebo potom neviem
goshen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.01.2009 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goshen »

Unik nafty nemas nikde??? Este ma napadlo, ci nemas rozhodene cerpadlo, upchaty katalyzator? Ja ti nevim Karle...
enzo2222
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 07.06.2007 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa enzo2222 »

2masutko21
Motor sa hreje na 80 / 90 ale zda sa mi ze dost rychlo sa zohreje ale neviem ci tam je termostat. a tvoj motor sa nezohrial alebo prehrieval? ako si odstranil zavadu?
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Bud mas studeny motor- vadny termostat alebo teplotne cidlo, alebo ti netesni hadica od turba do motora.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

goshen napísal:Ak je to spotreba prevazne v meste a na studeno, je to ok. Tato xantia chodi v priemere za 6,5 - 7l kombinovane, ak chodis pianko, tak MIMO mesto sa da za cca 5 a viac. Ale skus pomenit v prvom rade filtre, prezri si hadicky okolo paliva, ci nemas dakde unik. Je to jednoduchy a velmi dobry motor. :2f93:
Chlapci ja viem že radíte v dobrom úmysle,ale velmi si nedávate námahu uvažovať o tom čo ste napísali.Teda hadičky,tak si treba uvedomiť že sú tam dva možné scénare.Ak je vadná hadička po čerpadlo,systém sa zavzdušní a dosť.Ak je chyba vo vracačke (a tadial pretečie slúšné množstvo) tak je pod autom do pár minút mláka a v aute smrad ako hrom.Len tolko.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Velka spotreba xantia break TD 66kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

enzo2222 napísal:Zdravim mam velku spotrebu nafty a neviem co stym spotreba je minimalne 8 litrov a viac je to TD break rok vyroby 1997 ma aj riadiacu jednotku motor,ak sa stym niekto stretol tak poradte prosim co by trebalo. dakujem
Daj viac info o probléme,inak budeš čítať kilometer bludov.Má súvis spotreba s niejakou opravou,výmenou rozvodov a pod ? Začala náhle ? Kolko je nabehané ? História opráv motora,čo má za sebou?Aký je studený štart,aký je ťah,ako ide teplý.Otáčky,zvýšené pri studenom štarte,aké keď sa zohreje.Bože tebe poradí len jasnovidec.Lutuješ pár písmen ?!
goshen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08.01.2009 09:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goshen »

mhlavaty --> :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných