Berlingo kvapka benzin od nadrze

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zivazive
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2010 11:06
Zdieľať na Facebook

Berlingo kvapka benzin od nadrze

Príspevok od používateľa Zivazive »

Citroen berlingo r.v. 2000, 1.8i signalizuje minimalne mnozstvo benzinu v nadrzi uz 60km po natankovani pri teplom motori (podla signalizacie 15 litrov za tych 60 km) ale pri svietiacej kontrolke este v pohode ide dalsich 100 km. Po natankovani trochu kvapka benzin od nadrze - steka to odniekial zhora z tej strany nadrze, ktora je od predku auta. Normalne auto moze stat aj tyzden na mieste a benzinu neubuda, takze ratam, ze to unika len v niektorych situaciach... mate predstavu co by to mohlo byt? Musi byt nutne derava nadrz? V kabine je obcas citit benzin...
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

to čo opisuješ je po natankovaní do plna?
Zivazive
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2010 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zivazive »

Seva. Nie do plna, len asi 15 L ked predtym v nadrzi boli mozno 2 litre.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

čo sa týka toho ukazovateľa stavu nádrže, tých 15 l je akurát rezerva, doporučujem dotankovať doplna, párkrát a odmerať spotrebu podľa kilometrov. Tankovať na tej istej pumpe pri tom istom stojane, ak je to len trochu možné.

čo sa týka úniku benzínu, bolo by sa treba pozrieť na prepadové hadice, či je všetko o.k.
Zivazive
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2010 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zivazive »

Diky moc, skusim.
Zivazive
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12.05.2010 11:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Zivazive »

Vraj sa jedna o "prepadove cerpadlo", ale nebol som pri tom v servise, takze si nie som isty, ci to je presny nazov. Vraj to sposobilovalo aj unik benzinu, takze signalizacia je v pohode. Viete mi niekto poradit nazov suciastky? Bolo mi to takto popisane: na vrchole tohto nedokonaleho valca je biela plastova obruc, na spodnej strane taka ista. ma to tri-styri spruze medzi kruhmi.nema plne steny. na vrchu tohto valca je vylisovany z umelej hmoty... taky curacik kam nastrcis hadicku.
cela suciastka je umelohmotna. je tam ale aj nejaky motorcek (asi benzinove cerpadlo) aj merac hladiny benzinu je na tejto suciastke, je na konci packy, ktora trci zo suciastky ako plastovy vankusik.

V servise bol s tym autom hotentot, nerieste.
Mate prosim niekto predstavu o co by sa mohlo jednat? Cela ta suciastka nova vraj stoji 200 eciek, takze budem radsej hladat na vrakoviskach. Posrany je z toho len ten plastovy vylisok na hornej casti, na ktory ide hadica (asi prepadova). V servise to zalepili dvojzlozkovym lepidlom, predtym ho na hodinu skusili ponorit do benzinu a drzal, ale dost pochybujem, ze to dlhsie vydrzi vzhladom k tomu ake je benzin rozpustadlo...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných