C5 2,0 16 V, nepravidelny chod motora pri vysich otackach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yggy
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.10.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

C5 2,0 16 V, nepravidelny chod motora pri vysich otackach

Príspevok od používateľa yggy »

zdravím.
mám taky mensí problem s C 2,0 benzín, r.v. 2002. Pri cca 3500 až 4000 ot. ( 130 km/hod., 5. st) sa po chvili "ozve" upozrnenie "antipollution fault". Hlasenie je sprevádzané miernym trhnutím auta ( výpadkom motora ), ktoré sa prejavujú aj dalej ak by som nespomalil - neznížil otáčky. Po vypnutí a naštartovaní motora hlasenie vacsinou zmizne ( niekedy az na druhy alebo treti pokus). Pri jazde mestom alebo mimo rychlosťou do 110 km/h ( ked nedržím motor vo vyšších otačkach) sa nič nedeje.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

diagnostika....
zajo10
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.12.2009 15:58
Zdieľať na Facebook

nepravidelný chod motora pri vyšších otáčkach

Príspevok od používateľa zajo10 »

Tento istý problém mám aj ja s Citroen Berlingo 1.6 16V r.v.2004, akurát to "trhanie" motora mi začína už pri otáčkach 3000. Diagnostika neukázala nič a tak sme postupne vymenili sviečky, rampu (indukčnú cievku) ale bez výsledku. Diagnostiku sme robili vždy keď sa chyba prejavila a svietila kontrolka chodu motora. Ešte ju skúsime za jazdy či niečo ukáže keď sa to prejaví. Zatiaľ som s tým nebol v značkovom servise.
Yggy,ak se ti podarilo túto poruchu odstrániť, napíš prosím v čom bol problém.
zajo10
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.12.2009 15:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajo10 »

Diagnostika ,ktorú sme robili za jazdy ukázala, že by to mal byť snímač otáčok kľukového hriadeľa.
p58
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.03.2010 09:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p58 »

tento isty problem mam aj ja c5ke 2,0 benzin 16v rv 2002.
v meste mi tato hlaska este nikdy nevyskocila, ale na dialnici sa to stava cca po 100 km jazdy uplne pravidelne, ale hlasku nesprevadza ziadne trhnutie, iba sa rozsvieti antipollution fault. nebadam ani pokles vykonu. po opatovnom nastartovani zvykne zmyznut. myslim ale ze mi ta hlaska vyskakuje aj ked nejdem 130 - 140, ale aj pri rychlostiach okolo 110 km/h.

podarilo sa tuto chybu niekomu odstranit? ... obavam sa ze budem musiet navstivit citroen servis kam chodim nerad...
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných