Chrysler Pacifica

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukasc
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.06.2012 13:19
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa lukasc »

denno denne stretavam na cestach kadejake dovozy z usa takze nemoze to byt az taky problem dostat na znacky, existuju firmy co ti vyriesia dovoz, homologizaciu a prihlasenie, len samozrejme stoji to peniaze.. urcite nie je to zalezitost pre kazdeho ale kto chce tak urcite existuje cesta
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aj ja mám ameriku, ale mám ju prihlásenú vyše 12 rokov...
Ja hovorím o registrácii teraz, lebo to čo som písal o problémoch s prihlásením US áut je velký problém asi tak posledné 2-3 roky...

Je rozdiel kúpiť auto čo už je na SK registrované a rozdiel kúpiť auto čo ešte nemalo SK tabule a aj to čo SK tabule malo má problémy na STK
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

ivko1 napísal: 05.07.2023 09:00
rasttoo napísal: 04.07.2023 23:19
ivko1 napísal: 04.07.2023 08:01 A nebolo by jednoduchšie kúpiť nejaké Viano extra long?
Viano píšem preto, lebo Viano a nie novší V-class
Tak ano aj to je moznost, je viac takych aut ako Viano resp. Vcko. Ale hladam skor takyto typ auta ako je chrysler MPV. Nuz ale laka ma Amerika tak preco si nespravit radost. kazdopadne nie za kazdu cenu.
Tak si kúp Grand Voyager a hlavne si nekupuj nič americké čo sa nevyrábalo aj pre EU trh...
Skrátka nech to je originál EU verzia aj keď to je amerika
Voyagera kúpiš ak s benzínom keď nie na SK, tak dovleč z vonku a tu radím aby to bola na 1000000% EU verzia, pretože budeš mať KU*VA VEĽKÝ PROBLÉM S PRIHLÁSENÍM!!! A možno to ani neprihlásiš!!!

Sám mám Subaru vyrobené na US trhu a je v podstate prekopané na EU...
STK sú dnes veľký problém a nie to ešte keď máš auto čo nejde prekopať na EU, dnes ťa vyhodí aj za okná lebo na nich nemáš schválenie pre EU trh a potom čo? A vedz že na tej US verzii je toho ďaleko viac za čo ti nedá STK
Viem ze takto dovezene auta sa prihlasuju v CR a ked je uz raz auto prihlasene v EU tak u nas by to uz nemal byt problem. Ak sa mylim oprav ma. Co som pozeral aj firmy co dovazaju priamo z USA vsetko sa prihlasuje v CR a nasledne u nas.
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

jan8783 napísal: 05.07.2023 03:42 Nad Toyotou Sienna si nerozmyslal?
Zopar kusov mi naslo aj v nemecku ale je ich podstatne menej a myslim ze aj cenovo idu o par tisiciek drahsie. Este som uvazoval o Kia carnival 3.3 benzin.
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

lubos zimovcak napísal: 05.07.2023 11:37 Dôvod kúpy je motor, alebo nutnosť odviezť ľudí?
Takú istú službu, iba oveľa lacnejšie urobí hocikedy Jumper, Scudo a podobne.
10 l benzínu je akurát tak po rovine 80-90 km\h...
V meste.
:..:
Tieto krabice sa kupujú rozumom, nie srdcom.
Dovody si vymenoval spravne. Ano su aj tu moznosti, ale nechcem vozit rodinu na dodavke ako je Jumper a pod. to uz radsej Rifter XL 7miest. ale vzdy sa mi pacili americke auta. Spotrebu neriesim tu som si vedomi kolko to papa. A vzdy je tu moznost dat to na LPG.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nuž, ono to vyzerá na prvý pohľad prijateľné, dat o "pár litrov benzínu" viac, ale už "iba" 3-4 l x 1,6-1,7€ x 100 km, v praxi často oveľa viac, robí riadnu paseku...

Zaleží kolko km ročne, kde je najbližši servis, predajná cena o pár rokov, zákonná poistka je vyššia atď.

Kúpu takých verzii si treba riadne premyslieť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa oco13 »

V CZ je firma Denker - vozí ameriky aj s repasom a zárukou a čo mi padla sánka tak Mustang cca 70te roky stál menej ako nová Ochcafka. Vozia samozrejme aj nové, ale ako zamestnanec automotive mám na súčasné autá pomerne vyhranený názor. :4012:
K tomu vozeniu - som strašne rád že som vyrastal v období keď sa dvaja dospelí tri deti pes kočík a malý bicykel odviezli v Moskviči kombi, alebo aj v Shade 120. :300f: Fakt človek zisťuje čo bolo dobré až keď to nemá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa tuninka »

čo ísť tak pozrieť aj Ulysse 2022 a Hyundai Staria
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

tuninka napísal: 05.07.2023 19:23 zadné sedadlá sa dajú aj u niektorých európskych schovať do podlahy, u niektorých síce len posledný rad, ale táto Pacifica má v druhom rade len 2 sedačky a v poslednom síce tri, ale široké sotva pre dvoch ľudí.... pozrel som video a Pacifica má zabudovaný vysávač :2f93:
Podla vybavy videl som aj pacifiku 8miest 2-3-3.
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

lukasc napísal: 05.07.2023 16:54 tiez sa zaujimam o pacificu, servis motora by nemal byt problem, pouziva ho jeep, dodge, ram, lancia.. slabinou moze byt prevdovka, konkretne pacifica pouziva prevodovku ZF9 ku ktorej je na nete popisane mnozstvo problemov

podobne auto je toyota sienna, motor 3.5 V6 je jeden z najlepsich motorov ake vyrobila toyota

99% aut z usa su opravovane buracky a bude to o hladani kusu co s najmensim poskodenim

europske auta typu galaxy, sharan, alhambra sa nedaju porovnavat s americkymi minivanmi.. velkostou a komfortom su ameriky uplne niekde inde.. alebo multivan - ako obtiazne je odstranit treti rad sedadiel? alebo druhy? v pacifice sa jednoducho sedacky zaklopia do podlahy, druhy aj treti rad a vznikne obrovska rovna plocha
lukas: suhlasim so vsetkym co si napisal. Europa sa nemoze rovnat s Americkymi MPV. Proste tam je tato trieda aut doma a vedia ako na to aby sa tam zmestili tucny amici :d :D
kazdopadne si ma trochu znepokojil s tou prevodovkou a idem si otom cosi pohladat.
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

tuninka napísal: 06.07.2023 09:46 čo ísť tak pozrieť aj Ulysse 2022 a Hyundai Staria
Hyundai Staria velmi pekne auto ale bohuzial mimo moj rozpocet. A ulysse som ani netusil ze je tak idem mrknut :)
rasttoo
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 25.06.2023 20:52
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa rasttoo »

tuninka napísal: 05.07.2023 14:56 6 ľudí a psa v pohode odvezie hociktoré z tých áut.... Galaxy, Scenic, Alhambra, Cmax, Caravelle, Zafira, Multivan, 807, Ulysse, C8, C4 grand Picasso, Grand Voyager, Lancia Voyager, Freemont, Phedra
Minimalne polovica z toho co si tu napisal urcite neodvezie nas ako 6clennu rodinu. Teda ano mozno odvezie ako sardinky. S cim mozem suhlasit je Galaxy, Alhambra, Multivan, Ulysse a voyagery. Ostatne auta su naozaj male.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

807, C 8, Ulysse, Lancia Phedra je jedno a to isté auto
6 miestne je aj Honda, čo mala 3 miesta vpredu, či Fiat Multipla lol
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Chrysler Pacifica

Príspevok od používateľa tatkotom »

"6 miestne je aj ... Fiat Multipla lol"
Vyzerá to ako vyzerá, no kto to má - nedá z ruky pokiaľ nemusí. A vie prečo :)
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných