Daewoo TICO

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Daewoo TICO

Príspevok od používateľa peterson999 »

Mali ste niekto alebo mate este niekto Daewoo
Tico ?
To male hranate auticko co sa vopcha do beznej dodavky.
Ten 3 valec 800 ccm je motor Suzuki Alto a co som pocul vraj vydrzal vela a žral malo.
Neviete ci mal nejake slabe miesta ?
Viem ze nejaka poloos sa poskodila ale inak vraj to vela vydrzalo.
Mne sa paci ze ani nie je pocut ten typicky zvuk 3 valca, neviem ako to urobili, no nerobi to smiesne vrn-vrn ako ma 1.2HTP.
Obcas sa pri velkom vetre vysypalo ak niekto zabudol na bocny vietor a isiel rychlo ale do mesta urcite stacilo.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa martincichy »

To auto malo jedno tragicku vlastnost - bola to pojazdna rakva. Este aj skodovka z komunistickych cias pouzivala vystuhy v karoserii. Napriklad v prahoch. Tico nie.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Pred cca 18mi rokmi na vyske som na nom jazdil. Otec ho mal vo firme, tak mi ho dal nech sa na tom ucim.

Spotreba mala nebola, na to aby to normalne islo si to musel drzat stale v otackach. Auto malo par kg, ale do kopca to netahalo. Cesta z Petrzalky dokopca na Lafranconi bol vzdy plyn na podlahe a isiel som tak 80km/hod max.

Nemalo to posilovac riadenia ani brzd a bezpecnost bola nulova. To auto dostalo vynimku na jazdenie, nikdy neabsolvovalo narazove testy.

Koniec toho auta bol taky, ze do mna na semafore zozadu nabural dochodca na starej oktavke. Skoncilo to samozrejme totalkou, to auto malo plechy ako alobal.

Ale aj tak som ho mal rad. Nasadli sme donho piati a isli tak do mesta. Zlate casy :2f93:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa peterson999 »

Rici pamatas na ten zvuk motora ? Ja som nechapal ze to je 3 valec lebo sa netriasol a ani zvuk nemal taky zvlastny. Na tak lahke auto vykon podla mna stacil, mozno tomu tvojmu nieco bolo alebo ste tam sedeli 5ti :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Praveze z toho zvuku motora si kazdy robil srandu, ze to znie ako vysavac :d :D.

Ale je pravda, ze tym, ze to auto bolo extremne lahke, tak odpichy to robilo kvalitne. Aj motor bol extrémne spolahlivy. Ten vykon som spominal hlavne do kopca. Tam to trebalo bud podradit tak, ze som mal pocit, ze sa ten motor rozpadne a islo to az k cervenym otackam, alebo to mat na podlahe pri vyssej rychlosti. Spotrebu nebolo problem urobit ani 10 litrov na 100km. Ale do mesta to bolo super, take mysicky sa s normálnym autom robit nedali :3035:
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ale vtipna bolo to, ze ked do mna nadrbal ten dochodca na semafore, tak predo mnou stala Octavka, myslim, ze uz 2kova combi tak to muselo byt cca 2004. Ja som mal auto na padrt. Nedali sa otvorit dvere, musel som ich znutra vykopavat, predok na maderu a typek z prednej Octavky vystupil von, skonstatoval, ze tam nic nema a odisiel :d :D

To auto bolo fakt ako z papiera.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tico končilo v akceleracii zhruba
na nejakych 130 km/h viac ten motor jednoducho nedal..
To som odsledoval ked som mal Espero a jeden typek na Ticu sa mi v dedine furt lepil na kufor...Ked sme vychadzali z dediny schvalne som odsledoval kedy Tico odpadne...pri akej rychlosti.. :4090: Lebo typek za volantom Tica z toho motora doslova žmykal krv...
Na Espero nedam dopustiť :300f:
na to,že to bola len 1500- vka ten 16 v motor v ňom daval famozne výkony.. :42f7:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo TICO

Príspevok od používateľa peterson999 »

Ano na Ticu som isiel cez 140 a real sedi na 130
Neviem si predstavit vyssiu rychlost na tak uzkom aute s galuskami. Trabant bol pri nom dialnicna strela co sa STABILITY na ceste tyka a hlavne silny bocny vietor....
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných