Daewoo Tico - zhasne motor počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

CoolJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.02.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Daewoo Tico - zhasne motor počas jazdy

Príspevok od používateľa CoolJ »

Zdravim. Potreboval by som poradit. Prednedavnom som kupil Daewoo Tico a mam taky problem: pocas jazdy mi zacne auto skakat, strati vykon (plynovy pedal na podlahe a nic) az nakoniec skape. Prejdem cca 50m a robi to zase. Po nastartovani ma strasne vysoke otacky, ale po rozbehnuti auto skape. Mal niekto z vas rovnaky, alebo podobny problem?Ak ano, prosim napiste, lebo v servise si stym nevedia radi.Dakujem. :300f:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Toto je už ozaj sila ...tak zo striekačiek sú zmetený...OK ale TICO je ešte klasika karbec a aj s tým nevedia pohnúť???
tak nech idú predávať ponožky na Miletičku.....
A inak treba karbec skontrolovať hlavne či nieje dakde dačo uvolnené nejaká membrána prasknutá neťahá niekade falošný vzduch alebo dajaký bordel na tryske a pod, alebo je problém v hladine paliva v plavákovej komore a za ďalšie či palivové čerpadlo dáva dosť paliva či nieje dakde dačo upchaté nejaké sítko alebo palivový filter alebo tak ...Teraz v tejto zime môže byť dakde zamrznutá voda ak sa hlavne o to nikto pred tým poriadne nestaral
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No šak...také miniautíčko ako je TICO by nemal byť problém rozbehnúť aj hentak nožne...akurát zas bude debata že po pár km má majiteľ zodraté nohe.... :40bd: drevenie lol
duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duro8 »

...može byt potenciometer škrtiacej klapky...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A signál z neho je zapojený nazad do karbecu?
PS: sorry že sa pýtam , len mi to ku karbecu nejak nesedí .
Lebo čo poznám , tak max. tam môže byť nejaký mikrospínač, ktorý sníma povolený plyn - voľnobeh,a dáva signál do nejakej elektronickej jednotky ktorá potom pri určitých otáčkach dáva zas signál na zavretie volnobežného sytému cez nejaký elektromagnet -pri nútenom volnobehu a teda brzdení motorom.
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

alebo možno to je DPF,egr, turbo, vstreky, alebo dvojhmota.. poprípade medzikus medzivolantom a sedačkou
CoolJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.02.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

PROBLEM S DAEWOO TICO

Príspevok od používateľa CoolJ »

Takze si myslite, ze by to mohol byt karburator?Lebo aj v servise si to myslia, len novy stoji cca 200 eur a pouzity nevedia zohnat.Tak som bludil po nete a nejake som nasiel, tak ci ho mam kupit.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zas ďalší meniči.......a okrem toho aj ten bude treba po montáži nastaviť ,voľnobeh a bohatosť zmesy ...A to rátam že asi s tým tiež budú mať problém. A na starú hajtru dávať nový karbec za 200Euri....A zas ak starý ,tak nevieš čo kupuješ a či je dobrý alebo v horšom stave ako ten Tvoj.
Ja na Tvojom mieste by som sa snažil v prvom rade zohnať dajakého normálneho garážmajstra , ktorý ešte nezabudol ako sa pred pár rokmi opravovalo a hentým meničom by som sa už neukazoval .Lebo pre teba je to španielska dedina zrejme a asi Tvoje prvé auto . Začalo Ti to robiť z ničoho nič ? alebo je to len teraz keď prišla zima a mrzne alebo je s tým problém od kedy si to kúpil alebo ako?A skúsil by som poštudovať aj dajaké daewoo forum alebo možno teraz už chevrolet....A inak môžeš tam mať xy iných príčina nie hneď karbec . čo ak je problém v dodávke paliva do neho kvôli tomu že je upchatý palivový filter alebo zlé čerpadlo alebo dakde dačo iné...plavák ihlový ventil a pod alebo len dakde špina na tryske a tak.
Mne sa dobre radí ale ja ak mi toto auto spravilo tak išiel hneď dole vzduchový filter a prípadne aj dekel z karbecu ak bolo treba ,a kontroloval som či je v karbeci palivo to je základ ...Alebo Ti to prestane ísť, lebo sa to prechlastá kvôli dačomu že sytič nezavre alebo že plavákový ventil netesní a tak. Dôkazom by boli mokré sviečky alebo moc čierny výfuk.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

odkiaľ si?
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

neblbne ti podavacie cerpadlo, pripadne elektrika k nemu?
CoolJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.02.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

PROBLEM S DAEWOO TICO

Príspevok od používateľa CoolJ »

Martin Cichy- Z Pedera. To je pri Moldava nad Bodvou.
Volal sam akurat do dalsieho servisu, ktory sa zaobera hlavne starymi autami, len som spomenul o ake auto ide a aky je tam problem, a hned povedal ze to bude karburator, lebo s tym sa uz viac krat stretol pri Ticu. No len problem je ze 200 euri za novy nedam- to je polka ceny auta a pouzity neviem v akom stave je. Ale zevraj sa da pouzit aj z ineho auta, a je rozhodne lacnejsi. Nevie nahodou niekto ze z akeho?
filipkokitik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.05.2022 12:08
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo Tico - zhasne motor počas jazdy

Príspevok od používateľa filipkokitik »

Zdravím mám problém že mi Daewoo tico zdochina a kope pri jazde do kopca. Dole kopcom a po rovine ide normálne, má nový benzinový filter,sviečky,karburator bol prečistený. Neviete mi niekto pomôcť?
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní