Daewoo Nubira - posilovac

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danusko191
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.04.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Daewoo Nubira - posilovac

Príspevok od používateľa danusko191 »

zdravim, ak mi moze niekto poradit alebo sa uz s tym stretol aj na inom aute nielen daewoo tak prosim poradte co asi je problem. no autu raz funguje posilovac na 100% a raz v niektorych momentoch nefunguje ked pootocim volant len trochu je to ok ale ked idem napr. cez kurhovy objazd tak sa naruckujem jak na starom favorite, v tych momentoch ked to blbne tak sa ani volantu nechce ist spat musim ho vyrovnavat uz ma to zacina stvat neviem kedy mam cakat kedy ide dobre a kedy nie.. za kazdu odpoved vopred dakujem chcem vediet naco resp. kolko si mam prichystat € na opravu aby ma nezvalilo v servise o zem
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo Nubira - posilovac

Príspevok od používateľa tihi222 »

olej kontroloval???ked mas stastie len treba doliat a jazdis dalej.kontroluj.
danusko191
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.04.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danusko191 »

olej je v poriadku ani neunika ani nic nechapem otmu, teraz som bol triocha pojazdit a uz to islo lepsie ale auto som trosku vytacal na vyssie otacky tak zeby cerpadlo? uz fakt neviem
roberts40
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 11.10.2009 22:54
Zdieľať na Facebook

Nubira

Príspevok od používateľa roberts40 »

Ahoj mal presne to isté s Nubirou. Servo bude v poriadku. Otvor prednú kapotu a na volantovej tyči budeš vidieť taký malý kĺb , je spojený so servoriadením-tento bude 100% vybitý určite hrdzavý. Je tam ešte aj jeden z interieru ako máš brzdový a spojkový pedál, tento by mal byť ok. Kúpiť nový sa nedá lebo v Daewee to nemali. Skús na vrakovisku-zohnať lepší ks. Takže tu hladaj závadu. Robo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nubira

Príspevok od používateľa mhlavaty »

roberts40
Prosím nepíš koniny,ten klb neovplyvňuje TO,čI SERVO POSILUJE ALEBO NIE,iba spôsobí velkú vôlu na volante.K samotnému problému len tolko,že pravdepodnejšie je že čerpadlo nevie urobiť dostatočný tlak.Odídenie samotného riadenia býva sprevádzané únikom oleja cez manžety,trhavými pohybmi pri točení a tak.
roberts40
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 11.10.2009 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberts40 »

Pre mhlavatý-presne ako hovoríš, čerpadlo možno nevie urobiť dostatočný tlak, ale on nevie či to čerpadlo urobí dost.tlak. Ale toto bude musieť zistiť tak či tak. Ja som mu len poradil kde by mohol skusiť hladať chybu. Všetkých tu napadá lendolej olej-toto vie aj polointeligentné debiliatko. V mojom prípade som si tiež myslel že čerpadlo bolo v pi... , dal som dole remen bolo ok, tiež mi raz servo išlo a potom išlo strašne ťažko, ako keby vynechávalo, potom zase išlo ok. Ale ten klb bol taký hrdzavý, že keď som ho zmontoval, už sa nedal ohýbať v rukách- no a teraz mi daj odoveď macher a zatrep koninu ty. Mám autodielnu s otcom, podnikam v inom obore ale autá si servisujem sám. Mám ich 4. Nubira nemá chybu do mesta, lacné vozenie, nikto to neukradne a tak. V Daewe mi chceli vymeniť celé servo!!! Na to povieš čo teraz?? A to sa len na to pozreli a hneď bola diagnóza vonku !Ale špatná. Takže nabudúce p. mhlavaty k veci pre utrápeného zákazníka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

K veci som napísal dosť.Pozri ja akúkolvek hlúposť nezhltnem.Tá tyčka nemá vplyv na to,či posilovač odvedie svoju prácu alebo nie.Samozrejme,pokial sa točenie od volantu prenesie na rozvodku serva.Ak je stlpik riadenia riešený dvoma klbmi,čo býva pri vyosení volantu voči riadeniu bežné riešenie,tak pri zahrdzavenom klbe sa može stať že v niektorých polohách sa klb ťažko poddáva a kladie odpor točeniu.Ale ten stav adhalí snáď aj somár na kvadrát,lebo tento odpor ostáva aj keď sú kolesá vo vzduchu.Samozrejme aj odpor vadných axiálov v tlmičoch môže robiť svoje.Tak tu mám ešte vykladať ako tie veci odhaliť ? To už snáď nie. Na to logikov príde aj môj vnuk.
roberts40
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 11.10.2009 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roberts40 »

No vidíš ten stav somár neodhadne lebo ľudia laici čo len jazdia ani nemôžu tušiť že čo by mohlo byť vadné. V tomto prípade riadenie. Chlapec musí hladať sám alebo to dať dobrému mechanikovi. Tu mu viac asi nepomôžeme. Momentálne si skladám 406 a tam je toľko chýb, mam to po havárii, že niektoré take drobnosti mi musel prísť kamoš z Peugeotu ozrejmiť aby som to mohol zfunkčniť, hlavne ohľadom elektroniky. Musím sa aj ja učiť. Pri výmene a hlavne odvzdušnení spojky motor 2,1td som mal 5 mechanikov a ani jeden nevedel to odvzdušniť:(nemá odv.ventil) to bola pakáreň.ale už to beží. Takže hor sa muklovať ďalej.
driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Re: Daewoo Nubira - posilovac

Príspevok od používateľa driffter184 »

danusko191 napísal:zdravim, ak mi moze niekto poradit alebo sa uz s tym stretol aj na inom aute nielen daewoo tak prosim poradte co asi je problem. no autu raz funguje posilovac na 100% a raz v niektorych momentoch nefunguje ked pootocim volant len trochu je to ok ale ked idem napr. cez kurhovy objazd tak sa naruckujem jak na starom favorite, v tych momentoch ked to blbne tak sa ani volantu nechce ist spat musim ho vyrovnavat uz ma to zacina stvat neviem kedy mam cakat kedy ide dobre a kedy nie.. za kazdu odpoved vopred dakujem chcem vediet naco resp. kolko si mam prichystat € na opravu aby ma nezvalilo v servise o zem

keďže mám doma 2 nubiry viem čo to robí pretože na jednej to urobilo ... dali sme vymeniť servo olej a odvzdušnilo sa to... teraz servo nemá problém :)
danusko191
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.04.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danusko191 »

drifter: servo sa neodvzdusnuje samo pohybom volantu? nechcem povedat somarinu samozrejme. .. inak ak to bude servo ake su ceny? je na to repas abo nove abo opravit abo co s tym...
driffter184
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 11.12.2007 02:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa driffter184 »

danusko191 napísal:drifter: servo sa neodvzdusnuje samo pohybom volantu? nechcem povedat somarinu samozrejme. .. inak ak to bude servo ake su ceny? je na to repas abo nove abo opravit abo co s tym...
na repas by bolo iba keby Ti tieklo ... servo odvzdušníš tak, že otvoríš nádržku a vytáčaš volantom úplne doprava a potom úplne dlľava a podržíš tam volant .... skús vymeniť olej , nie je to tak veľká položka a mne to pomohlo ... šiel som od najlacnejšieho ... keby niečo , napíš správu ....
danusko191
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 07.04.2007 14:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danusko191 »

no problem vyrieseny vymena drazkoveho remena, remenica na cerpadle serva a halvne vymenit pneu lebo to neslo hlavne koly tomu
meduza
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 06.04.2013 01:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meduza »

mam skoro rovnaky problem mne servo nefunguje ked je auto na volnobehu ale ked mu trosku pridam tak to zaberie ..ale volnobeh uplne tazko ..vie niekto co to moze byt ?? je to cerpadlo alebo iba zavzdusnene ..za kazdu odpoved dakujem..
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných