Daewoo Espero - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

orajj9
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.11.2010 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa orajj9 »

orajj9 napísal:a čo skusil si či to pomohlo
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

spokojnost s Esperom

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ahojte ja mam Espero asi 3,5 roka a maximalna spokojnost,
hned po kupe som ho dal prerobiť na plyn, /Lovato difuzor do sania/ a doteraz som na plyn najazdil okolo 135 000 km,
Jazdil som na nom do DE, IT , BG, prilahle staty okolo SK ani nespomínam
Jednu poruchu som mal , a síce,že mi odišiel alternator asi 50 km od domu, takže som dal spraviť repas alternatora , okrem toho bežná udržba, vymena brzd komplet, rozvody som menil už 3 x, zadne pružiny , tlmiče , zadny diel vyfuku.....
Auto jazdí dobre aj napriek starému podvozku z opla Ascona , ako bolo písané vyššie, rozhodujúce pre plavnu jazdu je pruženie a razvor kolies, asi nikdy by som už nekupil kratke auto, čo poskakuje po ceste ako koza.
jedine , čo mi vadí,že nemá klímu, v lete jazdiť je katastrofa, inak som navysosť spokojny.
easyridersvk
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

jergusko napísal:......že to má podvozok z Oplu Ascona, model 1984? Tušili ste, že ste sa vozili na podvozku starom 3 generácie dozadu? .....
tak to porovnajme: podvozok opla z 84teho - to nepotrebovalo ziadne esp a zvysok abecedy aby ostalo na ceste, solidny fungujuci podvozok mozno trocha viac materialu na nom..

dnesne auta (aspon mne sa to tak javi): nieco zbuchaju z typizovanych dielov a ked to je nahodou nestabilne vrazia tam esp a zvysok abecedy.....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zaujímavý názor odborníka, takto mi ešte nenapadlo sa na to pozerať...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

asi tak :d :D

najde sa nejaky kaskader, ktory by si trufol na losi test na ascone alebo espere?
Okinos
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 01.06.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Okinos »

jergusko napísal:Keď je auto za 500 €, tak podľa toho asi aj bude vyzerať. Inak musím sa smiať, keď tu čítam, aké je to dobré auto... V servise si pamätám na jedno, ktoré sme mali pripraviť na STK a urobiť všetko, čo nájdeme. Prvá perlička bola, že zo 4 elektrických okien fungovalo poriadne len jedno. Ostatným trom bolo treba rukami pomáhať, aby vyliezli hore - tak boli vydraté vodiace lišty.... Ostatné chyby si ušetrím, ale käpiť si kórejca je asi tak výhodné, ako si zlomiť nohu.
Mimochodom, tí čo to chválite, aké je to vozenie, viete vôbec, že to má podvozok z Oplu Ascona, model 1984? Tušili ste, že ste sa vozili na podvozku starom 3 generácie dozadu? Stavil by som sa, že z majiteľov to nevie ani jeden. Majitelia kórejcov obvykle o autách vedia málo. To je dôvod, prečo si kúpili kórejca.....
Za to BMW si kupuju len machri :2f93:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dnes, som dal ZOŠROTOVAŤ svoje Espero.

R.I.P. moje približovadlo !

Dovod bol,že som už nebol ochotný do neho sypať peniaze za neustále poruchy a nasledne za ďalšie a ďalšie náhradné diely

tu ložisko, tu rameno, tu čap....

Nukal som ho za 200 euro, a nikto ho nechcel...

Teda , Espero,je v dnešnej dobe absolútne výbehový typ, a pri pripadnej kupy KROK VEDĽA .

Jednoducho doba pokročila a tak ako zmizli žigulíky, zmiznú aj posledné Esperá, z našich ciest...

CHEVROLET je buducnosť.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Okinos, ukáž mi prosím ťa, kde tam spomínam BMW...?
Pozri príspevok pod tvojim - treba ešte niečo dodať?
Každý nech si kúpi čo chce, ale mikrovlnky jednoducho nie sú autá, je mi ľúto... :3020:

Laco, Chevrolet je taký istý kýbel. Tak isto hrdzavejú, tak isto sa kazia, tak isto neuznávajú reklamácie.
Je to len premaľovaná firemná tabuľa, ale kýbel ostal kýblom.
Podobne, ako keď sa Goldstar premenil na LG, tiež sa prd zmenilo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

jerguško , u ľudí u ktorých sú financie priorita je Chevrolet RIEŠENIE ,

za cenu nižšiu o 5-7 tisic euro ziskaju voz porovnateľných vlastnosti,oproti preferovaným značkam,
ba v niektorých kritériach ich aj prevyšuje,

a bitumenu predávajú dosť v predajňach farby laky...

ak by bolo treba posilniť protikoroznu ochranu spodku karoserie...
ohenri
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ohenri »

andy.gee napísal:asi tak :d :D

najde sa nejaky kaskader, ktory by si trufol na losi test na ascone alebo espere?
andy ja kedykoľvek, keby som moju asconu pred 3 rokmi nepredal, som si istý, že by som sa neprevrátil. Ascona mi slúžila celých 12 rokov s mojim nájazdom cez 300000 km. Predával som ju ako 22 ročnú a komfortom jazdy mala navrch oproti mnohým omnoho mladším autám.....Pre mňa jedno z top áut svojej doby. Respect

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných