BMW E61 - výmena žhavičov

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa ivko1 »

Emfo - ved nech rieši, ale jednoducho idem k tomu odborníkovi.
Načo sa pýtať tu? Čomu a akej veci to pomôže???
Ten odborník to bude robiť po svojom a vôbec ho nebude zaujímať že bola okolo toho niekde na internete nejaká debata o tom ako ťažko / lahko pôjdu demontovať...

Vieš ked sa niekto príde pýtať, lebo si to chce urobiť sám tak to je v poriadku, ale toto smrdí tým že je niekde problém (napríklad problémové štarty) a ide sa skúšať či nezaberie výmena žhavičov...
Autor tvrdí že iný problém nie je...
Jednoducho ked si veci nerobím sám a idem na nejakú údržbu - napríklad výmenu oleja a filtrov, tak poviem "ked to tu už je skontrolujte stav žhavičov a ak treba tak ich vymente"

Ja sa tu tiež nepýtam akoby sa dal opraviť defekt, ked to koleso beztak zanesiem na opravu do pneuservisu, kde servisák sám zhodnotí akým postupom to opraví...
Rozumieme sa?
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

seven549 napísal: 17.11.2023 23:31
benderbrodriguez napísal: 17.11.2023 20:50
ivko1 napísal: 17.11.2023 19:42
Nejak nerozumiem na čo sa pýtaš ked to nejdeš robiť sám a zveruješ to človeku čo také veci priamo nerobí.
Nebolo by lepšie ísť k takému čo vie čo robí?

Neriešiš ešte aj nejaký iný problém? Pretože v našich klimatických podmienkach motor v dobrom stave ide aj bez žhavičov, však tu máme sotva pár dní -10°C a zvyšok zimy sa točí okolo nuly, pokial teda nebývaš niekde na Orave či v Tatrách

Kopec áut má žhaviče tak že všetky vymeniť znamená pôrod a preto sa menia len tie čo idú vymeniť pohodlne a tie autá fungujú.
Nie iný problém nie je. Ten človek to robil už viackrát na iných autách aj na Bmw modeloch len ma to zaujíma lebo každý viac rizikový servisný zásah konzultujem a snažím sa o tom vedieť čo najviac. Tieto veci ma zaujímajú aj z technického hľadiska.
Stratégia je samozrejme taká že nepôjde sa za každú cenu do výmeny všetkých ak budú pekelne zapečené.
ak neopojde tak nic vzdavame to :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:


ty mas obavy z toho a davas to robit na experiment.

pre teba a mechanika navod.

https://www.youtube.com/watch?v=W9lzWWGj8LM&t=37s

Dík toto je zaujímavé video. Minimálne tá časová os pôsobenia oleja a opätovného pokusu o uvolnenie.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Emfo napísal: 18.11.2023 07:01 Pre teba a mechanika navod

V navode na uvolnenie, M10tka ngk zhavic 40Nm a other manufacturers 35Nm, fabricky opravarensky manual napr. k mojmu autu vyrobca hovori pre M10 moment na uvolnenie 20Nm ak nejde povolit zlomi sa urcite, cize teraz ako? Rovno ho ulomim 35timi Nm alebo podla coho sa riadit?

Pocul som nie raz take vino na dobrom motore spojene s detonaciami vo valcoch po starte. Ale znova plati moznost volby je na kazdom, zadavatel temy evidentne chce riesit nieco co fungovat ma a je urcene k tomu aby start prebehol bez problemu aby sa motor zbytocne netrapil nefungujucim zhavenim pri studenych startoch, tu idete cely zivot proti stene. Zadavatel temy pise, ze chce riesit zhavenie tak po chvilke pridu odpovede, ze naco zima nebyva, auto startuje, keby napisal, ze auto po starte nejde dobre atd. atd tak pisete, ze ci je blby, ze nevie vymenit zhavice. Vecne proti niecomu len aby bolo naopak ako niekto chce nieco riesit.
Presne si to trafil.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz možno tresnem , ale použiť na povolenie rázový uťahovák? je to blbosť?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa Emfo »

Oco13 uplna blbost 🙂
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobre tak si ho nechám na kolesá, tak nejako sa zišli doma tri a normalny klúč už som nemal dlho v ruke. Sedliacky rozum mi ale hovorí že - brzdovka a tak ako keď režem závity. Pol otáčky dopredu, štvrť dozadu. Len to rapkanie je prudko návykové. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa Emfo »

Ano odkedy to lidl zacal predavat /parkside/ tak je to najpopularnejsi nastroj. Ale ruka je ruka :) Kadeco vsetko pozatahovane o dusu alebo poodrhane v hliniku. Poviem ti tak, ked som si minule vyberal hydraulicku platnu rozvadzac z prevodovky je to kov na kov ziadne tesnenia a dotahuje sa to na 8Nm ak ju tam utiahnes viac ako je predpis a nabuduce ju budes chciet vybrat nepovolis ju a strhnes torx v hlavicke, plati pre olejovu vanu to iste, nemozes ani do certovej knizky napisat ako som hresil ked nejaky dement to poutahoval kolko mu islo a 3 hodiny som dostaval srubku von z obalu prevodovky. Ked to utiahnes ako treba aj o 10 rokov ju vyberies ako nic.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa seven549 »

benderbrodriguez napísal: 18.11.2023 10:08

https://www.youtube.com/watch?v=W9lzWWGj8LM&t=37s

Dík toto je zaujímavé video. Minimálne tá časová os pôsobenia oleja a opätovného pokusu o uvolnenie.
neber to video ako jediny spravny postup.

len v tom videu to nieje opatovny pokus ale prvy pokus.

to kde ho ulomil len tak ze to povoloval racnou bolo ako bezny pokus.

ale moznosti je viac,a dielne co to robia denno denne vedia toho tiez dost pretoze zazili uz vselijake situacie.
bez chyby nieje ponaucenie verim tomu ze postrhavali tiez dost zhavicov preto vedia aky sposob u auta ktore pride najlepsie funguje.a ak sa aj strhne vedia to odvrtat osadit nove zavity atd.

u nas skoro kazdy jeden servis ktory pozna problematiku s tym povolovanim,posiela ludi do firiem kde to robia pretoze ak sa to ulomi bude to stat od 150 euro vybratie jedneho zhavica.dalsie ak sa ulomia idu uz po 50 ecok.

su ludia ktory tam idu a su taky co zaplatia pripadne zdrazenie za ulomenie v servise
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa Emfo »

Chcel by som poznat dovod, ze prvy 150 a ostatne 50, to je mnozstevna zlava na rohliky alebo co? Ked ten za 50 pojde von ovela horsie ako ten za 150?
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa Qcko »

Menil som si ich na E61 sám a šlo to vždy dobre vymeniť, veľmi dobrý prístup aj výmena. Inak do BMW patria žeraviče BERU, tak isto aj ich riadiaca jednotka, s tými mám najlepšiu skúsenosť. :zg282:
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - výmena žhavičov

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Dnes sa to poradilo. Celé to mal chalan zožraté za slabú hodinu a pól. Všetkých 6 išlo krásne ľahúčko von. Robilo sa to pri vlažnom motore, inak naštastie nič iné nebolo treba robiť aby išli povoliť. V každom prípade ďakujem za užitočné rady a nápady.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných