BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bilingo
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 05.10.2019 17:59
Zdieľať na Facebook

BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Príspevok od používateľa bilingo »

Pekný deň prajem,

prejdem rovno k veci.
Jedná sa o BMW E60 automat 525xi (160kw) r.v. 2008 cca 305 000km
Keď sa auto nehýbe tak sú v interiéri nepríjemné vibrácie hlavne to cítiť na sedadle a dverách pričom otáčky sú na 600 čo by malo byť normálne. S autom som bol u mechanika keďže prvé podozrenie padlo na silentbloky ale tie sú vraj v poriadku. Kontroloval sa aj výfuk a ten je tiež v poriadku.
No pred pár dňami som si všimol, že keď volantom otočím do ktorejkoľvek strany (stačí o pár cm) tak otáčky klesnú na 400 a vibrácie sa samozrejme zhoršie.
Môj laický tip by bol, že to bude servo ale radšej sa opýtam skúsenejších keďže si netrúfam tipnúť.
A tiež neviem či môžu tieto 2 veci spolu súvisieť ale pri jazde ide auto bez problémov a žiadne vibrácie necítiť. Autom sa jazdí naozaj málo keďže ho mám len na také občasné prevetranie.

Vopred ďakujem za rady!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 898
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Príspevok od používateľa tuninka »

Od akých otáčok motora sa vibrácie stratia? Aj keď tieto motory majú bežne nízke otáčky na voľnobehu, podľa mňa máš len veľmi nízky voľnobeh, preto to trasie, veď iné autá by už pri takých nízkych otáčkach zdochli...
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Príspevok od používateľa m.f. »

Skontrolovat sviecky a cievky.
Manzetu sania od filtra.
Podtlakovy system.
Prip.zmerat kompresie ci nie je podpaleny ventil.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Príspevok od používateľa seven549 »

normalna vec stare auto ma uz vela km a prestalo sa na nom jazdit.este to len zacina.

mal som to na bmw a forde.obe skoncili totalnou go motora.prisiel ich vek.

inac bmw ma dostalo tym ze malo 192 000km radovy 6 valec.auto jazdilo roky dialnice ako besne a zrazu sa odlozilo do garaze ze uvidime co dalej.jazdilo sa na tom tak raz za 2 mesiace 150km v kuse a zase to stalo v garazi.niekedy aj pol roka nebol cas sa na tom vozit.

presli tak 3 roky a zacali vibracie po starte potom pocas zahrievania potom uz neustale na volnobehu. motor tahal stale vynikajuco aj ten co ho robil tu go vravel ze nevidi nic zeby blo nieco mechanicky motoru.diely som mal z darcu nepomohlo nic ziadna vymena hocicoho.

jedneho dna zacalo papkat olej vzdy ked sa s tym slo nad 130km/h.

tak ten mechanik co sa mu zdalo vsetko ok a aj kompresia motora bola top,vybral motor,dole hlava.prvy druhy valec ventily v hlave vsetko volne a piesty prvy a druhy valec nemali uz kruzky.vsetko od prituhnuteho motoroveho oleja nejako tesnilo ale motor bol hotovy.

po go za 2200 euro uz ma motor 45000km vsetko ide ako nove ale zase sa na tom malo jazdi ale uz to nevadi vsetko je tam ciste.

takze stare motory co uz maju svoje km,nemozu spat v garazi.

novemu autu je to fuk tam nema co este poskodit piesty a ventily.
@chmeD
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.10.2010 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E60 525xi - vibrácie v interiéri

Príspevok od používateľa @chmeD »

pozri hadicky, ci nie su porozne,derave ,
na 530i som mal volnobeh 500, tiez problemy s volnobehom myslim ze som vtedy daval cistit vstreky
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných