BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa m.f. »

A este k tym chalanom zo Zlatych klasov. Veeelky odbornici!!!
Kazdy tyzden riesim zakaznikov,ktory si u nich dali opravit vzduchovy podvozok.
Najcastejsie na Mercedes w212 predne.
Ty odbornici tam montuju daake shitove cinske mechy,ktore klepu. A najhorsie na tom je ze tie super kvalitne mechy sa uz nedaju repasovat,aby neklepali,lebo su z cinskych auschus sraciek a samozrejme tie povodne uz vyhodili odbornici zo Zlatych klasov do smetia,tak ze zakaznik si moze ist kupit origo mechy do Mercedesu. A ak vezmu komplet tlmice,tak sa pokazi aj ADS a tlmice stvrdnu,teda jedna kvalita väcsia,ako druha. To iste aj Mercedes w164 a w166.
Ale je to tvoja volba,kde si to kupis.
A prerabat to na vynute pruziny pri takej smiesnej cene mechov je totalny nezmysel. Popocitaj,kolko stoja vynute pruziny+vrchne ulozenia a si na cene okolo 200e a urobis zo svojho auta bastarda!
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

fzubaty napísal: 31.07.2023 19:37 Nic. Musis pockat kym si ju precitaju.
Ďakujem za info.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Za toto neznášam "premiofky".

Hra sa to na med, pritom je to iba voňavé hooovno.
Pri 370.000 km iné značky, "biedne " a nekvalitné, neriešia ešte ani výmenu tlmičov.
Na X5 sa polamu pružiny ako čokoláda.., fuj, nech to nevidím, neuverim.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

S tými prednými pružinami som dnes dopadol nasledovne. Bol som v BMW tam sme si to prechádzali presne podľa referenčného čísla pružiny 31336768104 ktoré som tam mal mať z prvovýroby. Prešiel som si parametre ich originál dielu: priemer pružiny, vonkajší priemer, výška, vynutie aj výšku vynutia a potom som pozrel parametre od tých SACHS čo som tam dal a sedelo to na chlp presne. Tiež mi dali info že výškovo by auto malo po výmene pružín byť v tolerancii +- 0,5cm ako ideálny stav. Ešte poprosím servisáka fyzicky na aute dať jednu dolu a pomerať ju či to sedí s tým čo je na technickom liste do toho SACHSU. Verím že v balení nakoniec neboli iné pružiny ako mali byť. Rozmýšlam či to ešte náhodou nemôže byť samotným materiálom tej pružiny čo môže ovplyvňovať jej tuhosť a stlačiteľnosť (ale nechce sa mi veriť, že by to spravilo až rozdiel v centimetroch).
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa Emfo »

Potreboval by si vediet aka je vyska tvojho auta ked vyslo z fabriky, potom vies ci je to v tolerancii alebo nie.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa leonNL »

m.f. napísal: 31.07.2023 22:43 A este k tym chalanom zo Zlatych klasov. Veeelky odbornici!!!
Kazdy tyzden riesim zakaznikov,ktory si u nich dali opravit vzduchovy podvozok.
Pozri, ja mam s nimi len dobre skusenosti. Robili mi predny tlmic (dal som im stary na repas) kde vankus je spolu s tlmicom. Zrepasovali, drzi a funguje bezchybne dodnes, narozdiel od toho z vyroby ktory sa dozil polovicu km z toho repasovaneho. Cena repasu 400,-, novy original 1200,-. Dalej, kupoval som u nich original Wabco kompresor, ktory v Mercedes krabicke v Mercedes predajni vtedy stal 680,-eur, u nich 380,-. Mam kopec znamych a kamaratov s autami na vzduchu, a ani jeden, nikto koho poznam s nimi este nemal zlu skusenost. A ked aj nahodou nieco nevyslo, vratili plnu sumu dielu s tym ze diel si si mohol nechat, ci vratili cenu repasu a zrepasovany diel samozrejme tiez ostal tebe.
Ale kazdy nech si riesi kde chce, mne je to jedno.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa seven549 »

pri vymene prednych pruzin stacilo porovnat so starymi.ta vyska je vzdy rovnaka ak sa kupi original pruzina.rozdiel ja citim pri prepruzeni stara a nova pruzina.aj rukami.

vzdy poviem mechanikovi,ak si to nemenim doma,ze ten origo diel stary tlmic alebo pruzinu jeden nechat v kufri do buducna alebo ak by nieco nesedelo aby som mal ten povodny diel na porovnanie.v pivnici mi nevadi regal plny povodnych dielov z aut ktore este vlastnim.a to iste aj povodne rozvody.tie kladky a remen mi na regali nevadi.


az pojde auto z domu tak idu aj diely s nim prec nalozene v kufri.

tie katalogy s cislami dielov dnes vyplnuju bezni ludia ktory o autach nevedia nic.su na to aj ponuky prace na pracu z domu na profesii.sk

preto ja neverim katalogom ale tomu co vidim na stole v dielni.

a stymi mechmi.to bmw je uz starina chod s tym kde ti odporucaju kde to uz robia roky kedze je to uz stare bmw tak to poznaju a nic neber z ebay ani nevies co tam bude chybat a budu problemy s montazou.

ja som tak riesil pokovenie parabol na xenony.stalo to 80 euro obe v banovciach.ale forum kazdy to posiela do polska lebo poliak to robi za 70 euro obe.to postovne nikto nevidel ze vyjde drahsie :40bd: a cakacia doba min tyzden.banovce to vyriesili do 48 hodin.
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa jojko1001 »

Tieto mechy vyzerajú fajn. Máš s nimi aj osobnú skúsenosť (myslím z mechmi od tohto výrobcu)?
Ešte otázka: tieto čo si priložil link môžem objednať, budú mi sedieť? Alebo je potrebné nejak bližšie ich spresniť podľa VIN-ka?
Dík
mám f11,mechy som menil raz, reťaz komplet tiež raz, olejové sety motor, prevodovka, brzdy len komplet a všetko objednávam cez ATP z D, vždy na stránke nájdeš presne napísané načo o pasuje,bud si tam nájdeš svoje auto, alebo nie je to tam úplne presne.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

lubos zimovcak napísal: 01.08.2023 09:20 Za toto neznášam "premiofky".

Hra sa to na med, pritom je to iba voňavé hooovno.
Pri 370.000 km iné značky, "biedne " a nekvalitné, neriešia ešte ani výmenu tlmičov.
Na X5 sa polamu pružiny ako čokoláda.., fuj, nech to nevidím, neuverim.
Tým "voňavým hovnom" si presne vystihol, keď sa frantíci alebo kórejci tvária, že vyrábajú autá. Pri "prémiofkách" máš poriadne auto aspoň po ten čas, kým nemá poruchu. Pri kýbloch nemáš poriadne auto, ani keď ti ho vyparkujú zo showroomu.
Základom hodnotenia je porovnávanie. Sadni si do jedného aj do druhého a rozdiel hneď uvidíš.

Ak nie, potom si kúp kýbel. Zbytočne by si platil viac, ak ten rozdiel nevidíš.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa oco13 »

Fosil - pozývam ťa, príď sa pozrieť ako, z čoho, a kto vyrába tie najdrahšie autá na trhu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Prebehol som zľahka zahraničné fóra a na tú firmu Maxpeedingrods sú celkom zlé odozvy práve na mechy (od začiatku nedržali tlak, alebo ich roztrhlo po pár km a podobné jóbovky), ale aj iné produkty čo ponúkajú ako staviteľné podvozky atď. Podľa toho čo som sa dočítal je to lacná Čína za zlomok ceny iných čo nemusí automaticky znamenať niečo zlé ale minimálne skúsenosti kupujúcich na zahraničných fórach ich celkom dávajú dole. Ak by mal niekto tu s touto značkou osobnú skúsenosť budem rád za info. Pre prípadné riešenie problémov pôjdem radšej cestou nákupu tu na SK aj keď za vyššiu cenu.
Viem že to Bawo je už staré auto ale mám ho celkom rád :-\
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa Emfo »

Je plny aliexpress vzduchovych dielov na vzduchove podvozky, je plny ebay a milion vseliakych predajcov, ktory ich predavaju pod kadejakou znackou, ktoru si vymysli ked rano vstane. Kludne sa tam najde aj arnott, ktory vsak ked to ma clovek v rukach napr. arnott ktory urobil arnott a arnott z aliexpressu tak sa to neda porovnat, ked si to clovek chce nechat tak aspon ten arnott, a niekedy je prekvapanie ked napr. bilstein nebude az tak drahy, co bude okolo 100vky je cina.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa fzubaty »

niekto tu ponukúkal overené za 100 eur, či tak nejak... načo špekulovať?
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

fzubaty napísal: 02.08.2023 11:10 niekto tu ponukúkal overené za 100 eur, či tak nejak... načo špekulovať?
Áno písal som mu aj SS ale zatiaľ sa mi neozval.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW E61 - vzduchovy podvozok zadna naprava

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

vykopanafosilia napísal: 01.08.2023 18:38
lubos zimovcak napísal: 01.08.2023 09:20 Za toto neznášam "premiofky".

Hra sa to na med, pritom je to iba voňavé hooovno.
Pri 370.000 km iné značky, "biedne " a nekvalitné, neriešia ešte ani výmenu tlmičov.
Na X5 sa polamu pružiny ako čokoláda.., fuj, nech to nevidím, neuverim.
Tým "voňavým hovnom" si presne vystihol, keď sa frantíci alebo kórejci tvária, že vyrábajú autá. Pri "prémiofkách" máš poriadne auto aspoň po ten čas, kým nemá poruchu. Pri kýbloch nemáš poriadne auto, ani keď ti ho vyparkujú zo showroomu.
Základom hodnotenia je porovnávanie. Sadni si do jedného aj do druhého a rozdiel hneď uvidíš.

Ak nie, potom si kúp kýbel. Zbytočne by si platil viac, ak ten rozdiel nevidíš.
Kórejské autá nepoznám, Max iba z požičovní na dovolenke, ale keby mali mať francúzske vergle toľko servisu a hlavne tak drahé poruchy ako " premiofky", tak ich nechcem ani zadarmo...

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 47 neregistrovaných