Audi Q5 TFSI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Filiplat
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.10.2023 06:34
Zdieľať na Facebook

Audi Q5 TFSI

Príspevok od používateľa Filiplat »

Zdravím, už dlhší čas zvažujem kúpu Audi Q5 2.0 TFSI . Mam dilemu ohladom motorov neviem či ísť skôr do 165kw alebo do 155kw bol by som rad ak by sa našiel niekto kto by mi v tom poradil poprípade dal nejaké vlastne skúsenosti. Je zo vlastne spoľahlivé auto alebo by som sa mal začať pozerať po inom aute . Vopred ďakujem za všetky odpovede a prajem pekný zvyšok dňa
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 TFSI

Príspevok od používateľa tuninka »

pozrel by som tento článok

https://www.idnes.cz/auto/historie/rady ... jetiny_mom

a potom na youtube naša garáž, kde chlapci opravujú audiny v Anglicku

potom sa ti už bude lepšie rozhodovať
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 TFSI

Príspevok od používateľa herin »

tuninka našu garáž by som nebral ako smerodajnú..tí chlapci nevedia robiť nič okrem audín..
ked si otvorím servis kde budem servisovať výlučne bmw, tak budem mať videá iba o pokazených BMW...ked si otvorím servis na renaulty, tak budem mať videá iba o renaultoch..chápeme sa?
Minule bola na predaj Q7 z roku 2017 a mala cez 500 000 km...a stačí si dať autoscout.de a stačí si pozrieť nemecké nájazdy audín, mercedesov, a bmw..tam tie autá maju ine porcie odjazdene...
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 TFSI

Príspevok od používateľa tuninka »

máš pravdu, opravujú len audi, ale nejde len o to, že či sa kazia, ale o to, že aké náročné je urobiť bežnú výmenu rozvodov, alebo niečoho, pričom pri veľa motorizáciách musia vyberať motor von z auta, čo predlžuje čas potrebný na opravu a tým pádom aj cenu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 TFSI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je síce pravda,treba vyberať motor...lebo reťaz je super výhoda hlavne pri zotrvačníku.V tom nie je Audi samotné je viac motorov aj iných výrobcov.No ale...prečo ľutovať niekoho že je to drahé ak si to sám vybral.Komplikované...všetko je komplikované ak to nevieš,jednoduchosť tak či tak skončila a to nemusí byť reťazový rozvod na Audi.Pre človeka čo sa tým neživí musia byť tie videá šokom,inak na to hľadia fachmani.Niečo ok,k niečomu výhrady,ale je to samozrejmé lebo ak dvaja robia to isté,nie je to to isté
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 TFSI

Príspevok od používateľa herin »

jeden týpek myslím, že od Zvolena je a má aj nejaké videá na youtube, tak dokáže vymeniť reťazové rozvody na audine aj bez vyberania motora...
A zas povedzme si..tie rozvody majú poniektoré autá aj 300 000 km..na mojej boli menené pri 270 000km...normálne človek najazdí 20-30 000km za rok..ano sú aj výnimky..ale hovorím o bežnom jazdení..tak raz za 8-10 rokov vymeniť reťaze za 2500 eur nie je moc..za to vozenie to stojí :) na tej A6 čo mám tak bola dovezená z rakuska..rok 2011/2012 a v roku 2016 teda po 5 rokoch mala 95 000km...a je to 3,0tdi quattro, ktorá má okrem kože/tu by som nechcel ani zadara/ všetko...čiže ani ten čo obetoval 60-70 000 eur za auto ho nejako extra nepoužíval..
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných