Audi A5 - zápach nafty

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0915828157
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.02.2023 21:49
Zdieľať na Facebook

Audi A5 - zápach nafty

Príspevok od používateľa uwa0915828157 »

Ahojte chcem sa len tak opýtať informačne, mám Audi A5 ročník 2008, 176kw 3TDI. Spozorovala som pred pár dňami taký menší závan nafty keď vypnem auto, v interiéri autá to nie je cítiť ale trosku vonku keď prídem k prednej maske + som si všimla menšiu bielu paru že vychádza z pravého svetla. V lete som nič take nespozorovala až teraz v zime. Chcem sa informovať či máte niekto skúsenosť alebo pripadne či to je niečo vážne ale bežné aby som vedela kým sa obratim na mechanika :) vopred ďakujem
Btw: Nafta netecie nikde z auta.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zápach nafty z autá - Audi A5

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Záver je mýlny...nafta uniká.Je úplne jedno v akom množstve a v akej forme.Dokonca u tohoto typu sa môže zdroj úniku celkom úspešne ukrývať pokiaľ niekto nevie kde presne hladať.Môže to tak isto dobre byť drobná vec ako závažná.Doporučujem to nechať dohladať kým je čas a z malej veci nie je veľká.Predbežne mám silný pocit že motor nebol ani len odkrytovaný ani zhora ani zdola
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Zápach nafty z autá - Audi A5

Príspevok od používateľa lorak777 »

urcite ti tecie nafta, mozno prepad, privody su lepsie viditelne a pri najhorsom to pomalinky steka na kryt vyfuku...musis do servisu, odkrytovat vrch aj spodok a len kto ma skusenosti, tak hladat...a pri tomto aute to nemusi byt hned za hodinu...opravit co najskor...
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 - zápach nafty

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Len to daj mechanikovi, nech to hľadá on. Presne to je jeho pracovná náplň :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných