Audi A6 C6 alebo C7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

co tym myslis ze dat si pozor na rozvody? je jasne ak sa to prezene ze to nebude dobre ale ak sa vymenia cca po 300.000 km tak by to malo byt ok,, a co znamena velky najazd km, 100tkm alebo 400tkm (co sa tej regulacie turba tyka)
Naposledy upravil/-a marmmolit v 08.11.2015 20:07, upravené celkom 1 krát.
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

norino1 napísal:Pokiaľ by si vážne uvažoval o C7, tak jednoznačne biturbovú verziu. Je tam špičkový 8-stupňový tiptronic od ZF, motor je oproti jednoturbovej verzii prepracovaný, má zjednodušené rozvody, jednu centrálnu klapku pre všetky valce atd, atd...nebudem všetko rozpisovať. Motor má v pomere k výkonu nízku spotrebu a veľmi sympatický zvuk. Oplatí sa kúpiť verziu so vzduchovým podvozkom, kedže na 20-tkach vyzerá auto najlepšie.
takze zatial ziadne nejake poruchy na tomto aute? nemyslim bezny servis... myslim nejake problemy s napr. rozvodmi, tryskami, turbom...
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

lubomt napísal:Netvrdil by som to co pises ohladom 8.st tiptronicu ZF. Ten je fakt o dost lepsi od 6.st, rychlejsie radenie, vplyva cca o 12% na nizsiu spotrebu paliva. Co sa motora uvidime, znami maju zatisl 200.000km a nic
dobry, mam otazku,, vasi znami maju audi A6 3,0 bi-tdi,, je pravda ze je tam jedno turbo normalne velke a druhe mensie ale elektricke turbo?
uwa0940274883
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.10.2021 11:47
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 C6 alebo C7

Príspevok od používateľa uwa0940274883 »

Zdravim.. mám Audi A6 C6 2.0 103kw a šlape ako má, ma 380ticis a doteraz bola menena spojka, remene, brzdové doštičky a prečistenie vstreky.
Ak sa o auto stará tak není problém aby nabehalo aj 500k. Určite prídu po čase aj chyby pretože stroje nie sú nekonečné. Každé auto sa kazí, ak sa oňho nestará.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 C6 alebo C7

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takých čo majú tie km a je potešenie im robiť diagnostiku,kontrolovať stav emisného systému a pozerať hodnoty ktoré sú doslova pekné servisujem celkom dosť.Ale aj napriek tomu že sa gazda a servis stará ešte neznamená že sa neblíži čas či km kedy sa zosype vecí viac a možno aj v krátkom časovom slede keď to jednou vecou začne.Všetko,a to znamená aj to háklivé a drahé sa blíži svojej životnosti.Aj keď si všetko žilo dobrým životom tak to príde neúprosne lebo prísť musí.A ja som takých otázok už čosi dostal,keď išlo rad radom všetko až sa gazda opýtal čo ho ešte čaká,veď už toľko toho bolo.Bolo,ale koniec nebude kým sa všetko neurobí a toho je nesmierne.A na otázku kedy to príde sa dá jediné...možno o 5km,možno o 50 tis. ale príde na sto tisíc %. Tu sa bavíte o motoroch ktoré už nie sú PD,kde sa porieši hlava a ide sa do druhej päťstovky.Toto je iná galaxia techniky a z 500 tis z úsmevom a bez väčších výdajov by som radšej nedráždil osud.Považujem to za také motoristické rúhanie

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných