odpojena bateria - mozne problemy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

razor87
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 04.06.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa razor87 »

keby kazdy odpovedal tak ako elephant, ze ak viem na to odpoved tak odpisem ak neviem nereagujem a nemudrujem nemuseli by byt temy rozoberane na sedem osem listov,pretoze vacsina dojde pomudrovat,zosmiesnit,urazit a cuduj sa svetu tema ma tristo prezreti s toho sedemdesiat odpovedi a vacsina je o tom ze aky srot kupil,co od neho ocakaval ked je to kazive a...no najdu sa dvaja co chcu solidne odpovedat a poradit cest takým.no a k mojej teme elephant a to tu baterku len tak z vapkou vystriekam?nestane sa jej nic?
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Normalne vyberies polozis na zem a umyjes wapkou od prachu a necistot. Nema sa jej co stat maximalne ked podrzis velmi blizko tak ofrkaju z nej nalepky a samozrejme nie umyvat parou ale studenou vodou. Povrch akumulatora by mal byt cisty lebo mastnota prach a necistoty su vodive hlavne ked navlhnu takze ju moze povrchovy prud skratovat a vybijat.
Ked bude akumulator vonku tak odporucam umyt aj ten drziak kde je akumulator uchyteny urcite sa tym odiali jeho hrdzavenie.
Szabiboy
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2010 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szabiboy »

razor87: NIČ V ZLOM, ALE ČO SI ČAKAL KEĎ SI ZALOŽIL TÚTO TÉMU? toto je asi jednoduchsie a rýchlejsie ako vymenit kolesá. Sú miesta kde sa zaoberajú len s auto-moto batériami. A to od smejdov po značkové tam najdes. kúpis tam batériu, dostanes blocik, otvorís kapotu a do 10 minút ti ujo vymení baterku a starú ti bud dá alebo ju tam nechás aby to on mohol posunút na patricné miesto. totiz sa autobateria pokladá za nebezpecny odpad ked to uz je odpad. Ale ten kód rádia ked nemas tak v mojom prvom príspevku je nakopírovaný link. síce to je nejaké anglické fórum ale más urcite kamarátov ktorý to pomozu. alebo GOOGLE TRANSLATE. alebo zaloz tému a prelozíme ti to na audi fóre do anglictiny. :40bd: :40bd: :40bd:
razor87
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 04.06.2009 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa razor87 »

: LOCK
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

...a BAN.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

čo sa tyka oxidacie, vyčistis drotenou kefou..baterku nemusis vyberat, je to zbytocne...Ak más okolo svoriek biely prášok ako cukor, ide o sulfanizáciu kt. vznika trvalým nedobytím na 100 %. to znamena ze behas a nikdy sa ti nenabije uplne lebo chodis kratke trate..články baterie maju male napatie...jazdit s tym mozes dovtedy pokym nastartujes, ak ale chces mat istotu kup novu a mas pokoj. 75 Ah stoji 100 euro tak urob ako myslis :2f93:
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
jal
Príspevky: 584
Dátum registrácie: 15.10.2008 19:43
Bydlisko: Blava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jal »

moj znamy ked preplachoval chladic, tak odrovnal akumlator
nejaka spinava voda prenikla cez odvetravaci otvor do akumlatora
tak opatrne
Fiat Tipo facelift 1400i 51 kW, auto roka 1989 - toto skvele a nadcasove auto som zial nedavno predal
pajko26
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.11.2011 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajko26 »

nie vytiahni kluče so spinacky polož na sedacku a buchni dvermi. potom mozes vybrat baterku
Szabiboy
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2010 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szabiboy »

inac ja zacinam mat pocit,že táto téma bola založená len ako vtip. Či??
inač by to už zmazali. asi.
pidizvi
Príspevky: 3415
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nie je to vtip. Mne tiez kamarat s passatom spominal, ze niekto mu povedal/niekde cital, ze po odpojeni baterie bude musiet nejako nakalibrovat kluc/imobilizer nanovo, inak nenastartuje. Prislo mi to ako blbost, ale jeho auto.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prišlo ti správne, okrem rádia a krajných polôh el. okien nemáš čo riešiť...
Szabiboy
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 28.06.2010 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szabiboy »

neviem ale ja som nic nekalibroval! ani mechanici! akurát rádio+dátum a čas. a to do marca som bateriu mal poodpájanú až až. najprv automat na repas. potom cerpadlo a potom este raz cerpadlo :-) a teraz som si odskusal tie okná s klučom vytiahnut a funguje to. a doteraz som o tom nevedel. A urcite to nikto nekalibroval. a jedná sa o ten istý veterán ako v tomto prispevku.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných