vas nazor na lacne nove auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

vas nazor na lacne nove auta

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zakladam taku zvlastnu temu lebo uz mam dost osocovania podobnych aut ako renault thalia skuste mi napisat nejake pozitiva pri takychto lacnych ludovych autach na kadodenné kratkodobe behanie po meste ,musim podotknut ze z mojou thaliou som zatial spokojny a nemyslim ze tieto lacne auta si zasluzia take hanenie ako sa I'm dostava aky je vas nazor ?
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Ja osobne mám na to taký názor, že nech si svoj zadok vozí každý v čom chce. Pokiaľ to človeku stačí a nevzrušuje sa nad novinkami z autosalonov tak si myslím, že pohoda.
Len ono to je taká slovenská nátura, že hodnotiť ľudí podľa auta a ten kto sa vozí na lacnejšom je pre nich chudák, nevzdelanec čo nevie nič o autách a na to svoje lacné si ešte aj požičať musel.
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

plne suhlasim s oldosom... :2f93:
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

podla mna na kratke trasy bohate stacia... resp. ked potrebujes/chces nove auto a budes v nom vozit farby, laky, cement, rebrik, sadrokarton, ... :-)

vezmime si priklad mojho otca. Rocne urobi cca tolko km, kolko ja za dva tyzdne :-) teraz ma 17-rocnu hajtru, ktoru si niekedy kupil ako novu (Nexia). Keby sa mu rozsypala a chcel by auto, kupil by si zase len nove, lebo ojazdene sracky on mat nebude. Pre neho by nejaka Dacia alebo Thalia alebo co ja viem co bol uplne idealne auto, vyslovene skoda penazi na drahsie a lepsie.

mna osobne taketo auta nepritahuju, asi by som si take nekupil pre svoju radost, ale neodsudzujem niekoho, kto si take kupi...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Oldoss - presne o tejto problematike som založil jednu výživnú tému: http://forum.autobazar.eu/v-akom-aute-s ... 41332.html
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

oldoss napísal: to je taká slovenská nátura, že hodnotiť ľudí podľa auta a ten kto sa vozí na lacnejšom je pre nich chudák, nevzdelanec
To vôbec nemá nič spoločné so slovenskou náturou.
Problém je v tom, že hodnotenie ľudí podľa áut, ale aj podľa iných hmotných statkov, vôbec nie je výsadou slovenska, konečne nie je to nič neprirodzené ani odsúdeniahodné.

Funguje to celosvetovo, napr. môj bratranec čo býva od 68 v Nemecku a robil ako projektant mostov, čo je elita v tej oblasti, hovoril úplne vážne že iné auto ako BMW a MB sa mu ani nedoporučuje kúpiť, ešte tak potom Ferrari, Porsche a spol.
No a príbuzný vo Francii spomínal, že došiel na umyvárku v novom Renaulte, predtým mal Volvo a pýtala sa ho obsluha, že či stratil prácu. Keď sa pýtal že prečo by mal, tak že keď si kúpil Renault.
S tým tu na tomto fóre ani nikde inde asi nič nenarobíme, akceptuje sa všeobecne že ten kto na to má, sa aj prezentuje svojím vlastníctvom. No a chudobnejší, ktorý sa nemá čím prezentovať, tak si kúpi napr. thaliu.
Nič proti Thalii, ale skús sa po thalii povoziť zo dva dni v passate, MB a uvidíš a pocítiš, prečo sú tie autá drahšie.
Ale nepochybne zadok odvezie thalia aj iné lacné autá.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

Sam jazdim na autach, ktore boli kupene ako jazdene, ale ja nikdy nemam zaruku kolko ma auto skutocne najazdenych km, ako s nim bolo zaobchadzane, ako casto bol robeny servis (olej, filtre, kvalita paliva), ci nebolo burane.. a pod.. takze to by som videl ako hlavne vyhody.. A ak ide o jazdu autom v meste a neplanujes auto uzivat viac ako 4 roky, je z pohladu spolahlivosti dnes uz jedno co si kupis..
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

zena si na jesen kupila tiez thaliu a je viacmenej spokojna, urcite je lepsie si kupit thaliu 2008 so serviskou ako ochcavku 1999, najazdi mesacne cca 800km tak na co by jej bolo nove auto? sice ked mam do nej nahodou nasadnut dozadu vzdy si buchnem hlavu ale inak pohoda :3035:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Len ono to je taká slovenská nátura, že hodnotiť ľudí podľa auta -- a ty ak by si zarabal napr.1000 euro mesacne tak sa budes vozit napr na 15 rocnom aute?pochybujem.zena by ta poslala na liecenie za psychiatrom.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

seven, zrovna z tej 1000-ky velmi vyskakovat nemozes :-)

zrovna taki, co maju plat len mierne nadoriemerny a v cicine pocit, ze 15-rocne auto je nejaka hanba, potom pridu do baaazaru a kupia si za posledne nejaky 5-rocny passat 2,0 TDI s ukazkovymi 098717 km, ved to je skoro ako nove, nie? lol
Naposledy upravil/-a lukas.bubo v 08.03.2013 11:28, upravené celkom 1 krát.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

zarabam dost cez tych 1000 a vozim sa na 9rocnom a som uplne spokojny, pri stave nasich ciest je jedno ci rozmlatim napravu na novom alebo na starom, aspon je lacnejsia oprava, ja sa nepotrebujem ukazovat ze mam peniaze, potom sa ludia zacnu pytat, ze odkial :40bd:
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

môj názor je aj ten že rôzne formy financovania či už nových alebo ojazdených áut robia dosť nátlak na ludí a večšina tomu podlahne a kupuje si aj autá neadekvátne svojim potrebám a hlavne svojmu rozpočtu lebo ono je to lákavé platiť príklad 200 eur mesačne ale až po čase reálneho splácania nastane vytriezvenie a zamyslenie sa nad tým že či naozaj potrebujem auto za takú cenu a nestačilo by mi splácať trebárs polovicu
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Prikrývaj sa takou perinou, na akú máš. Keby toto chápalo aspoň polovica obyvateľov, bolo by fajn.
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

teraz je trendy sa prikryvat perinou ktoru mam na splatky
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Seven ty sa tu prezentujes ako vysoko nadstandartne zarabajuci svajciar a teraz tresnes 1000 ecok ako "peniaz"
Pred tym ako som sa dostal do "zdravotneho kolotocu" bol nas prijem do rodiny o dost vyssi a aj tak som si vozil rit na espere,felicii, vectre... zivotne priority ma rozumny clovek niekde inde...ale to pochopis neskor
Naposledy upravil/-a autolaik v 08.03.2013 11:46, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní