Váha vzduchu 2.0 TDI

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tombaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.04.2017 23:10
Zdieľať na Facebook

Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa tombaj »

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu. Motor 2.0 TDI 110kW CRLB. Okolo 1800 ot. sa pociťujem cuknutie spôsobené otvorením EGR ventilu. EGR ventil súvisí s váhou vzduchu a množstvom vstreknutého paliva, tak som urobil log na váhu vzduchu. Pozrite si obr. Čo to môže spôsobovať? https://uloz.to/tamhle/uoR4AEgs0Xb5#!ZG ... 5iFTH3AN==
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logovanie je taká vzácnosť že nutne musím túto snahu pochváliť.Napíšem pár pripomienok myslených maximálne pozitívne.Log v tomto stave je nevyhodnotiteľný.Aby sa v ňom iná osoba ktorá v aute nebola vyznala,alebo dokonca hladala problém musí obsahovať ďalšie nutné parametre.V jednej časovej ose musí byť + info požiadavka vodiča (pedál plynu) , dávka paliva na zdvih,a samozrejme otáčky.To je vlastne minimum,pretože pokiaľ sa použije diagnostika napr VCDS tak sa dá logovať 12 rozličných hodnôt. A log má zmysel pokiaľ má hodnoty,inak sú to čiri čári ktoré neobsahujú podstatu.
Logovanie EGR ešte navyše nutne musí obsahovať celé spektrum (režim) motora.Tj počínaje volnobehom tam musí byť režim kde EGR pracuje (oblasť čiastočného zaťaženia a aspoň raz urobený úsek logovania akoby to bol záťažový log,čiže úsek bez radenia v plnej záťaži (100% plynu aspoň v rozsahu 1500-2500 ot.) Log v csv súbore si potom ten čo s tým pomáha sám upraví v log dekodéri a vyberie a spáruje hodnoty ktoré potrebuje a ako potrebuje.
tombaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.04.2017 23:10
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa tombaj »

OK. Používam OBD11 diagnostiku, tak to skúsim všetko nahodiť a urobím nové logovanie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo treba overiť je ešte či motor prešiel nejakým diesel gate a pokiaľ ano treba počítať s tým že sú tam celkom zásadné zmeny správanie EGR a môže sa javiť ako že nepracuje správne.Bez hladania neviem či sa to týkalo tohoto motora,ale pred opravou by som ako prvé pozrel.
tombaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.04.2017 23:10
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa tombaj »

v aute je sw: 1989 a pise mi, že existuje novsia verzia 7760. Má zmysel skúsiť prehrať sw na novší? Je to ročník 2015 model 2016
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tieto soft veci si neriešim sám ale mám spolahlivého čo je v tom dome tak tam radšej zbehnem a túto časť prenechávam jemu.Tieto veci sa dajú občas ľahučko občas problémovo (podľa prístupu) ale vždy sa dajú testovať a pokiaľ vidím že že sa napr EGR správa nejako "neštandardne" tak sa overuje čo za tým je.Občas človek vidí EGR otvorené pri plnom plyne !!! a zistuje že to tak proste urobili.Čím mladšia mašina tým nenormálnejšie veci človek vidí a tak zistovanie softu prípadne prehrávanie sa stáva nová disciplína v opravárenstve.Nahrať,vyhodiť,pomykať plecami (čo ak už nepríde) len si neubabrať pacičky a preboha nemusieť premýšlať
tombaj
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.04.2017 23:10
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa tombaj »

Urobil som log. Dúfam ze sa z neho už bude dat niečo vyčítať 😉 poslal by som vám ho na mail p. mhlavaty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ok,rád pozriem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Váha vzduchu 2.0 TDI

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem aký je to formát,ale nejde ho spracovať na graf.Už prvá hodnota (time) je divná ide do desiatok tisíc čo je nezmysel.Čím to je logované,takýto formát to nevie spracovať
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných