Uživateľské hodnotenia a Vaše skúsenosti s čerpačkami LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale zase jedna vec je nepochybne istá.
Nikto iný nemá nikdy v takmer každej zúčastnenej téme posledné slovo.
klm5
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.03.2012 08:33
Zdieľať na Facebook

Slovnaft je jednotka v kvalite Lpg

Príspevok od používateľa klm5 »

Dnes som nezávisle od seba volal s tromi renomovanými montážnikmi Lpg a všetci mi povedali, že so Slovnaftom za roky práce nikdy nemali žiadne problémy. Potom ešte povedali, že Probugas je fajn a ostatné priemer. Absolútne najhoršie s neustálymi technickými problémami dopadli podľa nich 1.SPS a VOMS. Takže toľko odpoveď na otázku, verím, že aspoň trochu pomohla :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

že so Slovnaftom za roky práce nikdy nemali žiadne problémy.
Bežná priemerná spotreba strednej triedy je 10l plynu/100km. Aktualny rozdiel ceny v našom regione je 10 centov Orlen - Slovnaft.
Aký rožný nájazd počítať? - na 20t ročne je plyn zbytočný, 100t zase nejazdí až tak vela ludí. lol
Pri nájazde 30 - 50T km ročne je to 300 - 500 eur v prospech lacnej nekvalitnej žbrndy.
Každý si musí zvážiť sám kolko je ochotný priplácať za "bezporuchovosť" svojho auta - navyše ak sa to týka len motora . Lebo prevodovka nápravy a ostatné komponenty tankovanie na Slovnafte nezachráni.
V mojom konkrétnom prípade ten rozdiel robí za obdobie jednej stk, cenu ďalšieho auta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a takisto je vela ludi ktori nenajazdia ani 20.000km rocne a napriek tomu maju plyn - napriklad preto lebo vyhodne kupili auto s hotovym LPG od prveho/druheho/tretieho majitela. V takom pripade je rozdiel v cene LPG paliv uplne zanedbatelny, bavime sa niekde okolo urovne 70-120 eur za cely rok, takze samozrejme psou povinnostou je tankovat najkvalitnejsie LPG ake vobec existuje a nemat problemy, pretoze akykolvek problem posunie celu "vyhodnost" lacnejsich plynov uplne doprdele.

Ja som napriklad minuly tyzden nasiel prepichnutu pneu na aute. Zboku nozom. Masina civilne slusne zaparkovana bez milimetra porusenia cohokolvek. V nasom okoli to uz bola asi piata-siesta pneu takto rozrezana - mame tu nejakeho uchyla. Len na tejto akcii som stratil hodnotu co popisujem vyssie...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

takisto je vela ludi ktori nenajazdia ani 20.000km rocne a napriek tomu maju plyn
- píšem , že návratnosť alebo pojem oplatí sa je hranica tých 20t s vyššími km oplatí sa prudko stúpa.
napriklad preto lebo vyhodne kupili auto s hotovym LPG
moja skúsenosť za posledných 30 rokov je , že auto s hotovým plynom kupujú len plynári. Prekvapivo vela ludí sa plynu doslova bojí a určité percento dokonca absenciu lpg uvádza ako bonus auta.
Píšem len svoje skúsenosti z 30 ročného jazdenia - lepší a horší plyn je to isté ako dávať a nedávať Viff, alebo iné aditíva. Prínos je značne diskutabilný.
Z mojho pohladu je finančný prínos x násobne vyšší ak si napríklad namiesto Oktavie TSI r.v. 2018 kúpim Oktaviu MPI r.v. 1998 - obe s plynom.
Lenže to by nikomu nepohladkalo ego. Dnešní ludia napriek tomu že sú v globále velmi hlúpi majú neskutočne vysoké nároky smerom k svojim potrebám.
Takže ako vždy problém nie sú autá , ale ludia. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Occo133, ččo jje tto VIFF?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vif, Viff, Wif, VIF je jeden z dlhého radu placebo prípravkov ktoré sa nazývajú aditíva.
Je to niečo podobné ako keď sa ludia krmia syntetickým vitamínom C v nádeji že budú zdravší. Sice ho všetok vyčurajú, ale viera ostáva. Páni VIERA je velmi mocná vec , na nej je postavená velká časť dnešnej ekonomiky. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal:
že so Slovnaftom za roky práce nikdy nemali žiadne problémy.
Bežná priemerná spotreba strednej triedy je 10l plynu/100km.
8 valec alebo dzurka f nadrzi lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz mám zase kombi strednej triedy žerie 8 ,z vozíkom 12 koľko že je to priemerne????
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

V inštrumentáli sa píše s vozíkom, a nie z vozíkom.

P. S. tvoje telo dokáže rozoznať syntetickú molekulu kyseliny askorbovej od nesyntetickej? - alebo je to len placebo efekt tvojich schopností?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

moje telo sice nerozoznáva molekuly ,ale vie, že dokáže za 24 hodín absorbovať xy mg vitamínu, všetko navyše vyčurám :40bd:
No a k druhej časti otázky - ja sice inštrumentál rozoznám, ale moj telefon veru nie a T9 - čiže doplňanie textu funguje. A tak ja píšem s kým s čím a telefon napíše Z vozíkom - bolšaja technika - kuĺtury net. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Aký pán, taká výhovorka.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nie je výhovorka, ale konštatovanie skutočnosti - človek nedokáže využiť vitamíny nad určitú hranicu. Keď sa táto hranica výrazne prekročí tak môže nastať až otrava.
No a presne to isté platí o aditívach v palive.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Ak som niekde napísal niečo s čím niekto nesúhlasí, tak chcem všetkým oznámiť, že to som nepísal ja, ale T9. 41c2
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo sa hráš na Štúra, keď je tu debata o aditívach??? A je jedno či sú to vitamíny pre ludí alebo pre autá - oboje je placebo a firmy zarábajú na ludskej hlúposti.
A ešte : T9 zmení písmeno alebo zpsilon , ale nie myšlienku. A tú som napísal jasne.
Aj keď napíšm adytyvum - kto chce pochopí, kto nie - vrtá :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A do tretice : vždy a zásadne píšem to s čím ostatní nesúhlasia. :40bd: :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 31.08.2020 20:52, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný